Blyštivé kouzlo korálků

Rubrika: Kulturní a literární tipy, Tvoření s dětmi

Také se zatajeným dechem okukujete krásné výrobky z korálků a drátků? Obdivujete jemnost a křehkost kytiček, stromečků, šperků nebo jiných korálkových výtvorů? Každičká věc má své osobní kouzlo a je originálem, do kterého autor výtvoru dal kousek své duše. I z vás se mohou stát zruční umělci ovládající toto korálkové umění, stačí jen číst dál…

V  nakladatelství Zoner PRESS vyšla kniha Květiny a stromečky z korálků 2, doplněná o šperky a bytové doplňky.  Publikace je volným pokračováním  velmi úspěšné knihy Květiny a stromečky z korálků, která vyšla také u zmíněného nakladatelství.

Na knize se podílely dvě autorky. První z nich je Klára Žejdlová, která se  vedle tlumočnictví věnuje  výrobě květin, stromečků a šperků z korálků. Také pořádá korálkové kurzy a mimo to se  věnuje dalším tvořivým aktivitám jako je malování na sklo, ubrousková technika (kterou zdobí krabičky), šití patchworkových dek, pečení perníčků… Její výtvory můžete shlédnout na www.kajka.eu, kde  naleznete nabídku jejích korálkových kurzů.

Druhou autorkou je Taťána Žejdlová a podle jména se můžeme dovtípit, že se jedná o maminku Kláry. Stejně jako ona se věnuje  výrobě korálkových květin, šije kabelky, vytváří také šité květinové šperky. Jejím velkým koníčkem je fotografování a i díky němu je právě ona autorkou veškerých fotografii v knize. Na internetu prodává pod jménem Lajka.art, především v prozatím rodinném obchůdku www.kalajka.com.

Kniha je určená pro všechny, kteří chtějí proniknout do umění „korálkování“. Jsou zde návody a postupy na výrobu korálkových skvostů. Jsou psané srozumitelně a jednoduše, a proto je pochopí i ti, kteří jsou v „korálkování“ úplní nováčci. Samozřejmě je určena i pro ty, které do tajů „korálkování“ již pronikly a najdou zde krásnou inspiraci pro své další výtvory.

Kniha je rozdělena do kapitol podle jednotlivých technik, kterými jsou například očková, žebříčková, růžičková, sloupková technika a další. U každé techniky je vypsané, jakou kytičku z ní dokážeme vytvořit (pomněnku, chrpu, modřenec, růžičku atd.). Kniha je rozšířená o bytové doplňky, kterými jsou například velikonoční věneček s tulipány, vánoční věneček, obrázek s růžičkami… Najdeme zde i svatební kytici a šperky (náhrdelník s kytičkami, hřebínek do vlasů, přívěšek kytička, náhrdelník s lístky).

Hned v úvodu je přehled základních velikostí a druhů korálků, doplněné fotografiemi jednotlivých druhů. Nechybí ani rady, které korálky jsou na co vhodné. Velmi se mi líbí, že je zde i pro názornost nafocen jeden výrobek (růžička) zhotoven z různých druhů korálků. Také mě zaujaly rady, jak postupovat při navlékání, jak udržovat korálkové výrobky, jak je čistit, aby neztratily lesk. Je zde vypsáno a samozřejmě názorně doplněno fotografiemi i to, co dalšího je potřeba k výrobě kromě korálků – kovové komponenty, drátky, kleště, lepidlo, nůžky atd.

Jako velmi zdařilou hodnotím tabulku v úvodu knihy, kde jsou vypsané jednotlivé výrobky. U každého výrobku vidíme, jakou technikou je vytvořen, jak je náročný, jakou má časovou náročnost, jaká je spotřeba korálků a v neposlední řadě na jaké straně daný výrobek najdeme.

Na začátku každé kapitoly je vysvětlený postup dané techniky bohatě doplněný fotografiemi, díky kterým každý pochopí jak na to.

U každého výrobku najdeme, co budeme potřebovat, jak je náročný a podrobný návod postupu, který je psaný velmi srozumitelně a jednoduše. Vše je doplněno fotografiemi pro lepší představivost určitých detailů nebo kroků z daného postupu.

Kniha se mi velmi líbí, nemám nic, co bych vytkla, nebo mi na ní nevyhovovalo. Znovu vyzdvihuji to, že je vidět, že autorky myslely i na ty, co „korálkování“ teprve objevují a díky velmi hezky psaným návodům, které jsou doplněné o fotografie, nebude ani pro začátečníky složité do tvoření proniknout.

K tvoření z korálků patří určitě velká míra trpělivosti, ale díky ní se dají z malých korálků vytvořit krásné věci, kterými můžete udělat radost nejen sobě, ale i svým blízkým a věřím, že i tato kniha vám k tomu pomůže.


Květiny a stromečky z korálků 2

Vydalo nakladatelství Zoner Press

Autor:  Klára Žejdlová, Taťána Žejdlová
Rozměry: 200×235
Datum vydání: 2010
Počet stran: 168
Typ vazby: brožovaná
Barva: celobarevná
ISBN: 978-80-7413-105-9

Knihu Květiny a stromečky z korálků 2 si můžete objednat například zde.


Vydavatelství Zoner Press se zaměřuje na překladové a původní české publikace. V roce 2007 byla nabídka vydavatelství rozšířena o řadu oblíbených knih Naučte se kreslit… a v roce 2008 o fantasy žánr v edici Zoner Fantazie a populární publikace s japonskou mangou a komiksy, které vychází pod logem Zoner Manga. Pro vydavatelství jsou velmi inspirativní webové diskuse, názory, tipy a přání čtenářů, které probíhají na Facebooku Manga Zoner, kde jsou stále nové aktuální informace.

V průběhu let 2010 – 2011 vydavatelství zařadilo do nabídky tituly z žánru osobní růst, volný čas a hobby. V edičním plánu Zoner Press nechybí ani dětmi oblíbené pohádky.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Moc krásná knížka,výrobky z korálkůn se mi moc líbí a okouzlí určtě každou ženu.

 • Opraveno, bohužel se vloudil překlep, který jsem neodhalila. Tímto se autorce knihy omlouvám i já, už je opraveno.

 • bamiska

  milá anonymní…velmi se omlouvám, je mi to líto a přitom si tak dávám na toto pozor…omlouvám se šikovným autorkám…moc mě to mrzí 🙁
  knihou jsem podarovala 15i letou slečnu co korálkování propadla a velmi se jí líbí 😀

 • Anonymní

  Jen ještě malá oprava – správně je příjmení Žejdlová, ne Žejdková 🙂

 • Anonymní

  Děkuji mockrát za nádhernou recenzi. Jsem ráda, že se knížka líbí. Oproti prvnímu dílu jsme ji s mamkou trošku upravily (i na základě ohlasů těch, kdo si koupili první díl), myslím, že určitě k lepšímu.
  Kdo tvoříte korálkové kytičky (ale i jiné zajímavé věci, i když korálkování je hlavní), můžete mi poslat fotky na můj e-mail cekia@cekia.eu, já je dám na stránky http://www.kajka.eu, kde jsem udělala veřejnou galerii. Budu moc ráda.
  Přeji všem úšpěšné korálkování a radost z vytvořených kytiček.
  Klára Žejdlová – Kajka

 • johana

  Obdivuji korálkování a moc se mě líbí výrobky. Tahle kniha vypadá úžasně…. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist