Přijďte se bavit na festival Deskohraní 2011 a hrajte s námi!

Rubrika: Doporučujeme

Letošní ročník Deskohraní 2011 představí více než 500 deskových her od historických až po novinky posledního roku. Klub deskových her Paluba (z organizace Duha-sdružení dětí a mládeže) připravuje pro veřejnost ve dnech 8.-16. října 2011 již 11. ročník festivalu deskových her Deskohraní…

Festival proběhne stejně jako v předchozích letech v prostorách Michnova paláce v Praze (Újezd 40).

Od 9 hodin do 22 hodin bude k dispozici nejméně 600 hracích míst v jednotlivých historických sálech Michnova paláce a demonstrátoři, kteří návštěvníkům poradí s výběrem hry a zasvětí je do pravidel. Každoročně festival navštíví přes 5000 lidí.

Pro ty, kdo chtějí, se v průběhu festivalu uskuteční téměř 70 turnajů nejrůznějších úrovní, od začátečnických až po několik mistrovství republiky s postupem na mistrovství světa.

Z programu vybíráme:

  • Interaktivní výstava her – Ludotéka – jde o unikátní interaktivní výstavu her a hlavolamů, nejen v tom, že všechny exponáty jsou k dispozici ke hraní, ale hlavně v tom, že probíhá nonstop jejich představování – nemusíte tedy studovat pravidla, ale ujme se vás demonstrátor, který vám hru přestaví a vysvětlí.
  • Vyhlášení Hry roku – v průběhu festivalu bude Akademií her vyhlášena Hra roku. Cílem tohoto ocenění je propagovat kvalitní hry, které jsou dostupné pro nejširší veřejnost. (www.hraroku.cz)
  • Demonstrace vybraných her – pozvaní specialisté vám přístupnou formou ukážou hry, které mají rádi. Nabídnou i osvědčení fígle a triky pro začínající i pokročilé.
  • Mistrovské turnaje i začátečnické soutěže.
  • Dětský koutek – samostatný prostor věnujeme dětem a hrám pro ně, letos poprvé nabízíme o víkendech hlídání dětí.
  • Setkání s autory her – pokud chcete zjistit, jak se hry tvoří a seznámit se s právě vznikajícími, máte jedinečnou příležitost se setkat přímo s jejich autory. Zároveň bude probíhat křest her, které byly k testování loni a dnes už jsou vydány.
  • Prodej her za festivalové ceny – hry, které vás zaujmou, lze na místě koupit za výhodných podmínek.

Hry, které vás i děti budou bavit

Naučíme vás hry, které si jako rodiče či vychovatelé můžete hrát se svými dětmi, aby vás to všechny bavilo, ať už máte předškoláčky, nebo náctileté.

Hrát si s dětmi zní pěkně, ale nemusí to být tak jednoduché, pokud nejste zkušený pedagog, vedoucí či vychovatel. My vám pomůžeme najít hry, které budou dobré pro vaše děti a ukážeme vám, jak si s nimi můžete hrát. A ještě vás to bude bavit, uvidíte.

Dětský koutek a dětský program

Akce je dělaná tak, že o vaše děti bude postaráno a je pro ně připraven program. Na některých aktivitách se můžete podílet, někdy děti zabavíme sami.

Máme připraveny jak soutěže, do kterých se lze zapojit, tak soukromý prostor, kde vám ukážeme hru a můžete si hrát podle své libosti.

Na Deskohraní vám bude k dispozici demonstrátor, který vám hry představí, pomůže vám vybrat hry podle věku a zájmu vašich dětí a hrami, které společně vyberete, vás krok pokroku provede.

Nebojte se přijít i s dětmi už od 3 let. Máme hry jak pro ně, tak pro dospívající puberťáky.

Takže hned při nejbližší rodinné radě si najděte termín mezi 8. a 16. říjnem, kdy spolu vyrazíte na Deskohraní.

Program akcí, podle kterého se lze orientovat, a více informací najdete na webu Deskohraní.

Vstup zdarma pondělí až středa. Jinak vstupné 70 Kč, zlevněné 50 Kč, 30 Kč děti.

 

Další informace: www.deskohrani.cz

Festival připravuje sdružení Duha – Děsír a Klub deskových her Paluba a řada dalších organizací.

Pozor, soutěž

Rádi si hrajete?
Chcete se přijít jen pobavit, nebo si užít trochu adrenalinu při turnaji?
Toužíte poznat novinky ze světa her?

Právě pro vás je tady festival Deskohraní 2011, se kterým jsme připravili soutěž, ve které můžete vyhrát vstupy na festival zcela zdarma!

Stačí zodpovědět na jednoduché otázky a mít štěstí při tipování.

 

Soutěž s festivalem Deskohraní 2011 běží od 3. 10. 2011 do 12. 10. 2011.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist