Překvapení, hry, nápady, poučení i kvalitní zábava…

Rubrika: Doporučujeme

Otevřete knížku a vyskočí na Vás šelma! Nebo si nasadíte speciální brýle a buď se octnete v podmořském světě, nebo najednou na stránkách knížky o princezně objevíte obrázky, které tam ještě před chvílí nebyly! Z jiné knížky se po rozbalení vysype spousta šroubků a matiček, z nichž si postavíte vlastní hrad a v něm si pak přehrajete krásnou pohádku…

Už se Vám to někdy stalo? Zdá se Vám to příliš bláznivé? Podívejte se na nabídku nakladatelství Computer Press a uvidíte, že to všechno (a mnohem víc) je nejen možné, ale s knížkami můžete zažít spoustu dalších dobrodružství, objevit výtečné nápady, poučit se a u toho všeho se i výborně bavit. Toto nakladatelství se totiž nezabývá jen počítačovou literaturou, jak by napovídal jeho název, ale připravuje i spoustu zajímavých publikací ze všech možných oborů a v neposlední řadě se věnuje i dětem.

Ostatně jednotlivé edice dětské literatury Vám v následujících řádcích představíme.

Interaktivní knihy
Knihy plné šroubků a matiček jsou pohádkovými příběhy, stavebnicemi i divadélkem zároveň. Děti si mohou poslechnout pohádku, zahrají si několik her, postaví si svůj hrad či dům a nakonec si ve vlastních kulisách mohou celý příběh znovu přehrát.
S magnetickými knihami si děti rovněž pěkně vyhrají a přitom se budou učit a objevovat nové věci o sobě i okolním světě. Tyto knihy pomáhají rozvíjet poznávací schopnosti (děti přiřazují magnetky na správné místo), kombinační schopnosti a zrakové vnímání (při hledání těch správných magnetků), motorické dovednosti (při jejich umisťování), představivost (při výběru) a jazykové dovednosti (při popisování jednotlivých činností). Jistě není třeba připomínat, že s magnetky si děti také pohrají.

Prostorové knihy
Tato edice knih o přírodě Vás bezpochyby zaujme svými trojrozměrnými obrázky. Na každé straně najdete trojrozměrný model zvířat, která se před Vámi objeví jako živá v důmyslně sestavené pohyblivé skládačce. Můžete se tak tváří v tvář setkat s těmi nejnebezpečnějšími tvory. Každá strana Vás překvapí promyšlenými efekty a ztvárněním jednotlivých živočichů.

Dobrodružství s kouzelnými brýlemi
Součástí každé knihy této edice jsou speciální brýle, s jejichž pomocí objevíte to, co je lidskému zraku skryté. Díky speciálním filtrům brýlí odhalíte skryté obrázky, budete plnit úkoly a pomáhat hrdinům jednotlivých knih na cestě za dobrodružstvím ve strašidelném domě, při honbě za pokladem nebo s dinosaury. Pro děvčata je připraven příběh princezny Viktorie.

3D knihy
I tato edice obsahuje speciální brýle, které Vám umožní prostorový pohled na jednotlivé obrázky. Z knihy tak vystoupí dinosauři, predátoři, octnete se v mořských hlubinách, vydáte se na 3D misi plnou rychlosti…

Hry a nápady
Velké knihy her nabízejí spoustu receptů, jak zahnat nudu, ať už se jí budete chtít zbavit doma nebo v přírodě. Aby byly všechny nápady lehce srozumitelné, jsou tyto knihy doplněny barevnými ilustracemi.
V Největší knize nápadů najdete na 350 tipů na nejrůznější výrobky z rozmanitých materiálů. Pracovní postupy jsou opět doplněny ilustracemi a navíc i fotografiemi, s jejichž pomocí nebude pro nikoho problém vytvořit krásné dárečky a dekorace. A co je důležité – při jejich tvorbě si vystačíte se základními výtvarnými potřebami.

Dětská dílna
Vezměte bezvadné nápady z těchto knih, přidejte jen trošičku vlastní šikovnosti, pár levných pomůcek a můžete začít. Podle jednoduchých návodů doplněných spoustou ilustrací a fotografií si snadno vyrobíte překrásnou vázu ze starých novin, barevné auto z obyčejného kamínku či jiný pěkný dárek pro své blízké. Seznámíte se také s nejrůznějšími výtvarnými technikami pro tvořivé děti i rodiče.

Atlasy a encyklopedie
Ilustrované atlasy a encyklopedie jsou sice určeny dětem, aby je provázely na jejich cestě za poznáním světa, historie nebo třeba zvířat, ale jistě zaujmou i ty odrostlejší čtenáře. A kdo ví, třeba i maminky a tatínkové se dozví něco nového…

Příroda
Do této sekce jsme zahrnuli jednak edici Poznávejte zvířata, která Vám představí noční, vodní a lesní zvířata prostřednictvím řady obrázků i zajímavých doprovodných textů.
V další edici se zas dočtete spoustu zajímavého o přírodních katastrofách – o sopkách, zemětřesení, hurikánech.
Objevovat můžete také celý Vesmír.

Věda a technika
Všechny technicky či vědecky zaměřené knihy jsme zařadily do této sekce. Představí se Vám astronomie, archeologie, ekologie, genetika.
Děti se seznámí s počítačem i internetem nenásilnou formou s pomocí knih Počítač pro děti a Internet pro děti. Díky Veselé matematice s Bajtíky nebude problém přesvědčit Vaše školáky, že matematika nemusí být jen nudná věda, ale že s ní lze zažít spoustu zábavy a dobrodružství.

…a ani tento dlouhý výčet není úplný. Přijměte tedy pozvání do obchůdku s knihami z Computer Pressu a nahlédněte do jednotlivých oddělení, jistě objevíte další zajímavé knížky, které se do tohoto článku už nevešly.

Přeji příjemnou zábavu!

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Ráda bych Vás informovala, že v obchůdku Computer Pressu přibyly zcela nové sekce:

  O dětech – najdete zde knihy s různými tipy pro rodiče (v tuto chvíli jsou to zásady první pomoci u dětí a tipy na výlety, vyjít by měla např. publikace o kojení)
  Těhotenství, porod – tady bych řekla, že název sekce mluví sám za sebe, není co dodat 😉
  Přijímací zkoušky – obsahuje publikace, které Vám a Vašim dětem pomohou při přípravě k přijímacím zkouškám na střední školy a víceletá gymnázia

  Připravujeme novou rubriku, ve které bychom Vás rádi průběžně seznamovali s novinkami na Náměstíčku (ale nejen tam).

 • Petra Vymětalová

  Jen ještě dodám, že názvy jednotlivých sekcí jsou proklikávací tak, abyste se mohli rovnou podívat na knížky, o kterých je řeč 😉

  Dnes jsem doplnila Prostorové knihy. Minulý týden také vyšla leporela pro nejmenší, ta najdete v sekci Ostatní.

  Abyste měli i trochu představu o tom, jak některé „zvláštní“ knihy vypadají, pokusím se co nejdříve dodat k tomuto článku i pár obrázků.

 • Ještě nikdy jsem neviděla 3D knihy a ani si to neumím představit. Budu muset si nějakou objednat..No alespoň bych měla dárek pro malýho k vánocům…
  Máte někdo už tuto knihu doma?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist