Pat a Mat v muzeu Grévin

Rubrika: Doporučujeme, Volnočasové aktivity

Jedny z nejznámějších postaviček našeho dětství – dva (ne)šikovní kutilové, panáčci v čepičkách, červeném a žlutém roláku a modrých montérkách. Už víte, o kom je řeč? Ano, jde o Pata a Mata. Právě tito dva šikulové ze seriálu …A je to! se zabydleli v pražském Muzeu Grévin. Od 14. 4. 2017 až do konce prázdnin se tam na ně můžete zajít podívat.

Výstava věnovaná těmto postavičkám byla oficiálně zahájena 21. 4. 2017 za účasti mnoha známých osobností, mezi nimiž nechyběl např. starosta Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký, Jolana Voldánová, Roman Šebrle, Ilona Svobodová, Alex Dowis (který se na výstavě také podílel) ani Marek Beneš, syn Lubomíra Beneše, který je vedle Vladimíra Jiránka a Jiřího Kubíčka jedním z tvůrců Pata a Mata.

A je to!

Pat a Mat Vás budou provázet napříč celým muzeem Grévin.  Naleznete je na stěnách, vykukující z větracích otvorů, ve výtahu a v neposlední řadě také v expozici věnované právě jim. Výstava je interaktivní, takže si tu návštěvníci mohou vyzkoušet tajemství výroby animovaného filmu, umění Light Art, vyfotografovat se na iluzorní 3D fotografii nebo si vyzkoušet Phenakistoscope, což je stará bubnová promítačka krátkých filmů s níž se animovaný film vyráběl dříve.

Na své si tu přijdou děti i dospělí. Obrovským zážitkem je právě Light Art workshop, kde si návštěvníci vyzkouší malovat speciálním sprejem na plátno, výroba krátkého animáku kdy různě aranžujete postavičky, toto zaznamenáváte na jakýsi „fotoaparát“ a z fotek následně vznikne video. Dalším lákadlem pro děti je i odpočinkový koutek, kde si děti mohou namalovat krásnou omalovánku s postavičkami Pata a Mata díky podsvícenému stolu plnému obrysů Pata a Mata a toho, co je pro ně typické. Jsou zde také molitanové kostičky postavené kolem našich dvou kamarádů.

Pat a Mat ale nejsou jediné postavičky, na které se můžete do Muzea Grévin zajít podívat. Muzeum Grévin je totiž muzeem voskových figurín. Můžete se zde vyfotit s mnoha známými osobnostmi ze světa politiky, showbyznisu, sportu, historie a pohádek. Pro děti je velkým lákadlem také krteček či Spejbl a Hurvínek. Dospělé zaujme jistě třeba Lucie Bílá, Roman Šebrle, Wayne Gretzky, Jaromír Jágr, Václav Havel, Donald Trump, Edith Piaf, Miloš Forman, Jan, Hus, Albert Einstein, Dobrý voják Švejk a mnoho, mnoho dalších.

7 světů

Všechny tyto osobnosti jsou rozděleny do 7 světů:

  •  Magická laboratoř vás pozve zpět do časů Rudolfa II., který na svůj dvůr povolával alchymisty a hvězdáře, kteří bádali nad tajemstvím magie a zázraků.
  • Staropražská kavárna vám nabídne pohled třemi kouzelnými okny na starou Prahu.
  • Svatyně sportu poskytuje útočiště českým sportovním legendám,mimojiné např. Emilu Zátopkovi, Dominiku Haškovi, Martině Navrátilové a dalším.
  • Historie – včera a dnes vám umožní setkání s Marií Terezií, T. G. Masarykem nebo třeba svatým Václavem.
  • v Kouzelném divadle potkáte Johna Lennona, Gérarda Dépardieu a další.
  • Dílna plná objevů je věnována zejména vám. Můžete si zde vytvořit svůj 3D portrét, fotografii na pozadí Prahy atd.
  • Plesový sál obývají hvězdy světového formátu jako Michael Jackson, Karel Gott Brad Pitt, Angelina Jolie, Tom Cruise, Helena Vondráčková, Lucie Bílá a mnoho dalších .

Děti si výstavu natolik užívali, že odejít odtamtud byl téměř nadlidský výkon. Každý si odnášel hru s Patem a Matem ze zdejšího obchůdku a každý den se ptají, kdy na výstavu půjdeme zase. Nejvíce je oslovil Krteček a výroba krátkého animovaného filmu.

Muzeum voskových figurín Grévin se nalézá v Praze , v Celetné 15. Zaručuji, že návštěvu si zde užije celá rodina. Pokud plánujete výlet do Prahy, určitě se sem dojděte podívat.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist