Co všechno PoPoLiNi nabízí dětem i maminkám

Rubrika: Doporučujeme

Kalhotkové plenky * Froté pleny * Svrchní plenky * Vkládací plenečky * Hedvábné vložky * Separační pleny * Tréninkové plenky * Pratelné podložky a vložky do postýlky * Plenkové plavky * Pratelné vložky do podprsenky…

Kalhotkové plenky
 • froťáčky
   Standard (UltraFit)
  Plenky Standard (UltraFit) se od běžných plen liší promyšleným systémem suchých zipů a patentek,  díky němuž krásně padnou novorozencům i starším dětem (cca do 15 kg), není tak třeba nakupovat další velikosti, jak dítě roste. flanelky s obrázkem
  Na noc je možné přidat i dodatečnou sací vkládací plenečku.
  Díky kvalitním materiálům je možné tyto plenky prát až 200×, doba schnutí se v závislosti na materiálu pohybuje okolo 8 – 16 hodin.
  Podle použitých materiálů nabízíme 3 typy:
  biofroťáčky
  * Froťáčky (UltraFit Soft) jsou vyrobeny z elastického žerzejového froté, sací jádro je částečně z polyesteru
  * Flanelky (UltraFit Extra) jsou vyrobeny z měkkého bavlněného flanelu, sací jádro je částečně z polyesteru
  * Biofroťáčky (UltraFit Organic) jsou vyrobeny z biobavlny, neobsahují umělá vlákna

 • Komfort 2v1 (EasyFix)
  Komfort 2 v 1Plenky Komfort 2v1 (EasyFix) se vyrábějí ve dvou velikostech a s tím, jak děťátko roste je tedy třeba je vyměnit. Oproti kalhotkovým plenkám, které se vyrábějí v jediné univerzální velikosti (Standard), však mají několik výhod – přebalování je jednodušší, protože odpadá nastavování odpovídající velikosti,  nepotřebují ani svrchní plenku a díky rozlišení velikostí i lépe padnou. Jsou vybaveny elastickým pásem kolem nožiček,
  který zabraňuje úniku vlhkosti a přizpůsobí se velikosti děťátka.  Plánujete-li ještě dalšího potomka, jsou jistě vhodnější i z toho důvodu, že stupeň opotřebení bude nižší (každá velikost se používá kratší dobu).
  Vnější materiál je prodyšný, ale nepropouští vodu (55 % polyester, 45 % polyuretan), vnitřek  je z flanelu, vložka Superdry zajišťuje sucho, sací jádro je z polyesteru (100 %). Doba schnutí se pohybuje okolo 12 –14 hodin.
  Velikost S: pro děti s hmotností 3 – 9 kg
  Velikost L: pro děti s hmotností 8 – 16 kg

 

Froté pleny


Froté pleny jsou svým použitím blízké běžným látkovým plenám. Jejich výhodou je však zvýšená savost díky použitému materiálu.
sponka snappi
Vyrábějí se v rozměrech 40 × 40 cm, 60 × 60 cm a 90 × 90 cm. Největší rozměr lze použít i jako dětskou osušku.
Pro snadnější upevnění doporučujeme sponku Snapi (rovněž k objednání).
 

Svrchní plenky

 • Polyesterky (PopoWrap)
  polyesterky s obrázkemJedná se o svrchní plenky se zapínáním na suchý zip, které jsou vyrobeny z polyesterové pleteniny a vybaveny prodyšnou polyuretanovou vrstvou. Díky použitým materiálům jsou velmi elastické, snadno se tvarově přizpůsobí Vašemu dítěti, nedráždí pokožku a jsou i šetrné k životnímu prostředí. Je možné je použít ke všem typům plenek.
  Vyrábějí se ve 4 různých velikostech: S (3 – 6 kg),  M (5 – 10 kg), L (9 – 15 kg), XL (15 kg a více). Můžete zvolit buď bílé, nebo s obrázkem (zajíček s medvídkem nebo delfín).

 • Vlňáčky (WoolWrap)
  vlňáčkyTyto svrchní plenky jsou vysoce prodyšné, vlhkost je díky materiálu neustále odváděna z plenky. Díky jemnému zpracování se zachovává i přírodní lanolin s jeho antibakteriálními účinky a vlhké kalhotky se tak samy regenerují, proto jsou vhodné i pro děti s citlivou pokožkou nebo pro použití v horkých letních dnech.
  Jedinou nevýhodou je nutnost častějšího přebalování a jemné péče, nespornou výhodou je však to, že vám vydrží nejen pro další dítě, ale přežijí i několik generací.
  Vyrábějí se ve 4 různých velikostech: S (3 – 6 kg),  M (5 – 10 kg), L (9 – 15 kg), XL (15 kg a více), v bílé barvě.

 

Vkládací plenečky

Vkládací plenečky zvyšují savost kalhotkových plen, a tak zajišťují, že zadeček vašeho dítěte bude skutečně v suchu. Všechny kalhotkové pleny jsou už při nákupu vybaveny jednou vkládací plenečkou.  Vkládací plenečka
navíc vám umožní užít si i dlouhou procházku bez přebalování. Rovněž na noc se doporučuje ji použít. Sací schopnost jedné plenečky je 200 ml, stejně jako plenkové kalhotky ji lze vyprat až 200 × bez ztráty jejích vlastností.
Materiál, resp. velikosti odpovídají kalhotkovým plenkám, do nichž chcete vkládací plenečky použít.
 

Hedvábné vložky

Léčivé vložky z buretového hedvábí pomohou v boji proti opruzeninám. Přikládají  se v době mezi stolicemi dítěte na zarudlá a zanícená místa, na něž působí chladivě a protizánětlivě. Jsou vyrobeny čistě z přírodního materiálu. Perou se ručně v prostředcích určených na vlnu. Dojde-li k zašpinění, použijte žlučové mýdlo.
Léčivé vložky z buretového hedvábí se vyrábějí v rozměrech 16 × 24 cm, 16 × 48 cm.
 

Separační pleny


Separační pleny slouží k odstranění hrubých nečistot
z bavlněných kalhotkových plen, a tím prodlužují dobu jejich použití i jejich životnost. V případě, že jsou pouze počůrané, je možné vyprat je 3 – 4 ×  v pračce a opětovně použít. Jsou rovněž šetrné k životnímu prostředí, protože jsou kompostovatelné.
Nabízíme dva druhy separačních plen:

 • separační pleny v roli  jsou vyrobeny z celulózy a mají vysokou savost (vhodné při řídké stolici kojenců)
 • separační pleny v krabičce vyrobené z viskózy odvádějí vlhkost z pokožky dítěte do bavlněné plenky, a tak zajišťují pocit sucha

 

Tréninkové plenky

tréninkové plenkyJsou vyrobeny z flanelu, mají všité savé jádro a
nepropustnou vnější vrstvu. Jsou vhodné pro děti, které se učí chodit na nočník a už alespoň částečně tuto dovednost zvládají, ale stále ještě dochází k občasným
„nehodám“.
Tréninkové plenky se vyrábějí ve velikostech  S ( 14 – 16 kg), L (15-20 kg), XL (20 kg a více). Můžete zvolit buď bílé, nebo s obrázky.
 

Pratelné podložky  a vložky do postýlky

Jsou vyrobeny ze 100 % bavlny, nepropouštějí vodu, protože jsou vybaveny folií. Lze je prát spolu s plenkami na 60° i 90°.
Pratelné podložky upotřebíte při přebalování dítěte, je možné použít je i jako vložku mezi matrací a prostěradlem Dají se použít z obou stran.
Nabízíme je v těchto rozměrech:
40 × 50 cm, 50 × 70 cm, 50 × 90 cm, 70 × 100  cm
Vložky do  postýlky jsou na rozdíl od podložek pouze jednostranné, ale navíc jsou opatřeny gumičkami pro jednoduché upevnění na matraci postele či postýlky.
Nabízíme pro tyto rozměry matrace:
60 × 120 cm, 70 × 140 cm, 90 × 190 cm, 90 × 200 cm
 

Plenkové plavky

plenkové plavkyPlenkové plavky z jemného materiálu jsou velmi vhodné pro koupání ve veřejných bazénech. Díky vnitřní síťce akákoli „nehoda“ zůstane zachycena uvnitř a nedojde tak ke znečištění vody v bazénu. Navíc jsou tyto plavečky vybaveny patentky, takže snadno uzpůsobíte jejich rozměry velikosti dítěte.
Vyrábějí se ve dvou velikostech –  S 3 – 9 kg, L 9 – 15 kg a v několika barevných variantách – červené, modré, červené s obrázky, modré s obrázky, žluté s obrázky.
 

PRO MAMINKY

Pratelné vložky do podprsenky

Pratelné vložky do podprsenky se vyrábějí z pokožce
příjemných materiálů (vnitřní strana je z buretového hedvábí, vnější 100% vlna) a zachovávají si tvar i po několika praních:

 • pletené – jsou silnější a velmi dobře drží tvar 
 • tkané – jsou tenké, tedy diskrétní 
   

Dámské hygienické vložky

Pratelné dámské hygienické vložky se vyrábějí z čisté
biobavlny, prodávají se v balení po 5 ks.
 

Speciální prostředky a pomůcky

Lanolinová kůra na vlnu  – používá se k ochraně svrchních kalhotek WoolWrap (vlňáčky), kterým navrací obsah lanolinu (ten zajišťuje jejich nepropustnost).

Sůl na skvrny – používá se místo tekutého písku (vhodná i na čištění sklokeramické desky). Rozpadá se při praní na aktivní kyslík, který má dezinfekční a bělicí účinky, a sodu, proto se doporučuje přidat 1-2 polévkové lžíce ke každému praní plenek.

Žlučové mýdlo tekuté – přírodní čistící prostředek na skvrny, zejm. od bílků, tuků a škrobu. Je velmi účinné při čištění skvrn na plenkách.

Vlněný vosk  – přírodní impregnační prostředek určený ke vtírání do netěsných švů svrchních kalhotek.

Léčivá vlna – působí protizánětlivě. Jedná se o čistou střižnou vlnu (dva čtverce o velikosti 21 × 21 cm), která se přikládá na případné opruzeniny nebo na bolavé bradavky. Pro opětovné použití (2 – 3 ×) ji vystavte prudkému slunci. ! Neperte!

Síťka na pleny usnadní nakládání s plenami při praní. Je určena ke střádání použitých plen, ty pak i se síťkou vložíte do pračky a vyperete (síťku nechte během praní otevřenou).
Nabízíme rozměry 42 × 45 cm, 52 × 55 cm.

Pytlík na pleny potlačuje vlhkost i pachy svého obsahu. Použijete jej pro špinavé pleny při dlouhých procházkách, cestování i na návštěvě. Pojme 2 – 3 pleny. K dodání v různých designech.

Čistící ubrousky jsou vyrobeny ze 100% bavlny.
 
Pokud Vás nabídka zaujala a chtěli byste pro začátek tento systém pouze vyzkoušet nebo si nejste jisti, která z nabízených řad by Vám nejlépe vyhovovala, doporučujeme Vám testovací sady, které obsahují vždy jednu svrchní plenku, troje plenkové kalhotky a vzorek soli na skvrny – samozřejmě za zvýhodněné ceny.

Vše výše uvedené můžete objednat a nakoupit na Náměstíčku v obchůdku PoPoLiNi za zvýhodněné ceny.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Peťka

  Tento se mi také líbí! Tak možná příště!
  Ten Tummy Tub je prý úzký z důvodu pocitu miminka. Cítí se jako v bříšku. Magdička se koukám , také cítí nádherně!

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  No, tak vědět tady o tomto, tak ho asi taky pořídíme. Ale teď už je to jedno – teď už je holek plná velká vana…

 • Petra Vymětalová

  PoPoLiNi nabízejí také koupací kyblík pro miminka. Není sice ve standardní nabídce zde v ČR, ale v případě zájmu se dá přiobjednat. Vybírat můžete modrou nebo bílou barvu.
  Oproti klasickému Tummy Tub (doufám, že to píšu správně) není tak úzký a horní strana (otvor) je zkosená, takže se v něm dá s miminkem poměrně dobře manipulovat.
  Naší Magdě se v něm zatím moc líbí:

 • Petra Vymětalová

  Nabídku jsme rozšířili o
  testovací sady – za zvýhodněné ceny si můžete koupit troje kalhotkové plenky a jedny svrchní plenky, abyste systém popolini mohli vyzkoušet
  polyesterky Vento – svrchní kalhotky, které se narozdíl od polyesterek Popowrap zapínají na patentky (místo suchého zipu), což oceníte nejen při praní

 • Petra Vymětalová

  Počínaje 26. říjnem končí prodej za zaváděcí ceny. Členové KLUBka budou mít i nadále slevu při nákupu 5 %.
  Testovací sady se v tuto chvíli ještě připravují, už teď však můžeme na nich slíbit slevu pro všechny zájemce.
  Sestavujeme také kompletní plenkové výbavičky, rovněž se slevou.

  O novinkách Vás budu průběžně informovat, sledovat je můžete také v rubrice PoPoLiNi přímo v nabídce.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Mobile Sliding Menu