Novoroční předsevzetí na VD nejsou „in“

Rubrika: Co, kde a jak na VD

První letošní anketa skončila a v návaznosti na ni jsem tu s další letošní novinkou – vyhodnocujícím článkem 😉 Jak jsme na tom tedy s novoročními předsevzetími?

Už název článku napovídá, že většina osazenstva těchto stránek novoročním předsevzetím neholduje. Posuďte sami z výsledků ankety, do které se zapojilo 104 návštěvníků stránek:

[yop_poll id=“37″]

Podrobnější povídání o tom, proč si novoroční předsevzetí (ne)dáváme najdete v nuninčině diskuzi  Dáváte si novoroční předsevzetí? Z té vyplynulo, že tu nejsme odpůrci jakýchkoli předsevzetí, jen nepotřebujeme nebo po špatných zkušenostech ani nechceme dělat rozhodnutí ke změnám jen kvůli tomu, že vyměňujeme kalendář.

Když se podívám na výsledky ankety a pročtu diskuzi, tak mě napadá spousta dalších otázek, jak by se v anketě dalo pokračovat podle toho, jak kdo odpověděl. Ale to bychom tu ankety o předsevzetích měli na dlouho. Ale i tak by mě zajímalo, jak se těm, kdo si předsevzetí dávají, daří plnit je. U těch, co odpovídali záporně, by bylo zajímavé zjistit, kdo si je jen nespojuje s Novým rokem a kolik z nich prostě nemá potřebu cokoli měnit, tudíž žádná předsevzetí nepotřebuje.

Tip pro ty, kterým se plnit předsevzetí nedaří

Pokud patříte k těm, kteří předsevzetí už jednou provždy vzdali, protože se opakovaně přesvědčili, že to prostě nefunguje, vězte, že chyba není ve vás, ale ve způsobu, jakým jste se o naplnění svých předsevzetí dosud pokoušeli. Prostě patříte k 90 % lidí, kteří na to jdou špatně a dopouští se jedné (nebo více) ze 7 chyb, které spolehlivě brání ve splnění předsevzetí (nejen těch novoročních). Jste-li přesvědčení, že prostě nemáte dost pevné vůle, ani to nemusí být důvod ke vzdávání jakýchkoli předsevzetí předem.

O tom, jak se zbavit zlozvyků nebo naopak získat přínosné návyky, vypráví Pavel Říha ve své Škole návyků, kterou zdarma otevřel pro široké publikum začátkem ledna. V sérii tří videonahrávek vysvětluje, jak vlastně návyky fungují, jak k jejich osvojení i odstranění použít mozek jako tajnou zbraň a překonat tak pověstný nedostatek pevné vůle. Popisuje také zmiňovaných 7 největších chyb, které brání v uskutečnění předsevzetí.

Abyste si zmiňované nahrávky mohli pustit, je třeba zadat email do formuláře na kterémkoli z výše uvedených odkazů. Pokud se vám nechce dávat svůj email takto všanc (i když případné odhlášení z mailing listu je jednoduché a funguje spolehlivě), mrkněte na zkoušku na jeden z webinářů z minulého týdne – první z nich je zaměřený na produktivitu, ve druhém najdete spoustu užitečných tipů, jak zhubnout a začít žít zdravě. Spíš než teoretizování o tom, co by se mělo a nemělo, zde najdete povídání o tom, co kdo konkrétně dokázal a jakým způsobem.

Tak mě napadá…

Kdyby měla poslední půlnoc v roce kouzelnou moc a mohli jste v ten okamžik ve svém životě udělat jakoukoli změnu, aniž byste na ní pak museli sami usilovně pracovat (ať už s fikanými tipy a návody nebo jen po vlastní ose), k čemu byste tuto šanci využili? Jaké „okamžitě funkční předsevzetí“ byste si vybrali?

 

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist