Védéčkoviny 4/2014: Ve znamení sněhu a zimy

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Tento týden se na většině území počasí přihlásilo takové, jaké odpovídá datu v kalendáři. Dnes píšu článek a na teploměru je -7 a při pohledu z okna na střechách domů i stromech je sníh. Není ho sice tolik, aby si ho děti mohly užít řáděním na něm, ale snad i na to dojde. Zatím je to fajn na potěchu oka …

Nechte se mnou provést články i diskuzemi minulého týdne, uvařte kávu, zachumlejte se třeba na gauči, koukněte do okna a pak sem na stránky VD a začtěte se, nakoukněte tam co vám uniklo a na chvilku vše kolem vypněte… Jen né mrazák, to by byla pohroma…

Co vám mohlo uniknout ve článcích

Hned v pondělí nás s uplynulým týdnem provedla nuninka díky védéčkovinám,  které byly velmi zdařilé. Pokud nestíháte nakukovat pravidelně, můžete nakouknout i tam.

1Vyšel i pravidelný článeček První třídou s VD. Moc hezký projektík pro maminky prvňáčků, ale i těch, co to třeba čeká, nebo mají za sebou a mohou porovnat. Tak nakoukněte do dalšího povídání ze života prvňáčků. Ráda nakukuju a sleduji i fotečky, například písanku budu muset ukázat Míšovi, co v sedmé třídě píše jak kocour a s a z nám nějak splynulo do jednoho písmenka a nejen to. A objevila se tam i zprávička o MIMINKU Alternativky. ♥♥♥

K dětem by kniha měla patřit, a tak je fajn, že se tu objevují článečky, ze kterých můžeme čerpat informace. Už v malém věku můžete děti seznamovat s pojmem finanční gramotnost a děti díky kreslené publikaci zjistí o penězích víc, než jen to, že je má maminka v peněžence. A pokud hledáte zábavné učení pro malé šikuly, rozhodně nakoukněte do článečku. Je tam spousty krásných tipů. Mně osobně se líbí všechny a určitě se na ně zaměřím.

Když budete mít doma knížku Ruční práce pro malé šikulky, pak vás jistě nepřekvapí věta “mami nauč mě háčkovat, dělat panenku, vyšívat atd.“

Pokud chcete zjistit, jaké jsou vaše sny, jak si je vyložit a pochopit jejich řeč, měli byste nakouknout i do tohoto článku. Vedle knížky o snech tu najdete další s názvem Aura. Díky ní zjistíte, jakou má kdo náladu, skutečnou povahu (to by se někdy hodilo :)), zdravotní stav či jaká je jeho osobnost.

3Ani tentokrát nechybělo tvoření – nuninka si pro vás připravila kuličkovou dráhu a já s Honzíkem trochu jiné „kouleníčko“- blbinku pro chvíle zábavy. Tak aniž bysme se domlouvali nás tento týden kuličky očarovaly obě :D.

Určitě by vaší pozornosti neměly uniknout ankety, které jsou v letošním roce novinkou a vystřídaly hlasování o diskuzi týdne. Zatím se ukazuje, že to byl velmi zdařilý tah. Zatím proběhly dvě. K oběma se můžete stále vyjádřit. A musím připsat, že druhá – kolik je dětem na VD – překvapila.

Co bylo tento týden na přetřes v diskutárně

5Pro mě nejzajímavější zprávičkou bylo oznámení od Petry, že mezi sebou máme nové miminko! Janca.mas je maminkou …víc se dočtěte.

Miney777vééééélikou radost díky splnění svého snu. Díky blížícímu prvnímu vysvědčení a známky na něm se ptala, jak vnímáte známkování a důležitost samých jedniček. I její další diskuze se  týká školy a to „Kolik stojí – škola/školka v přírodě u vás?“. Pokud máte nějaké zkušenosti, jistě rádi poradíte a připíšete své postřehy.

7Ludlinka přišla s krásným tématem a to – památníčky. Zavzpomínejte na ty své, na to, co jste sbíraly jako holky a co vaše děti, mají nějaký svůj památníček? Moc se mi líbí památník mojí mamky, jsou tam krásné obrázky, zdobné písmo a básničky. Je takový jiný než dnes, nevím jak to popsat.

Díky Jarmuschce máme všichni jasno, jak pečovat o dítě. Také tak vnímáte rozdíl mezi přístupem mezi prvním a třetím dítkem? 😀

4Čeká nás období Maškarních a karnevalů, a tak nuninka ve své diskuzi zjišťuje, jestli kupujete nebo tvoříte kostýmy. Pokud najdete chviličku, vložte fotečku nebo jen nakoukněte pro inspiraci. Hmm… nám by se líbil ten dinosaurus…teda Honzíkovi. Ptá se, jestli znáte ovoce do škol a jak to vnímáte. Byli byste ochotni opustit rodinu a vše, pokud byste dostali jednosměrnou letenku na Mars?

si přišla pro recept na dortíček a jestli pomůžete s nápady na zimní olympiádu pro děti. No receptíky se mi sešly, jen to asi budu muset upéci sama. 2S olympiádou mi držte palce, v pondělí to vypukne. Pro odlehčení pro vás jsou dvě diskuze – test ČJ ke kafíčku a pokud nemáte dost, najděte si test, co vás osloví. Je jich tam nepřeberné množství – rovných 1001, takže až se budete nudit, víte kam nakouknout.

Anonymní se ptal(a?) jestli bydlíte s rodiči, nebo jestli znáte někoho, kdo u nich bydlí. A tak díky tomu i napadá – v kolika jste se odstěhovaly děvčata od rodičů?

Přeji všem krásný pohodový týden, vykročte tou správnou nohou a najděte chvilku k nakouknutí, napsání na stránečky. Dětem přeji, aby se sníh sypal mnohem víc a mohly si užívat zimních radovánek v plné míře.

6

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist