Jak jste na tom s nošením šperků?

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Rozhovory

Ve sponzorované diskuzi jsme si povídali na téma šperků. Mají návštěvníci VD raději zlato, stříbro, nebo dávají přednost bižuterii? A kdo si odnesl krásné dětské náušničky?

Vzhledem k velkému zájmu čtenářů VD, kteří si povídali na téma nošení šperků, lze usuzovat, že šperky patří mezi něco, co považujete ve většině za důležité. Šperky zvýrazní krásu každé ženy a dodají nepochybně i šmrnc při každé příležitosti.

Náušničkami to začíná

Přesně tak. Hodně z vás mělo od útlého dětství tzv. píchnuté uši.

Náušnice nosím od 4,5 roků, kdy nám se sestrou (té bylo půl roku) nechali rodiče píchnout uši – dodnes si pamatuju, jak mě sestřička v ordinaci zvedla a ukazovala mi v zrcadle, jak mi to sluší.
halina

A i u svých dětí uvažujete o náušničkách od menšího věku. I když bych obecně řekla, že už není v popředí ten klasický trend, že se náušničky dávají tzv. od miminek.
Některé z vás mají doma místo holčičky jen samé kluky. Což ovšem nevylušuje, že by i páni tvorstva neměli chuť na ozdobu v uchu…

Mám doma tři kluky a náušničky by si jeden z nich přál :D ale nepořídím…
bamiska

Náušnice nejen v uchu

Diskuze se vyvíjela zajímavě, a tak jsme se mohly dozvědět, že někteří z vás touží po piercingu v pupíku. Jiní mají zkušenosti s náušnicí v jazyku…

Piercing v jazyku som mala a áno je to dosť náročné na údržbu, aspoň zo začiatku. A naviac to bolelo úplne neskutočne. Ešte 14 dní som nemohla nacpať jazyk do pusy, ako bol oteklý. Ale zas na druhú stranu to bola skvelá redukčná diéta, pretože týždeň som nemohla jesť vobec a ďalší týždeň len jedlá, čo sa dali vysosať brčkem :-). Dnes už nechápem, kam sa podel moj rozum, keď som si ho nechala spraviť :-).
ustarana

Nákupy šperků po internetu

Tak v této oblasti se názory rozcházejí. Někteří z vás by šperky po internetu prostě nekoupili. Ostatně, není se čemu divit, když média na nás neustále chrlí zprávy o podvodech na zákazníky, nedodání zboží apod.

Na netu nenakupuji, nějak mi to prostě nejde s důvěrou… Přece jen, není to málo peněz a říliš velký risk.
Ježeček

Jiní se ale modernímu způsobu nakupování nebrání a jsou naopak spokojeni. Stejně jako třeba Marinada

Dcera má náušnice asi od 2 měsíců, měla pozlacené, ale od 10 let má krásné stříbrné náušnice s visacími podkovičkami – ty náušnice jsem kupovala právě přes Vaše-šperky.cz a vřele doporučuji!
Marinada

Šperky jsou šperky…

Ráda bych také dodala, že diskuze na téma šperků má své prvenství. To se týká největšího zájmu vás, návštěvníků VD, kteří se do diskuze podívali, nebo reagovali. Jak je vidět, šperky jsou prostě šperky a k ženám patří:-)

Velký dík patří sponzorovi této diskuze, kterým byl internetový obchod Vaše-šperky.cz

vase_sperky_banner

V nabídce najdete šperky z chirurgické oceli, šperky Swarovski, šperky stříbrné i zlaté. Nyní je sortiment rozšířen také o pravé perly a pravé kameny.
V nabídce jsou samozřejmě i šperky pro děti – dětské náušnice, ať už stříbrné dětské náušnice, dětské náušnice bílé zlato, nebo dětské náušnice žluté zlato. Vybírat můžete také z dětských přívěsků a dětských prstenů.

destek_naucnice_vase_sperkysna35piercing

A protože v diskuzi, jak bylo řečeno, zaznělo mnoho zajímavého, obrátila jsem se několika dotazy přímo na majitele obchodu Vaše-šperky.cz, pana Klase. Pokud vás tedy zajímá, co obchod nabízí, jak garantuje svým zákazníkům zboží při objednávce přes internet a zda tu najdete i nějaké novinky před Vánoc, pak čtěte dál…

1. Pane Klasi, provozujete internetové klenotnictví. Co Vás vedlo k tomu, otevřít si obchod na internetu a zrovna se šperky? Jak dlouho se této činnosti již věnujete?

Šperky byly vždy ozdobou žen, známkou jedinečnosti, korunou ženského půvabu. Šperky jsou prostě naší součástí. Proto se prodeji šperků věnuji již 5 let.

2. Co všechno musí splňovat člověk, který se rozhodne otevřít si na internetu obchod se šperky? Jsou tam nějaké požadavky? Jaké záruky máte konkrétně Vy pro Vaše zákazníky, co se týká podávaných informací o produktech, certifikátech apod.?

Pokud chce podnikatel začít provozovat e-shop, musí splnit základní podmínky platné pro vstup do podnikání. U prodeje šperků musíte být navíc registrován na Puncovním úřadu, který kontroluje a dohlíží na prodej. Puncovnictví je jednou z nejstarších činností při ochraně zájmů spotřebitele. Tím má spotřebitel záruku. Informace o produktech jsou v detailu u jednotlivých šperků.

3. Předpokládám, že největší skupinu Vašich zákazníků tvoří ženy. Jak si podle Vás v tomto smyslu vedou muži? Nakupují i oni šperky po internetu, nebo jde spíše o výjimky?

Ano, ženy opravdu tvoří největší skupinu zákazníků, nicméně část zákazníků jsou i muži. Ti nakupují většinou šperky jako dárek pro ženy, poté šperky pro sebe.

4. Naše čtenáře budou nepochybně zajímat i šperky pro děti. Co jim můžete nabídnout? A jaký je zájem o tuto kategorii šperků po internetu?

Ženy v dnešní době preferují šperky z chirurgické oceli. Řetízky, přívěsky, náramky, prsteny a především náušnice. Pro děti ale většinou vybírají náušnice a šperky ze stříbra a zlata.

Vybrat si u nás můžou buď z bílého nebo žlutého zlata. Stříbrné náušnice a šperky jsou povrchově upraveny čistým Rhodiem, a proto nevyvolávají žádné alergické reakce. Nejžádanější jsou náušnice s krystaly Swarovski. Za zmínku stojí také fakt, že k náušnicím můžete zakoupit také přívěsek, náramek či prsten do soupravy. Stačí si jen vybrat, případně nás kontaktovat.

5. Zasílání šperků poštou je podle mě dost riskantní, mohu-li se tak vyjádřit. Vyžadují šperky při balení nějakou speciální péči, obal? Jakým způsobem je zákazníkům dodáváte, aby se snížila pravděpodobnost poškození, či dokonce ztráty?

Šperky zasíláme Českou poštou zabalené do bublinkové folie jako cenné psaní. Zásilka je také pojištěna, proto se zákazníci nemusí ničeho obávat.

6. Stále častěji se objevují zprávy, že mnoho internetových obchodů není solidních vůči zákazníkům. Odráží se takový přístup i na internetové obchody, které naopak svým zákazníkům vycházejí vstříc, pozorujete Vy sám nějaké takové změny? Jaký je konkrétně Váš postoj k nakupujícím, jak můžete garantovat solidnost, rychlost vyřízení objednávky apod…

V naší zemi se bohužel více kritizuje než chválí. To platí i zde. Snažíme se komunikovat se zákazníky, aby bylo vše podle jejich přání. Vyřízení objednávky závisí na dostupnosti zboží. Tuto dostupnost uvádíme u každého šperku. Zboží skladem odesíláme obvykle druhý den od objednávky.

Pravost šperků jsme schopni garantovat, jak jsem již řekl, jsme registrováni a kontrolováni Puncovním úřadem.

7. Může se na Vás zákazník obrátit kdykoliv s nějakým dotazem, například k výběru zboží, nebo potřebuje-li poradit třeba s výběrem konkrétního šperku apod.? Nabízíte takové služby?

Ano, zákazníci se mohou na nás obrátit s dotazy na naší elektronickou adresu, případně telefonicky.

8. Blíží se předvánoční období. Jaké šperky podle Vás kupují nejčastěji jako vánoční dárky?

Jako vánoční dárky se kupují nejčastěji náušnice a přívěsky. Je to asi tím, že muži obvykle neznají velikosti prstenů a ostatních šperků ženy.

Proto jsou náušnice úžasné v jednoduchosti výběru a zároveň krásným dárkem.

Nejčastěji se kupují náušnice z chirurgické oceli.

9. Reagujete i na poptávku zákazníků, co by například ve Vašem obchodě uvítali za zboží? Čím se řídíte při výběru produktů. Které nabízíte? A jak často u Vás zákazníci najdou nové zboží, novinky?

Na poptávku zákazníků samozřejmě reagujeme, nicméně máme v sortimentu tolik šperků, že si vybere určitě každý. U stříbrných a zlatých šperků jsme schopni zajistit šperky i do soupravy, vše je na domluvě. Zboží pravidelně aktualizujeme, takže zákazníci mohou reagovat na novinky, akce i doprodej.

10. Ještě se vrátím k Vánocům. Chystáte pro své zákazníky nějakou speciální nabídku či novinku, kterou mohou udělat radost i svým blízkým či známým?

Před vánoci se můžete těšit na akce a časově omezené slevy. Určitě zařadíme i pár novinek.

Pane Klasi, děkuji za rozhovor a za redakci VašeDěti.cz přeji mnoho spokojených zákazníků.

Ráda bych upozornila, že na stránkách internetového obchodu Vaše-šperky.cz najdete také velmi podrobné informace týkající se puncovních značek, včetně historie.

Vyhodnocení

No, jistě, teď je na řadě vyhodnocení diskuze, protože se jednalo o soutěžní povídání.

nausniceJeden z vás mohl za komentář získat krásné dětské stříbrné náušničky, do kterých byly použity krystaly Swarovski.
Stříbrné náušnice mají povrchovou úpravu – čisté Rhodium, které nevyvolává žádné alergické reakce. Jsou s klasickým dětským zapínáním.

A kdo vyhrál? Radost své malé princezně udělá anabell. Blahopřejeme!

A s vámi ostatními se těšíte u dalších zajímavých diskuzí, které na VD chystáme.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Dobrý den , to je zajímavý článek tkterý hodně vypovídá…Já osobně jsem tip čkověka co si na šperky, nebo spíš jejich kvantiutu moc nepotrpí, zajímá mne spíše kvalita a když už šperk tak pořádný. Protože zaprvé vydrží a za druhé, narada si neustále měním a ladím šprky k oblečení a klíčení a potobně, takže volím spíše šperky neutrální!!! Vlastně jich ani moc nemám. Mám schvané náušničky co jsem nosila jako malá pro svoji dceru, nebo vnučku…Pak nosím snubní a zásnubní prsten od Rýdla( známý český špetkař) A OD NĚJ MÁM I BRILIANTOVÉ NÁUŠICE CO JSEM DOSTALA OD MANŽELA ZA NAROZENÍ NAŠEHO SYNA, JEDINÉHO NOSITELE RODU, TAK TO JSEM SI ZASLOUŽILA POŘÁDNOU ODMĚNU!!!

 • Já dřív nosila stříbro v mladších letech, postupně jsem přešla na bílé zlato. Kolikrát se mi líbí i šperky ze žlutého zlata, ale mám prostě pocit, že mi vůbec nesluší. Dcera má propíchlé ouška od malička a má od mé sestry ke křtu náušničky z bílého zlata, s růžovým středem – jsou fakt moc krásné. Já si pamatuju, že jsem měla jako malá zlaté náušnice ve tvaru kytičky s rubíny, bohužel už jsou ztracené.

 • Zdravím:) Já sama třeba miluji náušnice. Nosím vyčesané vlasy, takže je fajn mít nějaký výrazný šperk v uších:) Jinak, na e-shopu kde nakupuji, mají super šperky i pro malé holičičky. Té mojí jsem tam vybrala takové roztomilé květinky. a Díkybohu není to žádný šunt.

 • endlisek

  Malá má 3 měsíce a uvažuji o propíchnutí oušek, ale uvidíme kdy, myslím, že času jeste dost, jako holčička vypadá i bez náušniček snad 🙂 Jinak jsem nosila šperků dost v pubertě, ale ted uz nenosím nic, mám ráda tu volnost a malá me aspon nemuze nic roztrhnout:)

 • pivatko

  já nosím poslední dobou chirurgickou ocel, neměním šperky,nemám na to čas a pak zapomínám,proto ráda nosm to,co může i do vody

 • Marci55

  Já nosím zlazo a dcera má naušničky od 1 týdne

 • Anonymní

  Naše dcera nosí náušnice od doby co je ve škole, no postupně se u ní vyvinula jistá posedlost náušnicemi 🙂 Teď po několika letech, už kupujeme náušnice jen zřídka kdy, ale když už tak ty kousky stojí za to 🙂 Můžu doporučit obchod Goldelegius.cz 🙂

 • Moje deti nosia náušnice od 2 mesiacov. Kupovali sme rhódiované náušničky.

 • Anonymní

  Já nosím jen hodinky. Mezi mé neojblíbenější patří Seiko. Jsem spíš prakticky založená 😀

 • Anonymní

  Ta naše princeznička už nechtěla nosit ty zlaté co měla doposud tak jsme společně vybraly stříbrné italského vzhledu, jsou sice moc krásné a hlavně jsou dle mé dcery „dospělácké“ 😀 ale jsou stříbrné takže mám trochu strach jestli jí to nakonec nebude vadit. Do teď nosila jenom zlaté, takže uvidíme, snad to bude v pohodě, protože Barunce se moc líbí

 • tvorenicko
  tvorenicko

  Blahopřeji, bude krásná princeznička 🙂

 • Pavluschka

  Blahopřeji, ať je ráda nosí

 • anabell

  děkuju i za naší „princeznu“ 🙂 a všem soutěžícím přeju hodně štěstí v dalších soutěžích a hezký den 🙂

 • Už dlho vyberám pre dcéru náušnice, pretože stále má tie nastreľovacie. Tie, čo sa mi páčia som v nášla len na internete. Stále váham s objednáním pretože a preto, ale tento článok mi trochu dodáva odvahu k objednaniu.

 • Blahoželám, sú to krásne nášnice.

 • bamiska

  at princezně sluší…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist