Jak je to s posíláním a uveřejňováním článků?

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Vzhledem k tomu, že se množí problémy kolem odesílaných příspěvků a také přibývá práce na stránkách, po dlouhých úvahách jsme se rozhodli pro několik zásadních změn. Jednak byla vytvořena redakce, která se bude zveřejňováním příspěvků zabývat, jednak noví redaktoři (redaktorky) vypracovali pravidla, jimiž se bude od 1. října publikování článků na tomto serveru řídit.

Přečtěte si prosím pozorně následující odstavce.

Pravidlo č. 1: Žádné kopírované a opsané články
(Někteří si asi řeknou „No konečně!“)
Protože neustále řešíme problémy ohledně autorských práv, rozhodli jsme se, že překopírované a opsané články nebudeme zveřejňovat vůbec, tj. ani s uvedením zdroje. Výjimkou jsou příspěvky zveřejněné redakcí serveru VašeDěti.cz na základě souhlasu autora článku, resp. vydavatele.
Počínaje 1. 10. 2005 je tedy zakázáno posílat opsané či okopírované příspěvky. V případě, že bude zjištěno, že Vámi zaslaný článek porušuje toto pravidlo, z Vašeho klubíčkového účtu bude bez jakéhokoli upozornění odečteno 100 klubíček. Bude-li se stejný problém opakovat, Váš klubíčkový účet bude vynulován.
Ten, kdo takové porušení pravidel oznámí redakci (včetně odkazu na původní článek), získá 30 klubíček do KLUBkové soutěže (klubíčka budou připsána pouze v případě, že pravidla porušující článek odešle člen KLUBka).

Pravidlo č. 2: Typy příspěvků
Příspěvky jsme podle jejich obsahu rozdělili do dvou skupin – příběhy a zamyšlení, informace. Stejným způsobem jsou od začátku října rozděleny i rubriky.
Příběhy a zamyšlení = příhody, které potkaly Vás, Vaše děti atd., jakékoli úvahy, fejetony pozastavení na různými problémy a situacemi.
Informace = informační články přinášející konkrétní návody, postupy, doporučení na řešení různých problémů apod. (! Pokud pro napsání takového článku čerpáte odkudkoli informace, je třeba vždy uvést jejich zdroj!)

Pravidlo č. 3: Schvalování a zveřejňování článků
O zveřejnění příspěvku rozhoduje redakce serveru VašeDěti.cz v čele s šéfredaktorkou (informace o redakci a jejích členech najdete v rubrice < href="redakce.php">Redakce v oddělení „Info“ v menu).
Jejich pravomoce jsou rozděleny následujícím způsobem:
redaktoři – připravují články pro zveřejnění (opravují chyby, zařazují do soutěže apod.) a schvalují příběhy a zamyšlení, (ne)doporučují šéfredaktorovi ke schválení informační články
šéfredaktor – schvaluje informační články a přiděluje za ně autorům klubíčka

V případě, že Váš příspěvek nebude schválen, zašle Vám zodpovědný redaktor email, ve kterém uvede důvod jeho zamítnutí.

Pravidlo č. 4: Klubíčka za zaslané příspěvky
Příběhy a zamyšlení jsou v případě zveřejnění oceněny 1 – 3  klubíčky, o kterých rozhoduje redaktor při schvalování článku. Konkrétní počet bude záviset na práci redaktora při přípravě ke zveřejnění.
Informační články mohou získat až 10 klubíček, o kterých rozhoduje šéfredaktor při schvalování článku.
Další klubíčka mohou jejich autoři získat, pokud se umístí v soutěži o příspěvek měsíce.

Budete-li mít v souvislosti s těmito pravidly jakékoli problémy, dotazy, či připomínky, obracejte se na redakci – redakce@vasedeti.cz – nebo přímo na konkrétní redaktory (jejich emaily najdete v rubrice Redakce).

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Ahoj. Omlouvám se,ale nepochopila jsem to asi ůplně. Nesmí se opisovat příspěvky nebo i básničky,písničky a tak?

 • redakce

  Není za co 🙂
  Lenka

 • Já taky děkuju, psala jsem článek poprvé a nebyla si jistá jak to chodí 🙂

 • Petra Vymětalová

  Sepy, omlouvám se, zřejmě se vloudila nějaká chyba. Pokusím se to napravit co nejdřív.

  Lenka to vysvětlila správně, díky.

 • No mě byl článek uveřejněn a maximum sem nevyčerpala a klubíčka se někam zakutálela 🙂

 • redakce

  Ahoj.

  Pokud tvuj clanek bude uverejnen, propisou se ti klubicka podle pravidla cislo 4, jakmile tvuj clanek projde schvalenim redakce, kterym od zacatku rijna prochazeji vsechny clanky.
  Pokud tvuj clanek uverejnen nebude, posle ti jedna z redaktorek e-mail s oduvodnenim, proc clanek uverejnen nebude a klubicka logicky prictena nebudou.
  Pak je jeste jeden pripad, kdy klubicka propsana nejsou, a to pokud bys jiz vycerpala „maximum“ bodovanych clanku – to je popsano v pravidlech Klubkove souteze.

  Snad jsem to napsala srozumitelne 🙂
  Lenka

 • Chtěla jsem se zeptat, kdy přibudou na účet klubíčka za zveřejněný článek? Díky za odpověď

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist