Pohlaví miminka prozradí test moči

Rubrika: Těhotenství

intelligenderboxPatříte k těm, kteří se nemohli dočkat ultrazvukového vyšetření kolem 18. týdne těhotenství, kdy vám lékař prozradil, zda se vám narodí chlapeček nebo holčička? Pak tedy vězte, že při dalším těhotenství už třeba ani nebudete muset čekat tak dlouho.

Na americkém trhu se totiž už nějakou dobu nabízí speciální test, který z moči těhotné maminky umí určit pohlaví budoucího miminka a to – pozor – už od 10. týdne těhotenství!

Výrobce uvádí spolehlivost testu přes 80 %. Princip je jednoduchý – načůráte do kelímku, který je součástí balení, moč krouživými pohyby kelímku promícháte a pokud do 10 minut zezelená, můžete se začít těšit na chlapečka. Pokud bude oranžová nebo sytě žlutá, s největší pravděpodobností čekáte holčičku.
Přesto výrobce nedoporučuje hned se vrhnout do malování dětského pokoje a radí na pohlaví miminka se příliš neupínat.

its_a_boyits_a_girl

S uvedením na trh vyvstala ovšem otázka, zda je takové testování už v 10. týdnu vůbec etické. Podle mnohých totiž nabízí nebezpečnou volbu. Vzhledem k tomu, že pro potrat se mohou ženy rozhodnout až do 12. týdne od početí, mohlo by docházet ke zneužití těchto testů za účelem donošení miminka „správného“ pohlaví.
Možná vám tato myšlenka přijde naprosto absurdní, ale třeba i vy máte ve svém okolí rodinu se třemi chlapci a maminkou, která bezmezně touží po holčičce, nebo naopak rodinu, ve které se narodily už čtyři holčičky, které měly být nadějnými fotbalisty.
Ostatně hrdinka knihy Kateřny Janouchové Dcera na přání také na internetu pátrala po zaručených metodách, jak počít vytouženou holčičku. Jistě by nepohrdla ani takovým testem a kdoví, jaké by mohlo být její rozhodnutí už v 10. tt?

Úvahy jdoucí tímto směrem nakonec vyustíly také v zákaz vyvážení testů IntelliGender do Číny, kde díky politice jednoho dítěte rodiče dávají jednoznačně přednost tomu, aby přivedli na svět chlapce. Tradičně totiž péči o staré rodiče přebírá v Číně syn.

  • Uvítali byste také možnost otestovat si pohlaví svého miminka už na začátku těhotenství?
  • Měl by být takový výrobek uveden také na český trh?
  • Nebo si naopak myslíte, že výroba těchto testů je neetická?

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

Hrajete rádi hry? Dnešní nabídka her je v obchodech obrovská. Můžete koupit opravdu cokoliv a některé hry nabízejí i

Čtu dál →

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

Je docela škoda, že lidové zvyky pomalu zanikají. Přitom jde o naše svátky a lidové obyčeje, které pomalu upadají

Čtu dál →

Nákup správného kola pro vaše dítě

Děti budou tolerovat, ba dokonce si užívat téměř každé kolo. Pokud však nové kolo vyberete dobře, budou na něm

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (43 vyjádření)

  • Kde se to da sehnat nebo obednat?

  • Anonymní, umíte anglicky? 🙂

  • Anonymní

    Hezký den dámy, test, pokud ukazuje zelenou barvu, určuje holčičku a ne chlapečka, jak se tady píše a naopak, pokud je oranžová, je to kluk. Proto Vám to možná nevyšlo

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist