Nová aplikace Lesokraj naučí číst každého školáka

Rubrika: Volnočasové aktivity, Vzdělávací tipy

Nový školní rok už běží na plné obrátky a prvňáčci si zvykají ve školních lavicích. Rodiče přemýšlí, jak se jejich potomkům povede proniknout do světa písmen a čísel. Nová aplikace „Lesokraj“ jim v tom může pomoci.

Rozhýbaná obrázková knížka naučí číst i ty největší nezbedníky a ukáže jim svět zvířátek, která mluví a mají na věci vlastní názor. Interaktivní aplikace na pomezí obrázkové knihy a počítačové hry je nyní ke stažení ZDARMA pro tablety i stolní počítače.

„Lesokraj“ je projektem Lou a Kuby Sanitrákových, animátorky a výtvarnice a grafika a programátora.

„Hodně se poslední dobou mluví o tom, že děti nečtou a místo toho pořád koukají do tabletů nebo chytrých telefonů. Napadlo nás tedy, že bychom měli právě tyhle nové technologie využít k tomu, abychom děti naučili číst – zprostředkovat jim příběh v přístupné formě, která pro ně bude srozumitelná, ale zároveň se u hraní i něco naučí“, vysvětluje Lou.

Výsledkem je 10 kapitol s originálním hudebním doprovodem – Markéta Lisá z hudební formace Midilidi pro Lesokraj složila více jak 80 hudebních motivů, které malé čtenáře příběhem provázejí. Lesokraj je postavený částečně na principu počítačové hry, kdy se čtenář postupně „proklikává“ skrze jednotlivé kapitoly a sám posouvá příběh kupředu. Zatímco Lou Sanitráková je autorkou výtvarného návrhu a animací, Jakub Sanitrák stojí za komplexním grafickým řešením a vývojem aplikace.

„V této oblasti jsme zvyklí především na kýčovité výtvarné řešení, které vychází z reklamy. V Lesokraji je to přesně naopak. Výtvarné řešení má vysokou kvalitu a estetickou úroveň, což je důležité zvláště proto, že celý tento projekt je určen hlavně dětemi,“ upozorňuje profesor Jiří Kubíček z katedry animace na FAMU.

Lesokraj_App_Screen4

Tým tvůrců pracuje na aplikaci již od roku 2010.

„Mezitím se samozřejmě technologie a možnosti podobných aplikací posunuly dopředu, tablety jsou dnes na rozdíl od té doby, kdy jsem začínali, úplně běžné. Doba nám tak trochu vyšla vstříc“, říká programátor Kuba Sanitrák.

Během svého vývoje se Lesokraj jako připravovaný projekt představil na několika festivalech – například na Gameday na festivalu Anifilm v roce 2012 nebo na Přehlídce animovaného filmu v Olomouci v roce 2013.

„Ohlasy od publika byly vždy povzbudivé a pomohly nám naší práci posunout kupředu“, dodává programátor.

Do tvůrčího týmu Lesokraje nyní přibyla i překladatelka Ellen Painter-Zykmund a aplikace by tak brzy měla být dostupná i v angličtině. Díky své jednoduchosti a intuitivnosti představuje hraní si s Lesokrajem skvělý způsob jak neposedné ratolesti seznámit se základy cizího jazyka.

Lesokraj představuje nejenom způsob, jak naučit děti číst a mít zájem o knihy, ale také chvilkovou úlevu pro rodiče, kteří snadno mohou děti zabavit například na dlouhé cestě autem. K hraní není potřeba žádná hráčská zkušenost ani speciální dovednosti, stačí si aplikaci prostě stáhnout a začít klikat a hrát si.

Lesokraj_App_Screen3

K dispozici je verze pro PC i MAC a stahovat je možné jak v Appstore, tak na Google Play nebo na Amazonu. Všechny verze jsou ZDARMA.

Napsal/a: Lesokraj

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist