PVD: Kristýnka a její společník v nemoci

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Předškolní vzdělávání

Kristýnka je předškolačka, kterou znáte z projektu Předškolákem s VD. A právě ona, v době, kdy se prala s bacily, měla skvělého společníka…

Byl jím časopis Předškolák, konkrétně číslo únor – březen, které si stále můžete pro své děti zakoupit třeba v predskolak_unornovinových stáncích, nebo si ho rovnou předplatit.

Aktuální číslo se nese ve znamení grafomotoriky. Časopis Předškolák je určený všem holkám a klukům, kteří se chystají k zápisu, nebo dokonce už do školy. Vychází jako dvouměsíčník – každý sudý měsíc v roce.

V časopise najdete vždy komiks a zábavné úkoly na procvičování a zdokonalování schopností a dovedností, podle kterých se zjišťují předpoklady úspěšného zvládnutí první třídy. Každé číslo časopisu je zaměřeno na určitou oblast, které se věnuje podrobněji.

Průvodci časopisem jsou předškoláci Kuba s Terkou, pes Kaňka a duch Zmizík.


Kristýnka a Andelinka

Pětiletá dcerka Kristýnka byla více než 2 týdny nemocná, takže musela hodně ležet v posteli a trávila spoustu času „klidnými“ aktivitami – čtením knížek a časopisů, kreslením, hrou na tabletu, poslechem písniček apod.

A právě časopis Předškolák jí dělal průvodce ve dnech, kdy měla odpočívat. Nakonec jsme ho přečetly a doplnily od začátku do konce (poprvé), i když některé aktivity se nám zdály ještě poměrně složité.

Co bylo fajn

Ocenila jsem zejména cvičení na uvolnění dětské ruky (šnečí ulity, lyžařské dráhy, jízda na skateboardu, pohyby kyvadla…), pěkně si vypracovala např. vzorované šály či sněhové vločky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejvíce si vyhrála s dvojstranou 8-9 (procvičování čísla 6, hledání, co do řady nepatří) a s dokreslováním druhých polovin obrázků na str. 15. Hezky nám naplnila lednici na str. 19, až jsem si říkala, že bych ji hned měnila za tu, co nám stojí v kuchyni :).

Složité pro ni bylo ještě slabikování (str. 20) a obtahování písmen E (str. 22).


Inspirujte se!

S ukázkovými příklady Vám příprava na zápis půjde snáz a ve škole u zápisu nebudete zaskočeni tím, co všechno budou učitelé po Vašem předškolákovi chtít!

predskolak_prospekt1


Článek byl zařazen do projektu Předškolákem s VD, ve kterém můžete sledovat aktivity dětí v předškolním věku. Podívejte se rovněž do fotogalerie, kde najdete spoustu krásných obrázků nejen z jejich tvoření.

Partneři projektu Předškolákem s VD

FRAGMENT_logo claim1_2barvylogo_nestlingue_AJ_bila_RGB – male

Activacek_logo_text

Napsal/a: Andelinka, Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Přinášíme vám tipy na vánoční dárky!

Rok se s rokem sešel a je to tu zas. Blížící se Vánoce a s nimi spojený každoroční předvánoční

Čtu dál →

Deky z lásky – projekt, který má srdce

S Dekami z lásky jsem se poprvé setkala v roce 2012. Napsala mi o nich internetová kamarádka, s kterou se

Čtu dál →

Recenze: Tvořivá dílna – Celoroční inspirace pro kluky a holky

Po dlouhé době mám možnost prozkoumat další tvořivou knížku. Publikace Tvořivá dílna Celoroční inspirace pro kluky a holky nabízí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist