Jak si udělat více času na vaše děti?

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině

Ne nadarmo se říká, že až na dětech člověk pozná, jak ten čas rychle letí. Děti totiž rostou neskutečně rychle a čas s nimi strávený zkrátka utíká úplně jinak. Nejeden rodič se již jednou musel pozastavit nad tím, že se svými dětmi možná netráví tolik času, kolik by si přál. A to je škoda, vždyť děti jsou naše budoucnost a čas s nimi strávený je k nezaplacení. Jak si na děti udělat více času i v dnešní době plné povinností a starostí?

Práce je důležitá, ale děti jsou důležitější

Mít práci je v dnešní době povinnost. Většina z nás v ní tráví spoustu času, protože jak se říká: bez práce nejsou koláče. Mnohdy ale dáváme práci přednost před dětmi. Jen si sáhněte do svědomí, kdo z vás někdy svému dítěti řekl „Teď nemůžu, mám práci“ a podobně. Práce je sice důležitá, ale neměla by mít přednost před vašimi dětmi.

Plánujte si svůj čas

Říká se tomu time management a kromě plánování práce si s jeho pomocí můžete šikovně rozplánovat i svůj volný čas. Udělejte si přehled o tom, co daný týden musíte udělat a ujistěte se, že schůzky, porady nebo třeba kafíčko s kamarádkami nelze posunout na jiný termín nebo třeba hodinu, abyste měli čas být se svými dětmi.

Dělejte věci společně

Jsou vaše děti v pokojíčku, zatímco vy v kuchyni vaříte? Hlídá vám ratolesti babička, když jedete na nákup? Co kdybyste odteď začali věci dělat společně? Děti vám jistě rády pomohou s mícháním omáčky v hrnci nebo se s vámi ochotně vydají nakupovat.

Usnadněte si starost o domácnost

Péče o domácnost, kterou by si většina z nás přála mít jako ze škatulky, zabere spoustu času. Třeba takový úklid domu Praha, kterému se musíte věnovat pravidelně, aby u vás doma nezavládl chaos a nepořádek. Jděte na to jinak a najměte si na úklid domácnosti profesionální úklidovou firmu Ekologickyuklid.eu, která se o úklid postará za vás. A ušetřený čas můžete strávit s vašimi dětmi.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist