I muži mají rádi květiny

Rubrika: Partnerství a vztahy v rodině

Každý ví, že ženy rády dostávají květiny. A čokoládu. Klasické dárky, pomocí nichž můžete ženě ukázat, že ji milujete – a vůbec přitom nejde o ty květiny ani čokoládu (přes nepopiratelnou krásu květin a lahodnou chuť čokolády). To důležité na celé věci je ono gesto; fakt, že vám na partnerce záleží natolik, že jste se rozhodli jí to dát nějakým způsobem najevo…

Ale proč to taky někdy neotočit? Proč by muži měli být o podobné pozornosti ochuzeni? I my máme rádi květiny a čokoládu. (Teda hlavně tu čokoládu – třeba já naprosto zbožňuju pralinky.) A vlastně všechno, podle čeho poznáme, že na nás myslíte a chcete nám dát najevo, že nás milujete.

Krom toho není nutné omezovat se jen na květiny a čokoládu. Vždycky je fajn dát partnerovi nějaký dáreček, i když zrovna nemá narozeniny ani nic podobného. V takových případech je to naopak úplně nejlepší. Fakt, že jste tomu druhému dali dárek jen tak, i když k tomu nebyl důvod, je na tom totiž to nejhezčí – je to vlastně něco jako dárek navíc.

A nemusí vás to ani nic stát. Když například víte, jakou luční květinu má vaše partnerka nejraději (Že to nevíte? Jak to? Styďte se a upalujte to zjistit…), můžete každý rok utrhnout tu první, na kterou narazíte. Je přece krásné dostat první sněženku, zvonek nebo kopretinu v roce od někoho, kdo vás miluje. (Samozřejmě že z vlastní zahrady. Nebojte, moc dobře vím, že ve volné přírodě se ohrožené druhy květin trhat nemají.) Nebo můžete svému partnerovi něco namalovat, upéct mu nenarozeninový dort nebo mu nechat psaníčko na polštáři.

Jak sami vidíte, je opravdu spousta věcí, kterými svého partnera můžete obdarovat – to hlavní ale je tomu druhému ukázat, že jste na něj mysleli, že ho milujete, a tak mu chcete dát dárek zdánlivě bez důvodu. Zdánlivě proto, že když někoho milujete, je to přece důvod sám o sobě.

Tak co, kdy jste partnerovi naposledy dali nějaký dárek? A opovažte se počítat narozeniny, Vánoce, Valentýna nebo výročí svatby. Co jste své polovičce naposled dali, aniž by k tomu byl nějaký důvod? A jak to je dlouho? Minulý týden? Výborně! Doufám, že to váš partner náležitě ocenil a udělalo mu to radost. Minulý měsíc? To ještě jde.obrázek Ale nemilujete svého partnera dost na to, abys-te mu dávali malé pozornosti častěji? Ideální je podle mě tak asi jednou týdně – ale je potřeba zapojit trochu fantazie a neustále se neopakovat. Když se z dárečků stane pouhý zvyk, ztrácí to gesto veškeré kouzlo. Kupovat přítelkyni při každém tankování na ben-zínce ty samé zvadlé karafiáty nemá absolutně žádný smysl. A jestli jste svému partnerovi naposledy něco dali déle než před měsícem, musíte to napravit ještě dnes. No tak, přestaňte číst a hned to nějak zařiďte. A jestli to bylo déle než tři měsíce, měli byste se stydět.

Opovažte se začít s dalším Pravidlem dřív, než se zařídíte podle tohohle.

Jedná se o ukázku z knihy 100 zlatých pravidel pro lásku a přátelství.
Vydalo nakladatelství Grada, 2009.

Napsal/a: Richard Templar

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Květiny pro muže často nekupuji, naposledy jsem kupovala synovi květinu k promoci, byla jsem trošku bezradná, tak jsem brouzdala po internetu a narazila přímo na květiny pro muže.

 • Tak to mě Cori, kytičky radost udělají a toho nepodezírám:)
  Poslední dobou mi kupuje i v květináči, vždycky nějakou miniaturu a nebo na zahrádku, mě to dělá strašnou radost, jsem prostě typická ženská:)
  No a k bomboniéře, tak to můžu taky a po kilech:)))

 • Zuzinko, já zpočátku také kupovala mojemu na narozeniny kytičku, ale mu to přišlo divné 🙂 že prej chlapům se kytička nekupuje 🙂 tak jsem přestala.
  Já ti nevím, ale mě ani kytička nějak zvlášť radost neudělá..zaprvé, vždycky mi brzy zvadne a mě je líto vyhozených peněz a za druhé, když se NĚKDY stalo a donesl kytičku, podezírala jsem ho, že nemá čisté svědomí 🙂 Mě udělá bezkonkurenčně a jedině radost bonboniéra. Nejlépe ta, co má moc druhů kokinek 🙂

  Když si po sobě čtu,co jsem napsala za blbost :-)…jak žádná nenapsala…nejsem spisovatelka 🙂

 • Peťka

  Jarmuschko, tak to ano. Můj manžel taky dostává kytici k jídlu. 🙂
  Vypadá to krásně, s holkama se na tom tvůrčně vyřádíme a manžílek si pochutná! :-))

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Manža má radši kytky rostoucí na zahradě.
  Ale ke čtyřicátinám jsem mu pořídila kytici obohacenou klobáskama a jinýma pochutinama.
  ;o)

 • Cori já svému manželovi kupuju kytičku k narozeninám:-)Kdysi mě to tak napadlo,že dostává kosmtiku,láhve,bonboniery,oblečení atd,ale kytku od nikoho a od té doby je to u nás takový zvyk.Většinou růži,protože ta prý mluví za vše:-)

 • Peťka

  U nás to je celkem pravidlem, že si vzájemně dáváme dárečky, nebo jinak, pozornosti, jen tak.
  Naposledy dostal manžel knížku.
  Každý týden, jak uvádí autor, to teda není, ale tím je to potěšující.

 • To je zajímavé, jak žádná nenapsala, že svému muži kytičku nekoupila :-))) jak by si přál autor 🙂

 • No, Mari81, vidíš to. Já jsem poslední pánský šampon na vlasy manželovi vysoutěžila. To se mu líbí – že jsem za kosmetiku neutratila. Šampon si pochvaluje. Takže máme radost všichni.

 • HEZKÝ ČLÁNEK:)
  Musím se dokonce zamyslet, kdy jsem mu dala nějaký dárek???
  Nedávno trochu peněz, byl to příspěvek na nové autorádio k narozeninám:)
  V podstatě mu každou chvíli něco koupím a je to z lásky a proto, aby se mi líbil, aby voněl, jááááááááá už vím, minulý týden sprchový gel a jen a jen pro něj:)))))

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Já jsem tuhle manželovi zašívala triko, které bych já na jeho místě už dávno vyhodila, ale on na něm lpí.
  ;o)

 • No a já manželovi, většinou jako prvnímu, předčítám některé své články a příspěvky do soutěží. Tak to mu vlastně taky dávám dárky, ne?
  Taky si, Corin, myslím, že dárek není přece JENOM hmotná věc.

 • Hani, asi jo, já nevím 🙂
  Pan autor nám „vyhrožuje“ 😀 Opovažte se :-))) a nabádá nás, kupujte milovaným dárečky 🙂 Mě můj často dárky nekupuje, jen tak a vím, že mě miluje 🙂
  Pokud dáváme dárky často, stane se z toho rutina, jak je psáno, proto mi ani nepříjde, že dávám dárek. Může stačit i polibek na uvítanou, aby muži věděli, že je milujeme. Ale já nejsem barbarská partnerka, aby to tak nevyznělo 🙂

 • Cori, dle mého se ta směs oříšků dá za dárek s klidem považovat. Jedná se přece o dárek, pozornost, ne o dar?

 • Kdy jsem dala naposledy partnerovi dárek jen tak? Když jsem byla zamilovaná. A taky když mám peníze.
  Jo, moment 🙂 minulý týden jsem koupila nádherně zabalenou směs oříšků, ty on může, ale dá se to považovat za dárek?
  Já květiny nevyžaduji, tak je ani nekupuji. Květiny mi zvadnou a neudělají mi takovou radost, jako bonboniéra. Takže podle sebe soudím tebe. Kupuji to, co má rád, ale neberu to jako dárek 🙂

 • Tak za tenhle článek má u mně pan Richard Templar velkou krabici pralinek!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist