Tipy na dárek pro děti i maminky

Rubrika: Tipy pro rodinu

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené mamince a dítěti. Občas to může být oříšek. Někdo má rád luxusní šperky, někomu stačí vlastnoručně vyrobený dárek a někdo naopak ocení spíš zážitek. Pojďte se s námi podívat na několik ověřených tipů.

Dárky s potiskem

Hrnek, polštářek nebo tričko s vlastním potiskem potěší každého. Obzvlášť když zvolíte vánoční motiv. Na bodýčko a tričko můžete nechat natisknou fotku, jména nebo vtipnou hlášku. Předmět můžete nechat potisknout i pro tatínka, ať je rodinka sladěná.

Dárkový koš

Pokud nevíte, co vybrat, můžete vytvořit dárkový koš, do kterého vložíte cokoliv, co by se mohlo mamince a dítěti hodit. Koš může obsahovat například dudlík, plenky, plyšového medvídka, dupačky, hračky pro miminko, krémy a masti, čokoládu, oříšky nebo jiné dobroty. V obchodech najdete už hotové dárkové sety.

Řetízek nebo náušnice

Mezi oblíbené dárky pro malé děti, zejména pro holčičky, patří šperky. Babičky nebo prababičky holčičkám s oblibou kupují zlaté náušničky jako dar, který jim vydrží několik let. Neurazíte ani řetízkem, který může nosit až bude větší. Podobné náušnice nebo řetízek můžete darovat i mamince. Dnes se dají pořídit i personalizované šperky s vlastním vyrytím.

Kojící polštáře nebo kojící sety

První týdny mohou být pro maminku i děťátko náročně. Nadělte jim pohodlí v podobě kojícího polštářku. Kojící polštářky poslouží vašemu dítěti jako opora při kojení a zároveň usnadní kojení i mamince. Polštáře je možné použít v sedě, v leže i při bočním držení. Můžete ho pořídit v různých velikostech z nejrůznějších materiálů. Alternativou jsou kojící sety, které se skládají ze zástěry a šátku.

Dárkové poukazy a společné zážitky

Víte, že maminka ocení spíše než dárek zážitek? Co jí nadělit poukázku na společnou aktivitu? Nabízí se rodinné focení u fotografky v ateliéru nebo venku. Rodince zůstanou památeční fotografie, které si mohou vystavit doma nebo založit do fotoalba. Další možností je pořídit poukaz na plavání, který nemusí využít hned, ale až za pár měsíců. Vhodné jsou také kurzy vázání miminka v šátku, cvičení s miminkem nebo tančení. Výhodou je, že oba změní domácí prostředí a hlavně mohou poznat další maminky a děti.

Fotoalba a knihy

Vhodným dárkem je i fotoalbum nebo voucher na vyvolání fotografií. Můžete koupit tématické pro miminka, kde už bývají předvyplněné texty, nebo si vytvořit personalizované v online nástroji. Na internetu jich najdete celou řadu. Alternativou je tzv. „moje kniha”, kde maminka sama vyplňuje údaje dítěte.

Foto: prostooleh z Freepik

Napsal/a: PR

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist