Pod hladinou v centru Liberce

Rubrika: Akce pro děti, Cestování, Tipy pro rodinu, Volnočasové aktivity

Ve chvíli, kdy se za vámi zavřou skleněné dveře a veškerý ruch města zmizí někde za vámi, ocitnete se ve zcela exotickém světě starověkého Babylonu. Cestou přes zábavné centrum na vás dýchá zvláštní atmosféra teplých krajin. A skrz tento malý písčitý svět se dostanete ke vstupu do Aquaparku Centra Babylon.

Při vstupu do prostor samotného Aquaparku musím vyzdvihnout řešení šaten, které je ideální, obzvlášť pokud plánujete návštěvu s dětmi. V Aquaparku nenajdete oddělené šatny pro ženy a muže, jako to bývá v mnohých bazénových centrech, nýbrž převlékací kabinky, tudíž nemusíte řešit problém, zda vzít své dítě do šatny pro opačné pohlaví nebo ho poslat samotné do své šatny.

Skrz šatny, skříňky a sprchy se dostanete přímo do středu celého Aquaparku, ti starší z nás si při tomto pohledu jistě vzpomenou na povinnou četbu ze základní školy a na Dvacet tisíc mil pod mořem, pro ty mladší se otevírá podmořský svět plný fantazie, který přímo žádá o prozkoumání.

559e6d95f3e5bdan0631.small   laser show

Celý bazénový komplex by se dal rozdělit na tři hlavní části, které jsou propojené množstvím tunelů.  Při vstupu z šaten máme možnost spatřit největší prostor s velkým vodotryskem uprostřed, ve kterém můžete být svědky nezapomenutelné laserové show promítané přímo na vodní plochu.

Odtud se můžeme vydat dvěma směry do dvou zcela odlišných míst. My jsme jako první zvolili relaxační část ukrytou v kouzelném jeskynním komplexu. Zde jsme obdivovali množství akvárií s pestrobarevnými korály a rybičkami.  Nalezli jsme tu také příjemně vyhřátou vířivku, odkud jsme sledovali dovádění našich ratolestí.

52ea5a64a8e8daquapark.2

A samozřejmě jsme nevynechali dětmi nejoblíbenější část,  plnou atrakcí. Celému prostranství dominuje obrovská chobotnice, která jakoby vše střežila. Nachází se zde vodní skluzavka a čtyři tobogány s velmi zajímavými názvy a to Dráček, Anakonda, Galaxie a Tornádo.  Některé z nich jsou vhodné pro děti, na jiných si spíše užijí aktivní rodiče.

I když jsme Aquapark Centra Babylon navštívili v letních měsících, počasí nám zrovna nepřálo a tak jsme si neužili terasu, která je vybudovaná na střeše celého komplexu pro milovníky opalování.

Teplota vody v bazénech je 27 – 30°C, což je naprosto ideální. A kdyby vám byla náhodou zima, můžete se ohřát v jedné ze saun či v římské páře. Když vám vyhládne, využijte bar s občerstvením.

V aquaparku se nám moc líbilo. Nejde popsat vše, tohle zkrátka musíte vidět a zažít! Pokud máte doma malé vodní dobrodruhy, pak rodinným výletem do Aquaparku určitě nic nezkazíte.

Informace o otevírací době i ceníku najdete na webových stránkách Centra Babylon.

Z technických důvodů jsem nemohla prostory aquacentra při naší návštěvě dobře nafotit, proto jsou v článku použity fotografie z webových stránek aquaparku.

Napsal/a: Šárka Hottmarová

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Souhlasím,je tam krásně.

 • alena5

  škoda že je to tak daleko,vypadá to fakt lákavě

 • keenspeed
  keenspeed

  Díky za tip. Přidám na listinu plánovaných akcí 🙂

 • Kyller

  Jééé, děkuji za tip. Pořád přemýšlíme, zda tam s dětmi zajet, zda se návštěva vyplatí. Ale jak vidím, tak hned při nejbližší cestě někam poblíž, víme, kam naše kroky povedou.

 • Anonymní

  Díky za pěkný tip!

 • Peťka

  To vypadá opravdu super! Byla jsem zde jednou když byl aquapark nově otevřen a když vidím, jak se to tam vše změnilo, určitě se půjdu podívat!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist