Dokonalá matka a manželka?

Rubrika: Tipy pro rodinu

686963_mother_and_daughter_4Jistě si většina z vás tuto zapeklitou otázku minimálně jednou položila. Já jsem na ni ještě odpověď nenašla. Co to vlastně je, ta dokonalá matka, dokonalá manželka? Podle jakého měřítka to lze posuzovat? A jde to vůbec, být dokonalá?

Někde jsem slyšela, nebo možná četla: správná manželka má mít každý den perfektně uklizeno, čerstvě navařeno, vypráno, vyžehleno, napečeno a večer být usměvavá a upravená pro svého manžela a udělat mu potěšení. Naproti tomu se samozřejmě plně věnovat svým dětem, pro které má taky navařeno, vypráno a vyžehleno a než se muž vrátí z práce tak dětičky buď hezky spinkají nebo jsou moc, moc hodné, protože tatínek je moc, moc unavený z živení rodiny. Už nevím, kde jsem to četla a jak přesně to znělo, ale je to příšerná hovadina. Nemyslíte?

Někdy mám děsnou chuť být dokonalá, někdy to hážu za hlavu, někdy se hroutím, že nic nezvládám, nestíhám, na manžela kolikrát ani nemám náladu, jsem nervní (což si pak dlouho vyčítám, ale prostě to někdy jinak nejde). Nejlepší je asi, jak se říká, ta zlatá střední cesta.

Napsal/a: zuzie

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Tak plně souhlasím s Tebou, Chromle, taky mě to po Výměně manželek chytalo, ale víš, jak to bývá a jak se říká „podle sebe soudím Tebe“…
  A dokonalá taky opravdu nejsem. Moc se mi líbila reakce Dadýska. Manžel mě miluje, já miluji jeho, milujeme naše dětičky a dětičky milují nás, takový uzavřený kruh. A tak by to asi mělo být!
  A jak psala anonymní Marika, tak taky mi přijde, že pořád uklízím a nikde to není vidět. Někde jsem slyšela, že poházené hračky nejsou „bordel“, tak je to asi u nás normální! My máme hračky úplně všude… Taky se snažím mít vypráno (teď mám dopranou pračku a já sedím tady na VD:-((, ale ono mi to neuteče!). Taky je fajn, když mužský pomáhá v domácnosti a s dětmi, aspoň ví, že to není žádná sranda!! A ten můj mi pomáhá opravdu se vším!!!! Moc ho miluju, i když není dokonalý!!!
  NIKDO NENÍ DOKONALÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Anonymní

  Teda, to jste mě pobavily. Hlavně dokonalý manžel, to se Ti Katie povedlo. Mám tři kluky a ikdyž bydlíme v domku, je to tu malé, 3+1, z toho ložnička jako dlaň. Uklízím fakt často, ale připadá mi, že to není nikde vidět. Každý někde něco zanechá a hned je binec. Navíc bydlíme s tchýní a tchánem. Sice mají vlastní vchod, ale k nám chodí denně bez zaklepání… Ale když večer vidím ty své rošťáky, jak spokojeně spinkají uprostřed své rozdělané práce v podobě lega, pastelek, autíček a pod., jsem spokojená a klidně si s manželem sednem ke kafíčku. Ona nám ta práce neuteče. Marika.

 • TAky mě občas chytá komplex dokonalé ženy. Snažím se mít doma pořádek, všechno v čistotě, žádné prádlo na žehlení, po zahradě a po dvoře se nepovalují hračky, záhony vypleté: já upravená, štíhlá, chápající, usměvavá. Pak mě to ale rychle přejde, protože na to prostě nemám. Pořádek nedokážu udržet (to v téhle domácnosti nikdo), v tomhle vedru trhat plevel prostě nebudu a kdo by si foukal vlasy nebo se dokonce maloval v létě, když stejně pětkrát za den lezu do bazénu…..A ty koblížky k snídani, no kdo by jim odolal??? A navíc jeden můj kamarád říká: špeky můžou být, ale musíš je mít opálený! A to já mám!!!!

 • Já vždycky po vlastnostech dokonalé manželky zatoužím po shlédnutí pořadu Výměna manželek. Ještě než skončí, tak už běhám s hadrem v ruce:-))Mám z toho nějak komplexy.:-)

 • kristýna

  Nikdo z nás není dokonalý, každý máme své chyby. A neměli bysme se za to stydět. A jestli si někdo myslí, že JE DOKONALÝ, tak lže všem okolo a i sám sobě.

 • Katie – dobrá reakce :o)

  Je to pravda – když dokonalá žena, tak proč ne dokonalý muž. A protože já nejsem dokonalá, tak i můj manžel má nějaké ty mouchy – i když tu kytičku nebo nějaký ten dáreček mi občas koupí a i s malou si občas hraje a pohlídá jí :o)

 • A co takhle dokonalý manžel a otec?
  Upravený muž, ráno odchází s úsměvem do práce, kde vydělává dost na to, aby si rodina mohla dopřát co chce, odpoledne přijde s úsměvem z práce, zeptá se: Miláčku, jak jsi se celý den měla, co naše holčička, už umí nakreslit sluníčko, a synek, už se mu vyklubal ten zoubek? Jen se převléknu a hned si s nima, rošťákama, půjdu hrát, abys měla chvilku pro sebe. A pak je dáme k našim a půjdeme na večeři, abys dnes nemusela vařit. Ale nejdřív dej do vázy tuhle kytku, šel jsem okolo květinářství a vzpomněl jsem si na tebe….
  (Dobré sci-fi, že? A přesto ty své „nedokonalé chlapy“ milujeme)

 • Když ono je to stále dokola, uvaříš, umyješ nádobí/nebo dáš do myčky/ a za chvíli se ozve co bude k večeři. To samé úklid, začneš v jednom pokoji a než dojdeš na konec bytu, tak můžeš začít znova. Takže si někdy říkám, nač to všechno dělat? Nyní si užívám dovči, děti u babičky, manželovi se vždy něco rychlého uvaří, v nejhorším ať si veme párek, že.

 • dadýsek

  ahojky Zuzie, tak otázku ,,dokonalá manželka,, jsem si v životě sama sobě dala kolikrát. Mám tři děti-4-letou holčičku a dvojčátka, kterým budou teď v srpnu 2-roky.Jsem na tom stejně jako ty někdy mám uklízecí náladu od rána a jindy, hážu všechno za hlavu, a věnuji se dětem i když je někdy dost těžké je zabavit. Domácí práce dělám jen když dětičky spí a opravdový klid mám až večer a toho si užívám na vaše děti.cz, kde si člověk hodně zajímavého počte a dozví.Manžel mě miluje takovou jaká jsem a já manžela taky.
  jestli jsem dokonalá? tak to ví jen můj manžel. ahojda

 • Pomněnka

  Zuzie, tem článek musel napsat nějaký chlap vychovávaný naprostým patriarchou fanatikem a matkou puťkou, která se bála postavit muži :-))
  A já si myslím, že všechny jsme dokonalé takové, jaké jsme, protože tak to jsme my a nikdo jiný v tom nemůže být lepší…Milují nás naši muži a děti? Jestli ano, tak musíme být dokonalé, protože si zasloužíme jejich lásku…

 • Zuzie, v tom posledním odstavci jsme úplně stejné :o) a určitě nás takových bude víc..někdy mám náladu „vypulírovat“ celý byt a mám plno energie, jindy je to se mnou „na štýru“ a nejradši bych jen seděla (třeba u Vašich Dětí) a nic nedělala, ale máme děti a tak to nejde…znáte to…ale sama si také říkám, jsem-li občas dokonalá??

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist