Podpora dětského tábora

Rubrika: Pomoc

968413_an_amazing_featDostala se k nám do redakce prosba o pomoc při zajištění letního tábora. No a my nejlíp pomůžeme asi zveřejněním tohoto dopisu. Třeba něco napadne pravidelné čtenáře, třeba náhodného návštěvníka…

Vážení rodiče a přátelé.

Na konec srpna připravujeme speciální „tábor“ zaměřený na astronomii a kosmonautiku pro děti od 11ti let. Na tuto akci je na rozdíl od jiných táborů potřeba moderní technika, zejména dalekohledy, počítač, dataprojektor a plátno. Tábor takto technicky vybavujeme už několik měsíců.

I přesto máme prosbu. Některé důležité vybavení nám ale chybí. Tím je kvalitní promítací plátno a dataprojetor.

Na plátno sháníme finance v hodnotě 5 000 Kč.
Dataprojektor si samozřejmě nemůžeme dovolit pořídit, proto hledáme možnost jeho zapůjčení. Pro zajímavost, naše organizace je pojištěna na věci zapůjčené, svěřené do výše 1 miliónu Kč.

Pokud prosím víte o firmě, která by byla ochotna v této prospěšné věci pomoci, kontaktujte mne. Sháníme zapůjčení dataprojektoru na termín 21.8. – 30.8. nebo sponzorský dar o úhrnné výši alespoň 5 000 Kč.

Od 2.7. do 17.7. budu pouze na telefonu 777 671 483, pak již běžně na emailu.

S pozdravem Zbyšek Prágr

ZO ČSOP Žlutý květ
Zbyšek Prágr
Dobrovského 172
252 19 Rudná

www.zlutykvet.cz

Pravidelné čtenáře určitě nepřekvapí informace, že o pomoc nežádá nikdo anonymní, nýbrž „náš“ Zbyšek, jehož jméno sem tam v nějakém příspěvku můžete zahlídnout.

Napsal/a: redakce (Pavlína)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • bokul

  Muj zamestnavatel ma dataprojektor, jen je otazka transportu (pokud by byl ochoten pomoci). Prijel by si pro nej nekdo? Nebo byste jej potrebovali privezt? Co byste mu mohli dat jako zaruku toho, ze jej vratite ptam se, protoze on se taky zepta)?

  Jinak preji pekny tabor!

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Když se jedná o tábor zaměřený na astronomii a kosmonautiku, nezapůjčily by nějaké vybavení třeba hvězdárny? Hlavně mám na mysli ty větší, například v Praze Planetárium na Výstavišti nebo Štefánikova hvězdárna v Praze. Tyhle instituce přece propagují zájmy dětí o tyto programy… Jen mě to tak napadlo, třeba už jste zkoušeli..

 • Stará vojna

  Je to jistě zajímavý námět, jen si nejsem jist, zda je to nejvhodnější námět pro letní dětský tábor, leda snad pro případ špatného počasí. Děti by měly spíše užít všech zajímavostí, které nám zdarma poskytuje sama příroda. Ale když už jste se tak rohodli, domnívám se, že mnohé školy o prázdninách mohou hledaná zařízení, která mají ve třídách instalovaná, postrádat a tedy je zapůjčit. Jenže to jse si měli zajiťovat už v průběhu školního roku a ne až v době dovolených školských pracovníků. Navíc, myslím, že není úplně jednoduché taková zařízení v polních podmínkách zapojit a nastavit; ve škole to dělává obyčejně smluvní technik a ne zadarmo, proto asi školy nebudouchtít do nastavení zasahovat půjsčováním zařízení. Myslím že podobné problémy byste měli i u jiných organizací. Snad by tedy mohly stačit samotné notebooky s videoprogramy na DVD a dalekohledy na stativech. Přeji hezké prázdniny.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist