Dopis pro Tracey

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Pomoc

tracey_perex-150x150Drahá Tracey,

posíláme moc pozdravů z České republiky a doufáme, že se máte dobře a jste všichni zdraví a šťastní. Doufáme také, že už brzo úspěšně složíš zkoušky ve škole a těšíme se na tvé výsledky.

Čas běží tak rychle a stále se něco děje. Naše malá Hana roste jako z vody a je kolem ní spoustu radostí, ale i starostí. Starosti jsou hlavně s penězi, protože já jako matka starající se o dítě nemohu pracovat a i otec má nyní problém vydělat dost peněz. Netrpíme hlady, máme dost peněz na slušné žití, ale bála jsem se, že už nebudeme pomoci dále podporovat tvé vzdělání. Ale neboj se! Našla jsem přátele a ti nám pomohou. Je to velká skupina maminek a tatínků, kteří už společnými silami podporují dvě děti z KENI. A byli tak moc hodní, že se rozhodli přibrat do toho velkého kolektivu i tebe. Takže pevně doufám, že toužíš po dalším vzdělání, které ti určitě otevře cestu pro ještě lepší život a že máš radost stejně velkou jako my. Pokud úspěšně ukončíš základní školu a zvládneš zkoušky na školu střední, jsme připravení tě ve vzdělání dále podporovat.

Budeme moc rádi, když nám napíšeš, jestli máš zájem ve studiu pokračovat a také, jaké jsou možnosti studia v oblasti, kde žiješ. Snad ti táta poradí a pomůže s výběrem. Pokud tedy na výběr je. Nemáme vůbec představu, jaká je u vás situace. Pokud by měl tvůj táta čas, byli bychom moc rádi, kdyby nám něco o současné situaci školství v Keni napsal. Případně jaké jsou další možnosti pro dívku, jako jsi ty. Co bys vlastně chtěla dělat až dostuduješ? Už jsi nad tím přemýšlela?

Napiš nám, prosím, něco sobě, už dlouho jsi nám nic o sobě nenapsala, o svých zálibách, o tom, co tě baví, z čeho máš radost. Podle fotky už je z tebe velká slečna. Z malé roztomilé holčičky je opravdu moc krásná mladá žena. Koukáme se stále na tvé fotografie a přemýšlíme, z čeho bys měla radost. Pomalu se blíží čas vánoc, napiš nám, prosím, co bys potřebovala nebo co by sis přála. Pokud to bude jen trochu možné, koupíme a pošleme ti opět balíček. A nestyď se, bude pro nás jednodušší vymyslet co koupit, když nám svá přání napíšeš. Možná, že ti balíček bude chtít poslat i někdo další z té velké skupiny lidí, co budou přispívat na tvé školné, takže opravdu napiš vše, co byste ty nebo tvoje rodina uvítali. A my se pokusíme vyhovět.

Také by nás zajímalo jestli už jsi byla na zdravotní prohlídce? Chceme, abys byla nejen vzdělaná, ale i zdravá. Jsi chytrá holka a tak jistě víš, že zdraví je moc důležité. Zaplatili jsme ti zdravotní pojištění a doufáme, že na nás nemyslíš ve zlém, když jsi zřejmě dostala i nějakou tu injekci.

A co tvůj malý bratr? Už to také není žádné miminko, viď? Určitě jsi doma velká pomocnice a jsi skvělá sestřička. Pozdravuj brášku a také celou tvoji rodinu. Přejeme klidné dny bez velkých starostí a moc se těšíme na další zprávy od tebe.

A protože vím, jak máš ráda fotky od nás opět jich pár posílám. Hádej kdo na nich asi je? 😀

Lenka a …
a dalších asi 65 rodičů 😀

Napsal/a: Lenčáč

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • lékárna

  Moc pěkný dopis.Děvčata jsem moc ráda ,že jste takové aktivní a pošlete našim dětem i nějaký balíček.Ráda přispěji.Sama bych si netroufla jsem již v důchodu, ale takto je to přeci jen snažší.Často se dívám na fotky „mých vnoučátek“ a mám dobrý pocit. Ještě jednou Všem děkuji,že i mně jste pomohly splnit přáníčko.

 • Lenčáč, jasně, chápu 🙂 Pochop, že když si člověk přečte „posíláme fotky, hádej kdo na nich je“, tak to podpoří zvědavost, když u článku žádné fotky přiložené nejsou 🙂
  Takže mělo to být jen takové malé (roztomilé a vtipné! 🙂 ) rýpnutí. 😉
  P.S. Jsem ráda, že se u vás začíná pomalu vše v dobré obracet. Držím palečky…

 • Lenčáč

  babofko nepřidám… na fotkách je samozřejmě Hanička a taky my… tedy já a manžel. Vzhledem k tomu, že se tu svěřuji s různými věcmi, které nemusí zrovna každý vědět. Snažím se pokud to jen jde chránit si své soukromí a nedávat o sobě moc stěžejních informací natožpak fotky. Tak se nezlob 😉

  Ale díky za pochvalu… to je vždycky porod než to sesumíruju 😀

 • Lenčáč, moc hezký dopis… A jen ze zědavosti – nepřidáš sem taky ty fotky? 😉 a kdo na nich má být? 😉

 • bovinkabovinka
  bovinkabovinka

  Jé to je moc krásný dopísek:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist