Úprava domácnosti před příchodem miminka

Rubrika: Domácnost a bydlení

Příchod miminka, a zvlášť toho prvního, do rodiny znamená nejen příval štěstí a radosti, ale také spoustu zařizování, výdajů a změn. Pokud není dítě plánované, mohou být rodiče docela zaskočeni, co takový malý človíček potřebuje a kolik to všechno stojí. Samozřejmě jsou velké rozdíly v cenách, záleží na tom, zda se pořizují luxusní drahé značkové věci, nebo stačí levnější použité, spousta lidí si věci na miminko jenom půjčuje.

Co bude miminko doma potřebovat

I když oblečení dostane od příbuzných a kamarádů, podědí po rodině nebo dětech kamarádů, bude potřebovat nějaký prostor, kde se všechny miminkovské věci uloží. A tady už musí rodiče přemýšlet nad novým uspořádáním domácnosti – kde bude dítě spát, kde se bude přebalovat a koupat, kde si bude hrát atd. To znamená pořídit postýlku, vaničku nebo kyblík na koupání, přebalovací pult, skříňku nebo rovnou velkou skříň. Důležité je, aby všechny činnosti související s péčí o miminko byly pohodlné, příjemné a taky bezpečné. Maminka chce navíc své děťátko přivítat veselými barvami na stěnách a dětskými motivy na textilních dekoracích. To už se mohou náklady na výbavu pro dítě šplhat do desetitisíců.

 

Financování úprav domácnosti

V dnešní době spousta mladých lidí příchod prvního potomka odkládá. Jedním z důvodů může být i finanční náročnost. Pokud chtějí rodiče, aby jejich dítě vyrůstalo ve slušných podmínkách, musí se na to většinou dopředu připravit. Jednou z možností je využití stavebního spoření. Během pár let se na účtu díky státnímu příspěvku vytvoří zajímavá částka, kterou lze použít na cokoli. Kromě toho vzniká nárok na úvěr ze stavebního spoření, který lze využít na stavební úpravy, vestavěné skříně apod. Úvěr má pevnou, neměnnou úrokovou sazbu, kterou klient zná již v okamžiku uzavření smlouvy o spoření. Sazba se nemění, platí do poslední splátky úvěru. A pro případ, že si účastník ještě nárok na úvěr nevytvořil, může využít některý z překlenovacích úvěrů a domácnost rekonstruovat, ještě než přiletí čáp, prakticky ihned.

Napsal/a: ČMSS

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Lussy

    bzando, záleží na opatrovnickém soudu, co ti schválí. Ale co mám zkušenost, tak pokud jdou peníze na vzdělání nebo přebudování pokojíčku, tak soud zatím souhlasil. Třeba ale nové kolo neprošlo… Ale hodně záleží na soudu..

  • Nevíte někdo, zda jde použít stavebko uzavřené na dítě na dovybavení pokojíčku? Prý je teď hrozně těžké peníze z dětského stavebka dostat… Děti by už potřebovaly nové postele a skříně a stoly do školy.

  • veam

    Syn se snachou,už mají skoro vše pokoupeno..ještě kočárek mají objednaný..miminko se narodí na přelomu roku..už se moooc těším,bude to mé 6 vnoučátko 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist