Testováno na VD: Polévkovač Morphy Richards

Rubrika: Domácnost a bydlení, Testováno na VD

Renomovaná britská značka drobné domácí elektroniky Morphy Richards připravila pro všechny milovníky polévek digitální hrnec o objemu 1,6 litru, který po vložení ingrediencí připraví celý pokrm za vás. Je libo krémovou polévku, nebo raději běžnou polévku s kousky masa či zeleniny? 

Ingredience stačí jen pokrájet a zvolit program podle toho, jak hustou polévku chcete připravit. Polévkovač pak vše uvaří a rozmixuje na požadovanou konzistenci. Díky programu „Restování“ v něm můžete navíc opéct zeleninu či slaninu a připravit tak správný základ na polévku.
Přístroj je vybaven 5 programy pro přípravu vydatných polévek i osvěžujících ovocných koktejlů. Polévka může být hotová již za 21 minut a o nic se nemusíte starat. Vše obstará digitální polévkovač Morphy Richards, který je dostupný ve vybraných obchodech za 3 199 Kč.

501014_saute_soup_hero-v1_

 

Jak probíhalo samotné testování?

Obsluhoval se vám přístroj snadno?

Nuninka: Obsluha polévkovače je velice jednoduchá. Nejprve jsem teda hledala, kde zapojit kabel, protože to je hezky schované :-). Na druhé straně si myslím, že je to dobrý nápad. Než zapojím kabel, musí se zvednout „uzávěr“ dole na rukojeti. Ještě jsem hledala tlačítko pro funkci restování, která je také z boku na rukojeti, ale to byla moje vina. Nečetla jsem si pořádně návod. Další obsluha je velice rychlá a hlavně lehká. Odpadá také složité mytí, jak tomu bývá u některých přístrojů. Nic nerozebíráte, nic nevyndáváte – prostě jen nalijete vodu do přístroje, lehce otřete a vodu vylijete. Jenom je potřeba dát si pozor na to, aby se nenamočilo něco co do vody nepatří. Přístroj totiž obsahuje elektrické součásti, které nesmí přijít do kontaktu s vodou.

Kyller: Ano, obsluha přístroje je opravdu jednoduchá. Je třeba si ale pečlivě přečíst návod, abyste pak, třeba jako já, neplašili, že Vám nefunguje samotné mixování. (Nějak mi uniklo, že tlačítko se ,oproti těm ostatním, po dobu mixování musí držet stisknuté.) Jinak je přístroj co se obsluhy i údržby týká naprosto jednoduchý a nenáročný.

501014f2 015 501014f6 016

Ušetřil vám čas i starosti s přípravou polévky?

Nuninka: Jako jedinou nevýhodu vidím v tom, že musím mít v zásobě vývar. Jinak jsem přišla večer domů z práce a klidně udělala polévku na večeři. Takže asi ano, polévkovač ušetří čas i starosti s přípravou.
Myslím si, že přístroj, který je jenom o něco větší než rychlovarná konvice je velice šikovný pomocník v kuchyni. Dokonce jsem byla překvapena, že polévka vystačila pro 5člennou rodinu, 2 dospělí, 3 děti. Je třeba dát si také pozor na minimální a maximální množstvím tekutiny v přístroji. Já jsem dala o trošilinku více a už mi to trochu vyteklo. Takže raději pod čáru, než až k ní.

Kyller: Musím říci, že ano. A mnoho času. Do přístroje stačí vložit všechny ingredience, navolit program  a to je vlastně vše. Zezačátku mi příprava polévky trvala trochu déle, pečlivě jsem si hlídala suroviny, rysky minimum a maximum. Po několika oťukávacích polévkách už to ale jde samo a příprava polévky zabere opravdu jen malou chviličku. Zprvu jsem si říkala, zda 1,6l je dostatečné množství pro 5členou rodinu, ale zbytečně. Většinou zbyde na ochutnání i pro babičku s dědou. A jelikož příprava polévky je opravdu rychlá, vaříme ji každý den, převážně k večeři.

hraskova-polevka-1 hraskova-polevka-2

Jaký druh polévky jste vyzkoušeli?

Nuninka: Podle uvedených receptů jsem vyzkoušela dvě polévky. Hráškovou se šunkou (bez máty) a kuřecí s houbami. První uvedená byla chuťově nejlepší. Pak jsem dělala dýňovou a ta se také povedla. Více jsem tedy připravovala polévky jemné.

Kyller: Vyzkoušeli jsme jak krémové polévky, tak polévky s kousky. Obojí jsou výborné a rychle hotové. Více využíváme zatím ty krémové, protože jsou opravdu jemné a výborné.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

 

Využili jste přístroj i pro přípravu přesnídávek či ovocných koktejlů?

Nuninka: Vyzkoušela jsem smoothie, přesnídávku a koktejly. U dětí se to setkalo s velkým úspěchem a tak si smoothie nosí i na svačinu do školy.

Kyller: Jako první jsme v přístroji vyzkoušeli banánovo-mléčný koktejl s čokoládovou zmrzlinou, poté polévky. Přesnídávek jsem se nejprve trochu bála, ale zbytečně. I jejich příprava je rychlá a jednoduchá.

ovocny-koktejl-1 presnidavka

Považujete polévkovač Morphy Richards za přínosného pomocníka, který by se dal využít k přípravě polévek i na chalupě?

Nuninka: Určitě. Velice oceňuji to pohodlí naházet suroviny do polévkovače, zapnout a o nic se nestarat. Dokonce jsem ani nepotřebovala naběračku. Polévku jsem nalévala rovnou z nádoby. Místo vývaru se v nejnutnějším případě dá použít bujon, ale není nad klasický vývar.

Kyller: Rozhodně ano. Polévkovač není nijak náročný na prostor při přepravě, takže si ho určitě přibalíme s sebou třeba i na hory. Tam nám teplé polévky, které jsou hotové coby dup, přijdou vhod.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Co dodat na závěr?

Nuninka: Já bych rozhodně uvítala více receptů. V „příručce“ jich je v češtině uvedeno pouze 6. Ze začátku jem se trochu jsem bála experimentování, protože jsem nevěděla, co všechno si mohu dovolit. Po pár polévkách a džusech to už bylo lepší.

Kyller: Já se přiznám, že podobné přístroje prostě miluji. Je fajn, když člověk nemusí strávit spoustu času v kuchyni (ač vařím a peču opravdu ráda), ale může ho věnovat třeba dětem. Dosud jsem o podobném přístroji bohužel neslyšela a i když se třeba někomu bude zdát, že je to jen další přístroj do kuchyně, sama za sebe musím říct, že mě mrzí, že o něm vím až dnes. Jinak už bychom ho měli doma, stejně jako jiné podobné „pomocníky“.

48822f5 027 501014_sautesoup_saute_detail

 

Podtrženo, sečteno

Polévkovač Morphy Richards prošel naším VD testem na výbornou. Pokud máte rádi polévky, smoothie či přesnídávky a rádi si jejich přípravu zjednodušíte, doporučujeme. Stejně tak, pokud si doma vaříte první příkrmy.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist