Recenze: Horší než čarodějnice jsou už jenom králíci

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Koho by nelákalo poodhalit roušku tajemství ze života čarodějnic a samotného kouzlení? Asi každého. Když se mi do rukou dostala krásná knížka Horší než čarodějnice jsou už jenom králíci od autorky Lauren Magazinerové, vydané v nakladatelství Fragment, neváhala jsem ani chviličku.

Děj knihy se odehrává v Košťatově, kde vyrůstal i Rupert, žák páté třídy. Do školy chodil nerad, ostatně učila ho hrozná učitelka Hrdlořezová (už samotné jméno zní hrozivě a autorka ho použila velmi výstižně, a to i u ostatních postav knihy).

V jeho očích byla neuvěřitelně zlá, neuvěřitelně děsná, neuvěřitelně divná a neuvěřitelně nebezpečná, a tak trochu ji podezíral i z toho, zda sama není skutečnou čarodějnicí, neboť samotnou výuku nejen jemu, ale i ostatním spolužákům dosti znepříjemňovala všemožnými způsoby…

Jeho maminka o čarodějnicích nikdy nic nechtěla slyšet, a dost často mu kladla na srdce, aby se od nich držel hodně, hodně daleko. Zakázané ovoce ale chutná nejvíce a zákazy jsou od toho, aby se porušovaly.

Jednou při večerní koupeli Rupert narazil na inzerát v novinách. (citace z knihy)

ČARODĚJNICE HLEDÁ

jednoho učně. Náplní práce ochutnávání lektvarů a tak dále.

Mezi požadované dovednosti patří inteligence a tak dále.

Žadatel v dětském věku vítán. Nebojte se – neuděláme z vašich

prstů na nohou prstcorn. Tato čarodějnice má mnohem

raději polévku z prstů na ruce. Uchazeči z řad králíků jsou

předem odmítnuti.

Rupert na přijímací pohovor dorazil, a místo opravdické čarodějnice na něj čekala malá čarůdka. Potřebovala pomocníka, který by jí pomohl úspěšně složit zkoušku, při niž by se stala opravdickou čarodějnicí. Pro Ruperta, coby nově přijatého čarodějnického učně, to byl velmi nelehký úkol, neboť čarůdka byla pořádné nemehlo, a vždycky všechna kouzla pokazila.

carodejnice3 carodejnice4

To, jak se Rupert s tímto nelehkým úkolem popere, a jaká překvapení ho ještě na cestě s novou kamarádkou čekají; proč mu maminka odjakživa zakazovala mluvit o čarodějnicích, a jak to vlastně s těmi králíky doopravdy je, to už nechám na samotném čtenáři.

Knížka je moc hezky napsána. Dobře se čte a díky poutavému příběhu svého čtenáře hned vtáhne do děje. Navíc podrobné popisy prostředí a pojmenování postav dle jejich charakterových rysů, dokonale rozvíjí dětskou fantazii.

 carodejnice2

Dětský čtenář se zároveň může těšit i na velmi překvapivé rozuzlení děje. Navíc si autorka pohrála s myšlenkou, že každé přátelství, jakkoliv podivuhodné, pokud je opravdové, vše překlene a má velkou hodnotu. A nikdo jiný nemá právo říkat, nebo diktovat, s kým se může nebo nemůže člověk kamarádit… hlavní myšlenku, poznatek, který by si po přečtení této knihy měly děti odnést i do svých běžných životů.

Mě osobně i dcerce se tato knížka velmi líbila.

7c50f9101aa55addd7e58893045e8a26Horší než čarodějnice jsou už jenom králíci

Autorka: Lauren Magazinerové

Pro děti od 11 let, 216 stran

Vydalo nakladatelství Fragment v září 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist