Svícny z čehokoliv a léčení barevným světlem

Rubrika: Domácnost a bydlení, Maminkovská dílna

Kdo z nás si doma nezažehne občas jen tak svíčku? Pojďme společně posbírat doma korálky, mušle, zbytky sisalu, větvičky a jiné „harampádí“, zamíchejme to a vytvořme si osobitý svícen ;-)!  A opět přidám kousíček magie…


V druhém „magickém“ tvoření jsem pro vás vybrala opět téma, které je jak magické, tak zároveň vhodné pro ty, kteří si chtějí jen vyrobit vlastnoručně dekoraci.
Světlo a barvy léčí. To už potvrdila i věda (např. aplikace fototerapie při novorozenecké žloutence, kdy je děťátko „ozařováno“ modrým světlem). Jednotlivým barvám se přisuzují určité vlastnosti. Teorií je mnoho a každý má své zkušenosti a můžete se o ně podělit v komentářích.

Svícen z čehokoliv

Na trhu je spousta lamp, ale my si můžeme vytvořit takovou miniterapii i pomocí svíček. Osobně jsem si velmi oblíbila svícny v podobě dvou sklenic v sobě vložených a prostor mezi skly můžete vyplnit prakticky čímkoliv. Jen dbejte na to, aby dekorace nijak zvlášť nepřesahovala vnitřní sklenici – kvůli vznícení ;-). Tímto způsobem jsem si vytvořila několik svícnů a pokud použijete konkrétní barvu, nezapomeňte na její účinky ;-).

  • Vnitřní sklenici můžete přichytit dnem trochou rozpuštěného vosku, ale není to nutné.
  • Počítejte s tím, že při vyplňování meziprostoru třeba drobnými korálky můžete potřebovat trychtýř, nebo si ho jednoduše vyrobíte ruličkou z papíru.

Pozorně se doma rozhlédněte – co by se dalo ještě využít jako svícen? Já jsem našla modrou sklenici, již jsem po vnitřním obvodu jednoduše vyskládala jen mušličkami.
V obchodě jsem objevila i stlačený sisal o rozměru strany A4. Jen jsem ustřihla pruh a opět vložila mezi sklenice.

A co říkáte na knoflíky, nebo stočenou březovou větvičku s motýlky?

Možností je jistě spousta a nejlepší bude právě ta vaše ;-).
Ať se dílko zdaří a léčí, nebo „jen“ dekoruje účelně !

Kapka magie

Co které barvičky léčí?

Červená, oranžová a žlutá jsou teplé barvy probouzející energii. Působí proti únavě.
Zelená znamená pro nervový systém harmonii a uklidnění. Probouzí v nás touhu po aktivitě.
Modrá ochlazuje a uklidňuje. Již dříve se převazovaly rány modrým šátkem, jelikož má modrá barva antiseptické účinky.
Indigová barva (temně modrá – inkoustová) je velmi podpůrná u duchovních záležitostí.

Toto je jen velmi stručný přehled, jak která barva působí. Informace mám z různých zdrojů a vlastních zkušeností.

Když jsem malovala duhu synovi do pokojíku, nevědomky jsem si vybírala hudbu. Při červené a oranžové barvě mě doprovázela „ohnivá“ Shakira, zelenou barvou mě
provedly keltské písně tolik spjaté s přírodou a od modré se vzduchem nesla uklidňující Enya. Spojitost s barvami jsem si uvědomila až po namalování duhy.

 

Pokud své tělo vystavíte intenzívnímu léčení barevným světlem (např. nějakou lampou), měli byste vědět, že vedle indikace je zde i kontraindikace, proto se s tímto prosím raději detailně seznamte u odborníků ;-).

Připravila jsem pro vás pro zajímavost malé shrnutí, na kterém se shoduje většina článků a publikací:

* Červená barva vám pomůže hojit rány, nikoliv však hnisavé (to potom použijte modré světlo). Také povzbuzuje srdeční činnost, dýchání a vylučování, podporuje prokrvení. I od zánětů, omrzlin, kašle a dalšího nám může červená barva pomoci. Nedoporučuje se při vysokém krevním tlaku, horečkách otocích, nervových poruchách.
* Na oranžovou pozor- vzbuzuje chuť k jídlu ;-), pomáhá od depresí, pesimismu a jako červená podporuje funkce krevního oběhu. Dodává sexuální vitalitu, posiluje proudění lymfy. Pomáhá dále při zácpě, posiluje plicní tkáň…Nelze používat při nervozitě a přebytku energií.
* Sluníčková žlutá nám pomůže při studiu, odstraňuje nechuť k práci, únavu. Dále se doporučuje např. při plynatosti, onemocnění jater, měchýře, ledvin, žaludku, diabetes… Neměli by ji aplikovat nervózní a neklidní lidé.
* Zelená působí jako rovnováha a harmonie. V přírodě je hojně zastoupena a tím chápána jako neutrální faktor. Posiluje nervy, relaxuje, uvolňuje. Posiluje kůži, je proti akné… pomáhá při nespavosti a NEMÁ kontraindikace!!!
* Modrá je dobrá, protože je to barva klidu a nekonečna. Snižuje tep, chladí, tiší bolest. Ošetřuje se jí třeba štítná žláza, horečka, bolesti krku, kožní infekce… Nelze používat při svalových křečích, ochrnutí a špatném prokrvení. Může způsobovat únavu, proto je dobré ozařovat max. 30 minut.
* Indigo nám pomáhá při meditacích, duševním vyčerpání, průjmech… Nedoporučuje se při schizofrenii a fobii z dotyku.
* Fialová barva působí na nevědomí, dodává duchovní sílu a poznání. Pomůže nám nejen při vypadávání vlasů, depresích a migrénách. Nelze používat u násilnických, infantilních a nerozvinutých typů lidí.
Přeji Vám krásné chvilky u svící a stalý úsměv na líci! 😀

Marie Busolíni

Napsal/a: MarieB

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist