Pobytové kurzy Respektovat a být respektován

Rubrika: Doporučujeme, VD tipy, Výchovné tipy

V roce 2012 se v Bystřici pod Hostýnem, ve středisku Sola Gratia, uskuteční pobytové kurzy výchovných a motivačních postupů a komunikačních dovedností RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN.

Kurzy vedou manželé Tatjana a Pavel Kopřivovi z Kroměříže, psychologové a rodiče pěti dětí, lektoři seminářů o výchově, vzdělávání a vztazích mezi lidmi, spoluautoři knihy Respektovat  a být respektován, která se během šesti let od svého vydání stala jednou z nejžádanějších knih o výchově dětí a komunikaci v ČR. Více o kurzu a lektorech na www.zkola.cz/respektovat, více o místě konání kurzů na www.sola.cz.

Pobytové kurzy Respektovat a být respektován v Bystřici pod Hostýnem v r. 2012:

1. Víkendový základní kurz: Dva víkendy 27. – 29. 4. a 25. – 27. 5.

2. Pokračovací víkendový seminář pro absolventy základních kurzů: 8. – 10. 6.

3. Týdenní základní kurz s programem pro děti 30. 6. – 7. 7.

4. Týdenní základní kurz s programem pro děti 18. – 25. 8.

5. Pokračovací víkendový seminář pro absolventy základních kurzů: 28. – 30. 9.

6. Pokračovací víkendový seminář pro absolventy základních kurzů: 14. – 16. 12.

VÍKENDOVÉ kurzy a semináře zahajujeme večeří v pátek v 18 hodin, ukončení obědem v neděli ve 12.30. V rámci víkendových akcí nenabízíme program pro děti. Je možné vzít s sebou rodinné příslušníky, kteří se nebudou účastnit kurzu, a děti, které se po dobu kurzu dokáží postarat samy o sebe nebo si udělají program s další dospělou osobou.

Rámcová cena za jeden víkend: ubytování + plná penze 1.200 Kč, kurz R+R (18 výukových hodin) 1.200 Kč. Děti platí méně – viz www.sola.cz.

TÝDENNÍ kurzy a semináře zahajujeme večeří v sobotu v 18 hodin a končíme obědem následující sobotu ve 12.30. Souběžně s kurzem R+R probíhá PROGRAM PRO DĚTI, který v duchu přístupu R+R povedou naše dcery společně s dalšími mladými lidmi s bohatými zkušenostmi s vedením dětských táborů. Program pro děti bude probíhat v terénu. Účastnit se mohou děti od 3,5 let, které jsou samostatné v sebeobsluze, vydrží několik hodin bez rodičů a dokáží se držet skupiny. Je možné vzít s sebou i další rodinné příslušníky, kteří se nebudou účastnit programu (mohou se starat o malé děti, které se nebudou účastnit programu pro děti).

Rámcové ceny za týdenní pobyt: ubytování + plná penze dospělí 4.200 Kč, děti do 12 let 3.290 Kč, děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu mají pobyt zdarma. Cena za kurz (36 výukových hodin) 2.500 Kč, manželé a páry 2 x 2.300 Kč. Cena za program pro děti 1.300 Kč, sourozenci 1.100 Kč za jedno dítě.

Témata základního kurzu R+R: Co znamená přístup „Respektovat a být respektován“. Základní principy dobré komunikace. Ukázky neefektivních a nácvik efektivních způsobů komunikace. „Abeceda“ základních komunikačních dovedností a návyků pro každodenní život. Jak vyjadřovat vlastní emoce a jak reagovat na emoce druhých. Vysoká sebeúcta jako psychický „imunitní štít“. Vnitřní a vnější motivace k učení a práci. Rizika trestů a co namísto nich. Rizika odměn a pochval ve výchově – jak projevit uznání a ocenění. Rizika soutěží a co namísto nich.

Zájemcům zašleme podrobné informace k jednotlivým kurzům a přihlášky.

Kontakt: koprivovi.spirala@tiscali.cz

Uzávěrky přihlášek jsou nejpozději měsíc před zahájením kurzů.

Přihlásit se je třeba včas, počet účastníků každého kurzu je omezen.

Těšíme se na setkání!  Tatjana a Pavel Kopřivovi

Přehled kurzů v roce 2012 najdete zde.

Napsal/a: Tatjana a Pavel Kopřivovi

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist