Jaké je sledovat „Šéfa“ v akci???

Rubrika: Domácnost a bydlení

Měla jsem tento týden jedinečnou možnost zúčastnit se setkání s Martinem Dejdarem,  Markétou Hrubešovou a pro mě především se Zdeňkem Pohlreichem v pražské restauraci Bílkova 13.

Zdeněk Pohlreich – po neúspěšných přijímacích zkouškách na střední školu se začal učit za kuchaře. Jako hráč baseballu se podíval do zahraničí v době, kdy se o tom ostatním v tehdejším Českoslovenksku ještě ani nesnilo. Po výletu do Nizozemska údajně začal přemýšlet o emigraci.
V roce 1986 emigroval do Austrálie. V restauraci v La Guillotine se postupně z obyčejného kuchaře vypracoval až na pozici šéfkuchaře.
Po návratu z emigrace pracoval jako šéfkuchař v několika významných pražských restauracích. Od roku 2010 provozuje svoje dva vlastní podniky – kavárnu a restauraci.

Jedni ho haní, druzí obdivují.

Tento podle mého všem velice dobře známý šéf předvedl pár ze svých receptů – vařil přímo před námi dýňovou polévku, studenou paprikovou polévku s krevetami, jahodový dezert se smetanou a těstoviny s rajčatovou omáčkou.
Po prostoru otevřené kuchyně se pohyboval stejně lehce, jako kdybychom ho sledovali v televizním vysílání – chvílemi jsem měla pocit, jako bych sledovala jednu z jeho kuchařských šou, když tu najednou pan Pohlreich „vylezl“ z televizoru a stál před námi.
Stejné úsměvy, pohotové reakce jak na dotazy, tak na vlezlost některých fotografů, kteří měli touhu Šéfovi diktovat, jak by měl držet mlýnek na sůl, nebo jak dlouho solit.
Hravě zvládal jednou rukou mixovat dohladka rajčata a druhou míchat smažící se cibulku. Vůně postupně pronikala do celého prostoru. A že byla velice lákavá!!!

Při všech receptech pan Pohlreich použil právě prezentovaný bezdrátový Braun Multiquick 7, který, ač napájen z akumulátoru, dokáže vyvinout „výkon“ až 13000 otáček za minutu.

Na otázku, zda Zdeněk Pohlreich využívá mixér při přípravě pokrmů doma i v práci, odpověděl, že si v dnešní době již nedovede představit vaření bez mixéru či šlehače. Dle jeho slov si dnešní doba žádá lehčí stravu, a tak i klasická omáčka neodchází z kuchyně, aniž by se nepotkala s mixérem, kterým je do ní zašlehána trocha vzduchu, aby byla nadýchanější a lahodnější.

 

Odpolední prezentací nás provázela Markéta Hrubešová, která byla velice příjemnou moderátorkou. Po skončení ukázky Pohlreichova kuchařského umění, které bylo opravdovým koncertem pro oči (ač nejsem zarytým fanouškem tohoto šéfkuchaře, po dnešku se jím možná stanu), předala Markéta slovo Martinu Dejdarovi.

Martin Dejdar představil nejnovější řadu holicích strojků Braun Series 3. Strojek, který lze využít pro suché i mokré holení a vousy údajně holí s minimálním, hladivým dotekem s pokožkou. Pan Dejdar se nechal přede všemi přítomnými přímo na místě od Markéty Hrubešové oholit a zkontrolovat výsledek.

Na dnešním dni mě mrzí pouze jediné – a to, že jsem neměla možnost ukořistit některou z porcí, které pan Pohlreich nabídl k ochutnání. Vždy mě někdo předběhl. A to ta polévka vypadala opravdu lákavě!!!

Napsal/a: lennka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Pohlreich, samozřejmě…..ne a ne to napsat správně

 • Holky, teprve teď sjem si všimla, že při úpravě perexu vypadla informace o tom, že to je článek z tiskovky…
  Nechápu, docela podstatná informace pro tenhle článek.
  Nicméně – návrh na zpracování této tiskovky právě kvůli Polhreichovi byl takový, aby to bylo spíš pojato jako info o jeho kuchařském umění.
  No a já po konání tiskovky jsem musela souhlasit.
  Polhreich na mě působil přes obrazovku spíše negativně. Nicméně jsem byla zvědavá na mixér i holicí strojek (ano, mám trochu slabost pro domácí spotřebiče), tak jsem šla.
  No a Z.P. na mě zapůsobil, jak na mě zapůsovil…
  Proto tento článek.

 • mě to teda taky připadá jako reklama na braun:-) já na „šéfa“ nekoukám. nemám ráda, když někdo zesměšňuje ostatní a navíc je sprostej jak kanál.

 • bamiska

  na šéfa v akci občas koukám když náhodou přepnu televizi….i pořad je šou, někdy nechápu proč si ho restaurace pozvou, protože jim dává zabrat a telce ukážou většinou bordel a pozadí které si člověk ani nechce připouštět když jde někam na oběd….hlášky a hodnocení mě ovšem baví….

  no a k braunu, no ona ta doba je nastavená tak že toa asi jedno bez druhého nejde…občas jsem koukala na Babicu no a v poslední době také tam nahodil reklamu na kuchynské nádobí…ale když se chci koukat na vaření tak koukám a zbytek ignoruju…

 • lennko,ale na mě ten článek působí stejně jako na Jarm.Braun všude kde se podíváš v souvislosti,že se p. Pohlreich stal jejich tváří 😀
  Ono kdyby se použila v článku třeba jen značka přísroje a jen na jednom místě ,tak by to možná vyznělo jinak 🙂 ale nejsem absolutně kompententní k nějaké takové kritice,takže toto jsou jen mé pocity.

 • Ty jsi milá…

 • Jarmuschka

  Jsem poněkud v rozpacích….
  Měla to být reportáž na akci Z. Pohlreicha?
  Nebo snad reklama na výrobky Braun?
  😯

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist