Slavnostní zahájení putovní výstavy Cesta k dětem na Chvalském zámku

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

Celé Česko čte dětem společně s projekty Medvídkov a Lali jóga zahajují putovní výstavu Cesta k dětem. Slavnostní otevření výstavy s doprovodným programem se bude konat 6. listopadu 2011 od 15 hodin na Chvalském zámku v Praze 9 – Horních Počernicích…

Výstava Cesta k dětem spojuje čtení s výtvarnem a cvičením jógy. Cílem pořadatelů je motivovat rodiče a děti k aktivnímu trávení společného volného času. Chvalský zámek v této aktivitě podává pomocnou ruku a těší se na děti a rodiče, pro které celoročně připravuje zajímavé výstavy a akce.

Vernisáž výstavy Cesta k dětem

Kdy: neděle 6. listopadu 2011 od 15 hodin

Kde: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi, 193 21 Praha 9 – Horní Počernice

Program:

 • Slavnostní zahájení výstavy
 • Cvičení jógy podle knihy Lali cvičí jógu
 • Čtení z knihy Medvídkov
 • Bubnování pro malé Kraválníky
 • Prodejní výstava fotografií z kalendáře Celé Česko čte dětem a ilustrací projektů Lali jóga a Medvídkov

 

Celé Česko čte dětem

Pravidelné čtení dětem má obrovský význam pro správný emocionální vývoj dětí a formování návyku číst si v dospělosti. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení. Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Předčítání utváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Hrdinou projektu Celé Česko čte dětem je dítě, nikoliv kniha.

V rámci projektu Celé Česko čte dětem vznikl kalendář, který byl nafocený vynikající fotografkou Ditou Pepe a který znázorňuje 12 významných osobností z české kulturní scény jako pohádkové bytosti. Tyto fotografie budou k vidění a koupi na výstavě Cesta k dětem. Výtěžek z prodeje půjde na další akce pořádané společností Celé Česko čte dětem.

Pravidelné čtení dítěti:

 • vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem
 • podílí se na emočním rozvoji dítěte
 • učí morálním hodnotám, napomáhá při výchově
 • rozvíjí jazyk, paměť a představivost, učí myšlení
 • formuje čtecí návyky a podporuje získávání vědomostí po celý život
 • rozšiřuje znalosti, zlepšuje soustředění, usnadňuje učení
 • je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dítěte

Pro více informací navštivte www.celeceskoctedetem.cz.

Lali jóga

Zakladatelkou svého druhu jedinečného projektu Lali jóga je instruktorka dětské jógy Hanka Luhanová. Na výstavě budou k vidění ilustrace z její knihy Lali cvičí jógu a jógových karet pro děti i dospělé, jejichž autorkou je ilustrátorka Kateřina Mesdag.

Proč cvičit jógu s dětmi?

Cvičení jógy dětem přináší radost, pohyb a sebevědomí. Jóga dětem pomáhá lépe vnímat své tělo a respektovat sebe i své okolí v nesoutěživém prostředí. Jóga učí harmonii, učí děti odpočívat a pomáhá jim čelit stresovým situacím.

Pro více informací navštivte www.jogasdetmi.cz.

Medvídkov

Projekt, který vychází z výchovné knihy pro děti Medvědí Babi a její kouzelná rodina, spojuje čtení s výtvarnem. Jeho autorkou je malířka Anna Obrová. Pohádkové příběhy plné obrázků poskytují prostor, ve kterém se může rozvíjet dětská fantazie. V hlavní roli vystupují medvídci, skřítci, víla, strašidla a příroda plná čarovných bytostí. Součástí projektu je výstava originálů ilustrací.

Knížka Medvědí Babi a její kouzelná rodina je určena pro čtení rodičů dětem i pro samostatné čtenáře 1. stupně ZŠ a svým citlivým pojetím je vhodná i jako četba na dobrou noc.

Pro více informací navštivte www.medvidkov.cz a www.artresidenceprague.com

Bubnování pro malé Kraválníky

Workshop pro všechny děti, které mají rády rytmus. Bubnování na africké bubínky pod vedením Ivo Batouška, bubeníka skupiny Jumping Drums.

Chvalský zámek

Chvalský zámek v Horních Počernicích je malebnou budovu v historicky cenném areálu Chvalské tvrze. Na zámku je možné navštívit aktuální výstavní projekty nebo si vybrat z bohaté nabídky kulturních akci pro dospělé i děti. Zámek je možné zvolit i k setkáním firmy, školením, slavnostním předáním dokumentů nebo svatbám.

Pro více informací navštivte www.chvalskyzamek.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist