Soutěž: Jak zařídit dětský pokoj

Rubrika: Domácnost a bydlení, Soutěže

Zařídit dobře dětský pokoj patří mezi nejkomplikovanější úlohy, které vás můžou v životě potkat. A čím je dítě starší, tím je tato úloha složitější. Vždyť si jen představte, co se všechno v dětském pokoji děje.

Pokoj slouží jako herna, jako tělocvična, jako pracovna, jako kosmetický salón, jako studovna a každý večer také jako ložnice. A často je takovýto pokoj navíc sdílen dvěma či třemi sourozenci.

Co je v pokoji skutečně nezbytné a na co si při výběru dát pozor?

V každém pokoji by měl být dostatek světla a v tom dětském obzvlášť. Nejen dostatek denního světla, ale zaměřte svou pozornost také na dostatečné elektrické osvětlení. Hlavní centrální světlo, lampičky u pracovních stolů a noční lampičky u postelí jsou nutnost.

Při výběru nábytku se nesoustřeďte jen na jeho vzhled. Zvlášť v dětském pokoji by měl být nábytek hlavně funkční. A je určitě skvělé pokud můžete s dítětem vybraný kus nábytku v prodejně i vyzkoušet. To platí hlavně pro židle a stoly. Dítě se musí cítit pohodlně a hlavně sedět zdravě. To splňují například rostoucí židle s oporou pro nohy.

Postele v místnosti zaberou nejvíce místa. Určitě doporučuji zvážit, hlavně v menších místnostech postele patrové. Nemusí se jednat o dvě postele nad sebou, můžete využít řešení, kdy je pod postelí psací sůl nebo naopak prostor pro hru.

Dalším velkým kusem nábytku je šatní skříň. Opět je ideální pokud se podaří nějaká šikovná kombinace, aby zůstala, co největší podlahová plocha volná pro hru.

S nábytkem souvisí i různé další menší doplňky. Malé děti milují různé schovky, stany, tunely, prolézačky. K tomu dodejte cvičební náčiní jako jsou opět oblíbené žebřiny či gymnastické kruhy, které báječně poslouží i jako houpačka.

Důležité je uvědomit si, že není nutné do místnosti nacpat všechno, co jste vy jako malý v pokojíku neměli.  Pro vaše dítě je podstatné, že se ve své ložnici cítí dobře a bezpečně. Co se týče dekorací, určitě to proberte s vaším dítětem. Možná budete překvapeni, že nejoblíbenější barva není růžová, ale oranžová. Nebo, že piráti už dávno nejsou v módě a váš syn chce mít pokoj s dinosaury.

Vám se to jako dospělým může zdát téměř nepodstatné, zda v místnosti bude na plakátu prasátko Pepina či žížala Julie. Ale pro vaše dítě to může být to nejdůležitější o čem může spolu-rozhodovat. Tak je nechejme, nakonec je to hlavně jejich pokoj.

Pozor, soutěž!

Právě teď máte jedinečnou šanci vyhrát návrh dětského pokoje online od architektky Julie Rawding. Získáte kompletní návrh pokoje, který obsahuje:

  •  půdorys se základními rozměry
  • 4 pohledy na stěny
  • 3D skicu
  • Moodboard (koláž), vizi interiéru
  • interaktivní nákupní seznam

Váš úkol je jednoduchýna webu Julie Rawding najděte správné odpovědi na 2 snadné otázky a přidejte svůj tip. Když se budete řídit radami pod soutěží, je šance na výhru hodně vysoká 😉

Soutěž o návrh dětského pokoje online od architektky Julie Rawding

Sponzor soutěže: Ing arch. Julie Rawding
Termín: 4.4.2017 - 21.4.2017

Kdo vyhrál?

krat...rol@... (156)

Počet soutěžících: 117
Počet odeslaných tipů: 156

Správná odpověď

1. Co si můžete na webu architektky Julie Rawding zdarma stáhnout?
    A) 3 e-booky o bydlení a úpravě interiérů

2. Kde mají vanu v ložnici podle návrhu Julie Rawding? (nápovědu najdete v referencích od spokojených klientů)
    C) na Maltě

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist