Feng Shuej – umenie bývať

Rubrika: Domácnost a bydlení

Feng Shuej je spojenie dvoch slov „vietor a voda“… ale to sa dočítate v ktorejkoľvek z kníh o tomto krásnom umení. Ja sa však vždy pozastavím a snažím sa nájsť tie správne slová, keď sa na ľudia opýtajú „Čo to vlastne to Feng Shuej je?“…

A tak je tomu aj dnes. Pokúsim sa do pár riadkov vtesnať to, čo mňa už pár rokov sprevádza každodenným životom a vždy má pripravené nové a nové prekvapenia, aké jednoduché a prosté riešenia môžu byť na naše zložité problémy.
Opäť som sa musela presvedčiť, že človek sa učí každým dňom, nech má akékoľvek množstvo vedomostí a tak aj ja. Chcem začať nový projekt a zabudnem na svoje Feng Shuej. Ale pekne po poriadku.
Všetci budete so mnou súhlasiť, že priestor ovplyvňuje náš život. Je rozdiel, či žijeme v malej chatrčke na úpätí lesa, alebo vo veľkomeste. A tak isto nás ovplyvňuje náš byt, postavenie nábytku v ňom, farby, rozmiestnenie jednotlivých izieb, tvary a veci okolo nás a miesta, kde ležia. Na prvý pohľad maličkosti, ale… na maličkostiach stojí svet. Vždy máme dve možnosti: „Buď my náš život prispôsobíme našemu bytu, alebo byt prispôsobíme našemu životu.“ Možete si vybrať. Posunúť televízor o pol metra, alebo sa každý deň pozerať ako Váš manžel má za najlepšieho kamaráta ovládač od TV. Je to na Vás.

Zmeňte svoje okolie a zmeníte svoj život.

Zmena, to je to správne slovo vystihujúce Feng Shuej. Akákoľvek zmena vo vašom byte Vám pomôže zmeniť niektorú súčasť vášho života. Pamätáte sa ako som napísala, že som sa nebola schopná rozhýbať k začiatku nového projektu, pretože som zabudla na svoje Feng Shuej? To je ono. Neurobila som žiadnu zmenu a v „starom“ (nie vekom) nejde začať nič nové. Niečo tažké? A nerobíme to denne? Keď si na prvé rande kúpime novú blúzku, alebo s odchodom partnera meníme účes? A čo naše nočné presuny nábytku….

Takže môžme pekne spolu urobiť prvý krok…

Napsal/a: Zuzana Micháliková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Ahoj už se moc těším na počteníčko, mně už se také párkrát stalo, že když jsem měla zrovna špatnou náladu, nebo nějaký ten den blbec, tak mi „stačilo doma vyměnit dlouhé záclony za krátké, nebo dát jiné závěsy, či přehodit obrázky v místnostech a zvedlo mi to náladu. Nevím jestli je to F-Š funguje to.

 • Je to bezva, že zde bude povídání o FENG – ŠUEJ.
  Jsem amatér, třebaže mám o FŠ několik knih, ráda si své obzory rozšířím. Těším se na další články.

 • Já se taky těším. Snažila jsem se o FS zajímat, tudíž si zakoupila knížku…..jenže jak jsem zjistila, byla to asi ta nejblbější knížka, jakou jsem si mohla koupit. Prostě takový bláboly pro nejširší masy, který by člověka spíš odradily :((.
  Nicméně jsem zjistila, že něco opravdu funguje. Třeba ten nábytek – když je špatně rozestavěný. Stačí pár přesunů a hned se cítíme v místnosti jinak. Nebo sušený kytky – to je sice to nejmíň důležitý, ale i tak, postupně jsem zjistila, že mi žádnou radost nepřinášejí, narozdníl od zelených.
  Je toho spousta, některý věci jsou zrealizovat snadno, některý hůř, některý vůbec. Tak třeba se nám podaří si zase něco zlepšit.

 • Ahoj, zrovna nedávno jsem četla o Feng-shuej v časopise Můj dům. Stavíme, tak je to pro nás aktuální. Dočetla jsem se tam taky dost zajímavých věcí, tak se na seriál těším. :-))

 • Petra Vymětalová

  Holky, máte se na co těšit. Máme slíbené povídání na pokračování – každou středu nový článek. Další dva už mám uložené u sebe v počítači a můžu říct, že oba stojí za přečtení – a ne jen jednou 😉

 • Mám velmi doboru kamarádku z gymnázia, kterážto po studiích zakotvila v Olomouci a svůj „byt přizpůsobila svému životu“ podle umění Feng Shuej…dostala se k tomu zajímavě – já si ji pamatuji jako takový racionální typ, studovala matematiku a informatiku….potom se vdala a porodila 2 holčičky (asi tak 2 roky od sebe) a obě trpěly dosti těžkou formou atopického ekzému – vyzkoušeli, co se dalo, nakonec pomohla homeopatie…začala se tedy více zajímat o takové ty „alternativní věci“, z nichž ji zaujaly jóga a právě Feng Shuej:-)….slíbila, že mi nějaké knížky půjčí, ale zase se tak často nevidíme (já jsem v Praze) a mezitím se mě narodil syn a jí třetí holčička…takže se možná dovím něco o tomto umění tady ve VD:-)…

 • Docela ráda si přečtu tvoje poznatky a zkušenosti,i když já sama nábytek nestěhuji,prostě při zařizování jsme měřili,vymýšleli a kombinovali,abychom neměli byt přecpaný věcmi,skříněmi,židlemi,aby tu byl prostor pro žití a bytí a aby nábytek byl účelový.Nábytek jsme bytu „přizpůsobili“podle užitečnosti a „nezbytnosti“ jednotlivých částí,ale rádá si nechám poradit s těmi maličkostmi…obrazy,doplňky,byrvy.Stěny máme bílé a holé,bez ozdob a obrazů,ale na barvozměnu se chystáme(na byt jsme spěchali a nepřemýšleli o maličkostech,ty se mohou doplnit vždy:))

 • asi na tom něco bude, tu nábytkovou změnu miluju, můžu stěhovat nábytkem třeba každý měsíc, dokud se mi to nezdá to pravé ořechové. jenom zaměnit dva pokoje… k tomu potřebuju více ruk a ty mužské u nás o tom nechtějí ani slyšet, že by to bylo na dlouho a moc složité….no já to vidím jednoduše….nechce se mu. ale já už to nějak spáchám.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist