Už je to tu zas

Rubrika: Z našich cest

1272891_a_place_to_stayRok se sešel s rokem a nám opět vyrostlo pár vrásek. Jsou toho důvodem starosti, velké starosti! Ale ano, máme je všichni. Jsme zavaleni katalogy, brožurami a nejrůznějšími letáky. Zaručeně nejlepší ubytování, nejlepší příroda, nejlepší pláže, prostě vše nej nej nej. O ceně nemluvě, ta je taky nej. Už víte co nám dělá starosti?

Ano, je to DOVOLENÁ.
Tak kampak letos pojedeme. Přání jsou velká, mnohdy nedozírná, cesta daleká a cena vysoká. Proto všichni trávíme nad obrázky spoustu času.
Dělíme se na dvě skupiny. Ta první žije v oblacích, staví vzdušné zámky a aspoň ve snu cestuje po exotických zemích. Bohužel, jen někomu se podaří uskutečnit svůj sen. Ta druhá, už ví, o čem život je a má zkušenosti první skupiny prožity. Tady už vědí, co si mohou dovolit. A právě cestovka je si toho vědoma, a tak nás stále láká na neustálé nej, nej, nej. Každý si toto už prožil a má zkušenosti, které může „předávat“ dál. To taky děláme, někdy se i řídíme radami přátel, kolikrát už se osvědčily.
Já sama si už několik let pronajímám chaloupku. Každý rok jinde. Chtěla jsem ukázat dětem, jak je krásná naše zemička, ač rozlohově maličká. Někdy byla chaloupka krásná, jindy ne. Vybavení zrovna tak. Jen jedno pravidlo stále dodržuji: dostupná vlakem. Miluji cestování vláčkem. Vždy si vzpomenu, jak sem jezdívala sama s rodiči. Maminka už ale nežije. Možná proto ta nostalgie.
Letos mám ale o informace víc. Internet! To je ale nabídek! Už se pomalu ztrácím. Možná udělám to, co každý rok. Kupuji si časopis, pomalu otevírám, a hle: “Pronajmu chalupu na Šumavě.“, je tam spojení www…hurá, už píšu!
A vám všem přeji šťastný výběr, pevné nervy, krásné zážitky a mnoho radosti!

Radost

Co je to radost?
Radost je to, co u srdce hřeje
Radost je to, co úsměv na tváři vykouzlí nám
Radost je láska a žádná starost
Radost je všech lidiček ráj

Napsal/a: Kasparek

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Želvíček
    Želvíček

    Taky jsem letos přišla s tím, že si pronajmeme na pár dní chaloupku, každý rok jsme jezdili k příbuzným (nikoliv moji příbuzní, ale partnera) na Slovensko, letos se mi už nechce. Nejvíce mě lákají Jižní Čechy a Valašsko, tak uvidím, jak to dopadne a co se bude víc líbit taťkovi.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist