5 tipů jak přenést pohodu a harmonii do dětského pokoje

Rubrika: Domácnost a bydlení

Možná si říkáte, že váš dětský pokoj není nafukovací… jak do něj smysluplně a harmonicky umístit vše, co váš malý človíček doma potřebuje? A jak tím navíc můžete podpořit i jeho zdravý vývoj?
Jděte na to jednoduše…

Tip 1: Berte vážně požadavky svého dítěte

Přizvěte dítě k diskuzi o budoucí podobě pokoje. Vyslechněte si jeho přání ohledně barev, které se mu líbí, oblíbených postaviček, her apod.

Tip 2: Dejte pokoji záměr a vneste do něj správnou atmosféru

Např. pokud dítě miluje nějaký sport, dopřejte mu fotky, ilustrace se sportovní tématikou také u něj v pokoji.

Tip 3: Méně je více aneb 3 stačí

Tohle jednoduché pravidlo je vhodné do každé místnosti, do dětského pokoje zvlášť. Při výběru a určování barevnosti zkuste dodržet maximálně paletu z 3 barev. Větší barevnost vnáší do pokoje chaos a neklid.
Pokud máte doma hyperaktivní dítě, které špatně usíná, zkuste vymalovat koutek na spaní v klidnějších odstínech jemných barev, např. světle modré.

Tip 4: Dětský pokoj rozdělte do jednotlivých zón

Koutek na spaní vytvořte dítěti tak, aby se v posteli cítilo bezpečně. Pevné čelo za hlavou je samozřejmostí. Postel, pokud je to možné, umístěte tak, aby z ní vaše dítě vidělo na dveře. Klidnější barvy na stěnách v blízkosti lůžka vaše dítě při usínání ocení.

postel1 postel2
pokoj před harmonizací × po harmonizaci

Pokud máte doma školáka, umístěte jeho stůl tak, aby při psaní dobře viděl, ale zároveň i od stolu měl výhled ke dveřím.
Umístění stolu pod oknem je pro mnoho lidí a designérů účelné, ale pro soustředění a klid školáka nikoliv. Pokud je navíc stůl umístěn na trase okno dveře, máte vystaráno. Dítě bude dělat všechno možné jen ne se učit a soustředit se na úkoly.
Víte proč? Posadili jste jej na „dálnici“ nebo chcete-li do průvanu. A vaše dítě vnímá neklid a nemůže se pořádně soustředit.

stul1 stul2
pokoj před harmonizací × po harmonizaci

Spousta dekorací dítě zbytečně rozptyluje, proto je vhodné soustředit hračky do jedné hrací části pokoje.

dekorace1 dekorace2
pokoj před harmonizací × po harmonizaci

Tip 5: Správné míry podporují harmonii a pohodu nejen v dětském pokoji

Vytvořte svému dítěti v dětském pokoji atmosféru pohody a harmonie, podpoříte jeho zdravý vývoj a spokojenost.
Více než rok navrhuji svým klientům výmalbu, obrazy, dekorace v harmonických rozměrech. Zjistila jsem, že takto navržené pokoje jsou jiné. Je v nich něco, co jinde ne, přirozená pohoda a harmonie, kterou známe z přírody a kterou všichni vnímáme podvědomě. Stejné je to také s místnostmi navrženými v souladu s principy přírody.

Reference MUDr. Ludmily Sobotkové:

Pouhý vstup do místnosti je pro mne i většinu mých klientů pohlazením. Provází ho radost, uvolnění, inspirace do života. Barvy, obrazy, rozmístění a výběr drobného nábytku a předmětů mne podporuje v mé práci a hladivý a hřejivý pocit naladí každý můj den.
Cituji své klientky: „Stačí vstoupit a začnete se léčit.“ Není to krásné? VěRu, DĚKUJI!:-)
ordinace2 ordinace
Věra Nosková je specialistka na vytváření harmonie ve vašich domovech. Pracuje s uměním feng šuej a při svých konzultacích a návrzích využívá principů harmonie. Je autorkou harmonizačního symbolu VeeRa HARMONY.
Více o Věře na www.veranoskova.cz.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak každodenně zabíjíme důvěru svých dětí

Neděláme to schválně, ale dopouštíme se toho snad každý den. Jsou to jen zdánlivé malichernosti, ale důsledky jsou mnohem

Čtu dál →

Recenze: Pohádková logopedie

V dnešní době, kdy spousta dětí navštěvuje logopedii, jsou prostředky, které nácvik správné řeči podpoří hravou formou, k nezaplacení. Tedy alespoň

Čtu dál →

Příběh nejkvalitnější pomazánky bez palmového tuku

Není to tak dávno, co internet zaplavily obrázky sklenic, ve kterých bylo názorně předvedeno složení některých kakaových krémů –

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • Marci55

    Krásné rekonstrukce pokojíků.

  • Jarmuschka

    …podle umístění stolu předpokládám, že jde o pokoj pro leváka (světlo z okna jde zprava – pravák by si při psaní stínil). Pro práci u stolu za tmy (a za umělého osvětlení) postrádám na pracovním stole nějaký zdroj světla (lampičku).

  • Anonymní

    Děkuji za pěkný článek, ale chybí mi tam nějaké informace o osvětlení pokoje. Momentálně tento problém řeším.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist