S dětmi na kole – dětská cyklistika

Rubrika: PR článek

Cyklistika nabízí mnoho krás, ať už je to radost z pohybu, aktivní pobyt v přírodě, nebo poznávání zajímavých míst ze sedla kola. K největším kouzlům cyklistiky však bezesporu patří možnost provozovat ji společně s přáteli, rodinou a hlavně s dětmi. A to s dětmi v každém věku. Pojďme se podívat na vybavení, které k cyklistice s dětmi budete potřebovat.

Ve vozíku již s miminkem

Společné cyklozážitky můžete mít už s miminkem. Ono si je sice asi pamatovat nebude, ale vy určitě ano. Pro cyklistiku s miminky a nejmenšími dětmi jsou určeny vozíky za kolo. Vozit v nich můžete miminka opravdu od narození, a to díky speciální vložce zvané miminkovník.

Jde o speciální sedačku, která je zavěšena na vnitřní konstrukci vozíku a spolehlivě dítko chrání před otřesy. Vozíky mají nosnost do 35 kg, takže v nich můžete vozit děti až přibližně do pěti let věku.

Vozíky za kolo jsou víceúčelové. Dobře je využijete i na další aktivity jako je běh, nebo jízda na kolečkových bruslích. Vozík se dá také snadno přestavět na kočárek.

Dětské vozíky za kolo jsou stabilní a zvládají bez potíží zatáčky i lehčí terén.

S většími dětmi na sedačce

Pro děti od 18 měsíců věku jsou určeny dětské sedačky na kolo. V poslední době převládají spíše zadní sedačky, které jsou bezpečnější a pohodlnější. Umožňují přepravovat děti do 22 kg hmotnosti.

Některé typy jsou polohovatelné, takže je možné je sklopit do pozice, v níž dítě více leží. To lze pro pohodlí dítěte jen doporučit. Sedačky se vyrábějí buď samonosné, nebo s možností montáže na nosič.

K nejpraktičtějším patří samonosné sedačky, u nichž na kole trvale připevněn pouze upínací mechanismus a sedačku v případě potřeby na kolo snadno a rychle „nacvaknete“ bezprostředně před jízdou.

První začátky na odrážedle

Pokud chcete, aby se váš potomek  na kole naučil co nejsnadněji, pořiďte mu kolem druhého roku života odrážedlo.

Odrážedla pro děti jsou vynikající pomůckou pro získání důležitých cyklistických dovedností, jako je cit pro rovnováhu a řízení a odhad vzdálenosti.

Konečně opravdové dětské jízdní kolo!

Po úspěšném absolvování průpravy na odrážedle přijde vytoužená chvíle, kdy dítě konečně přejde na opravdová dětská kola. Nejprve půjde o kolo dvanácti nebo šestnáctipalcové, které dítě naučí šlapat a dále bude rozvíjet jeho dovednosti získané na odrážedle.

Tato kola jsou vybavena protiběžnou brzdou, protišlapem, neboť děti obvykle ještě nejsou schopny „umáčknout“ brzdovou páku. Také ještě mívají odnímatelná pomocná kolečka, která však děti přecházející z odrážedel často ani nepotřebují.

Na větších 20 a 24 palcových kolech pak přijde na řadu brzdění pákovými brzdami a měnění převodů. Na těchto kolech s vámi již dítě samostatně zvládne i delší vyjížďku.

Veškeré vhodné vybavení pořídíte třeba v obchodech Skibi Kids nebo Ski a Bike Centrum Radotín, které se na dětskou cyklistiku specializují.

Napsal/a: Komerční sdělení

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist