Vánoční stromeček

Rubrika: Příběhy pro děti

Byl vánoční čas, maminka dopékala poslední cukroví a tatínek s dětmi se vydali do lesa pro vánoční stromeček.
Děti s sebou vzaly i kaštany co na podzim nasbíraly, jelikož dobře věděly, že zvířátka budou mít taky hlad. Rozběhly se ke krmelcům, aby zvířátkům vysypaly obsah svýh nůší. Když vtom uslyšely, jak kousek za lesem někdo pláče.

Bylo to místo, kde je jen samé houští a špatně se tam přes závěje sněhu dalo dostat. Děti ale uprosily tatínka, ať jim udělá cestu, protože myslely, že je tam asi nějaké poraněné zvířátko. Byly ale překvapené, když uviděly malý křivý stromeček, který plakal. „Proč pláčeš? zeptaly se. „Protože mě nikdo nechce,“ vzlykal smrček.
Tatínek už ale měl krásnou borovičku, která mu hned padla do oka. Dětem bylo stromečku líto, a tak si řekly, že by ho mohly vzít alespoň před dům, aby mu nebylo tak smutno. Domů dorazily už hodně pozdě a tak postavily stromeček jen tak u dveří.
Jaké bylo ale ráno jejich překvapení, když uviděly nádherně nazdobený stromeček. „Tenhle stromeček je mnohem hezčí, než ten co máme doma!“ volaly nadšeně.
V noci totiž letěl kolem malý andělíček a stromečku dal pár svých zlatých lokýnek na větvičky a přivolal zvířátka z lesa, aby taky pomohla. Kosi ozdobili stromeček červenými bobulemi, pak světluška přivlekla spousty lucerniček. Stromeček zářil štěstím a na špici mu dal andělíček hvězdu ze stuhy do vlasů.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist