Vánoční stromeček

Rubrika: Příběhy pro děti

Byl vánoční čas, maminka dopékala poslední cukroví a tatínek s dětmi se vydali do lesa pro vánoční stromeček.
Děti s sebou vzaly i kaštany co na podzim nasbíraly, jelikož dobře věděly, že zvířátka budou mít taky hlad. Rozběhly se ke krmelcům, aby zvířátkům vysypaly obsah svýh nůší. Když vtom uslyšely, jak kousek za lesem někdo pláče.

Bylo to místo, kde je jen samé houští a špatně se tam přes závěje sněhu dalo dostat. Děti ale uprosily tatínka, ať jim udělá cestu, protože myslely, že je tam asi nějaké poraněné zvířátko. Byly ale překvapené, když uviděly malý křivý stromeček, který plakal. „Proč pláčeš? zeptaly se. „Protože mě nikdo nechce,“ vzlykal smrček.
Tatínek už ale měl krásnou borovičku, která mu hned padla do oka. Dětem bylo stromečku líto, a tak si řekly, že by ho mohly vzít alespoň před dům, aby mu nebylo tak smutno. Domů dorazily už hodně pozdě a tak postavily stromeček jen tak u dveří.
Jaké bylo ale ráno jejich překvapení, když uviděly nádherně nazdobený stromeček. „Tenhle stromeček je mnohem hezčí, než ten co máme doma!“ volaly nadšeně.
V noci totiž letěl kolem malý andělíček a stromečku dal pár svých zlatých lokýnek na větvičky a přivolal zvířátka z lesa, aby taky pomohla. Kosi ozdobili stromeček červenými bobulemi, pak světluška přivlekla spousty lucerniček. Stromeček zářil štěstím a na špici mu dal andělíček hvězdu ze stuhy do vlasů.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist