Rohlíkový drobek

Rubrika: Příběhy pro děti

To bylo tenkrát, když malá Danielka jedla a od pusy jí spadl malý drobek. Byl tak malý, že ho nebylo možno vidět a proto byl drobek rád, že má velkou pravděpodobnost přežít.

Musel doufat, že ho nenajde někdo z jeho nepřátel. Například vysavač, který se takovými drobečky, jako je on, živí. Nebo smetáček který si ho namete a přemístí do smradlavého, uzavřeného prostoru a po čase by skončil na skládce, kde by na něj čekalo hodně bacilů. A tam je velmi malá pravděpodobnost na přežití. Vypadalo to, že jsou všechna nebezpečí zažehnána a na triku, kde ulpěl se mu to zdálo pohodlné. Šel do obchodu, kde potkal své kamarády rohlíky, hrál si se stavebnicí. Odpoledne k němu přibylo kousek masa s omáčkou a na večer chléb s pomazánkou. Setkala se tak celá parta drobků, ale s čím nepočítali bylo, že večer skončí ve velké bílé krabici se spoustou jiných vláken, různých barev. Najednou drobek ucítil mokro, vysypal se na něj voňavý, bílý popel a začala se mu točit hlava. A to je konec příběhu o drobečku, protože pak zmizel neznámo kam a už o něm nikdo neslyšel.

Napsal/a: babun

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist