Dinosauří dobrodružství

Rubrika: Příběhy pro děti

Kdysi dávno v jednom pravěkém pralese žil dinosaurus Vilík a tomu se moc
líbila dinosauří slečna Žofka. A protože i Žofince se Vilík líbil, jednoho dne byla v pralese slavná dinosauří prasvatba. Po čase se Žofce narodilo dinosauří miminko – holčička. A protože byla moc hezká, dali jí jméno Pralinka. Pralinka rostla do krásy, všichni jí chválili, ale ouha, Pralinka začala být na svojí krásu pyšná.

Točila se před zrcadlem, zkoušela nové šaty
a klobouky. Ve škole se nechtěla učit, vždyť i pan praučitel Tyranosaurus občas zamhouřil oko, když Pralinka neuměla násobilku nebo se nenaučila básničku. Když Pralinka chodila do školy, vedle jejich prajeskyně se přistěhovali noví sousedé. Prasoused a paní prasousedka měli kluka dinosaura, jmenoval se Pramínek. Byl jiný než ostatní dinosauří praděti.
Na nose nosil brýle, na jeho kůži nebyly ty správné skvrny a na jednu nožičku kulhal. A protože nestačil ostatním pradětem při honičkách, seděl stranou na pařezu a četl si. Ve škole byl dobrým žákem, a i proto se mu děti posmívaly a nejvíce Pralinka. Se smíchem ukazovala na jeho skvrny, schovávala mu brýle a tropila mu i jiné schválnosti. Pramínek byl však moc hodný prakluk a jejím lotrovinám se nebránil, jen maminka věděla jak ho Pralinčiny schválnosti trápí.
Jednoho dne pan praučitel šel s dinosauřími žáky do pralesa na vycházku. Dinosaurátka se s radostí proháněla mezi prapřesličkami, plavuněmi a ostatními prastromy. Pralinka obíhala okolo Pramínka, usmívala se a chtěla aby jí Pramínek vyprávěl o rostlinách, které byly okolo nich. Pramínek jí o nich ochotně povídal a ani si nevšiml, že sešli z cestičky a jsou v části lesa kde ještě nikdy nebyli. I Pralinka se začala
ustrašeně ohlížet okolo, vždyť chtěla zase potrápit Pramínka a zavést ho tam kde to nezná, ona by se vrátila mezi pradinosauříky, to by byla legrace.
Teď však Pralinka poznala, že zabloudili a začala natahovat moldánky. Pramínek také už věděl, že to byla další Pralinčina lumpárna. Náhle zašuměly kapradiny a na mýtinu se vyvalila tlupa dinosauřích praloupežníků. To už Pralinka brečela nahlas. Praloupežníci strkali do obou dinosauříků až došli k jeskyni, kam je zavřeli a začali slavit svoje slavné přepadení. Zatím v temné jeskyni plakala Pralinka, Pramínek se rozhlížel okolo a tiše přemýšlel jak praloupežníky přelstít. Všiml si, že v zadní části jeskyně pod kamenem prosvítá světlo. Chvíli si místo prohlížel a najednou ho napadlo. „Když se pod kamenem podhrabeme, budeme venku.“ Strčil do Pralinky a povídá: „Nebreč. Vím jak se dostaneme ven. Budeš, ale muset pomáhat. Já nemám v nemocné nožičce tolik síly.“ Pralinka se zarazila a pak jen přikývla. Oba začali hrabat v hlíně pod kamenem a za chvíli už byl vidět zelený trávník. Pralinka funěla, potila se, na čumáčku měla šmouhy od hlíny. Náhle byla díra dost veliká. První se protáhl Pramínek a zkoumavě se rozhlížel okolo sebe. Pak pomohl Pralince vylézt z jeskyně. Oba se rozběhli pryč od prajeskyně. Pralinka pomáhala Pramínkovi, aby mohl taky běžet. Náhle poznali známou cestičku, tenhle prapařez taky a najednou viděli, že jsou doma před prajeskyněmi.
Doma je přivítali pratatínkové a pramaminky. A Pralinka, ta druhý den vyprávěla v praškole, jak byl Pramínek statečný. Po tomto dobrodružství už věděla, že kamarád není ten kdo se s ní kamarádí pro její krásu, ale ten kdo jí pomůže v nouzi a nestará se jen sám o sebe.

Napsal/a: ywetta2465

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist