Kocourek píše tetičce

Rubrika: Pohádky

Adresa: Micka
Novákovic mourovaná kočka
Za myšími ocásky 12
Kocourov

Milá tetičko!

Píše Ti milovaný kocourek Mikeš. U mé rodiny se mám moc dobře. Každý den se najde někdo, aby se se mnou pomazlil a pohrál. Maminka na mě nikdy nezapomene s miskou mléka. Naše maminka je moc hodná a taky moc hezká. Tatínek o ní říká, že je to kočka! Ale není to tak úplně pravda! Nemá vousky a ocásek, jak by měla každá správná kočka mít. Ale i tak je vážně hezká!

Každý večer cvičí, aby se nám líbila. Také dělá kočičí hřbety, aby neměla bolavá záda. Tatínek je také moc hodný a šikovný. Říká maminka. Ale někdy také říká, že škrábe hůř než kocour! No, já tedy nevím, nechci být zbytečně skromný – občas něco drábkami poškrábu, že? Ale nezdá se mi, že by dveře poškrábané ode mě byly výrazně hezčí, než kdyby je poškrábal tatínek. A toho křiku, co je vždy kolem! Víc vynadáno dostanu snad jen za shozený květináč (Ale nevadí, rád se potom nechám udobřit něčím dobroučkým!). A maminka má vždycky pravdu, říká tatínek, takže to s tím škrábáním asi nebude tak zlé! Do mé rodiny patří i Mařenka s Honzíkem, hodně si spolu hrajeme, když zrovna nejsou ve škole. Prý jsou někdy jako kočka a pes, ale mně to přijde divné, protože Mařenka Honzíkovi z talíře nikdy tajně neujídá, jak to třeba dělám já našemu Alíkovi. Honzíkovi maminka říká, že je mlsný jako kocour. Asi si všimla, že mě pod stolem tajně krmí kousky od večeře. Mařenka je o rok starší než Honzík a proto asi také rozumnější. Tuhle mu vysvětlovala, že když přejde přes cestu černá kočka, musí se 3x otočit a odplivnout. Tetičko! No, řekni sama! Není to Člověkov? (Lidé říkají Kocourkov – poznámka překladatelky z kočičího škrábání) Černá kočka přes cestu prý přináší smůlu! Mně se ale nechce vůbec věřit, že by ta hloupá černá kočka od sousedů, co je tak líná, že si už ani myšku sama nechytí … no, že by zrovna ona uměla takhle čarovat!

Moje milá tetičko, budu už muset končit, celý den jsem si hrál a tak jsem za celý den utahaný jako kotě. Jak už jsem psal, já se mám v mé rodině moc hezky a jak se máš Ty?

S přáním „piš, piš, piš, nebo nechytneš myš“ se loučí tvůj kocourek Mikeš s bílým flíčkem za ouškem.

V Kočičině v den, kdy jdou děti po pár dnech zaše do školy
(Lidé říkají v pondělí – poznámka překladatelky z kočičího škrábání)

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist