Alibaba

Rubrika: Pohádky

Kdysi dávno v Arábii žil král Mohamed a ten měl tři syny. Nejstarší byl Alibaba, prostřední byl Dilí a nejmladší byl Salim. Alibaba měl tak silné ruce, že mu říkali ,,Železná ruka“ . Dilí zas zhasl šípem hořící plamen a Aliho nepřekonali v boji ani čtyři muži. Jednou řekl král Mohamed že předá království tomu, kdo mu přinese nejvzácnější a nejhezčí dar .

Každý byl v jiném městě. Alibaba musel přemoci krále Šálího, aby získal dalekohled který mu ukáže cokoli chce. V ten samý okamžik byl Dilí v městě Skal. ,,Hledám nejcennější dar. Kde bych ho našel?“ zeptal se místního vládce. ,,Pojď se mnou chlapče.“ Vládce zavedl Dilího do tmavé síně, kde byl jen Dilí, vládce a zapálená svíčka. ,,Sestřel tu zapálenou svíčku!“ řekl vládce. Pro Dilího to nebyl žádný problém a na jediný pokus plamen sestřelil. ,,Výborně!“ řekl vládce ,,Teď ji sestřel se zavázanýma očima“. Dilí se jen usmál a plamen zase sestřelil. ,,A teď poslední úkol.“ A přivedl malého chlapce, který měl na hlavě jablko. „Ale počkat, co to dělají?“ pomyslel si Dilí. ,,Vždyť oni mi zavazují oči!“ Dilí se začínal potit. Několikrát natáhl ke střelbě, ale zase nestřelil. ,,Nemohu to jablko sestřelit! Vždyť bych mohl zasáhnout toho chlapce! Zato ten dar nestojí. Prohrál jsem!“ řekl Dilí. ,,Naopak. Vyhrál jsi! Když nepřijmeš tak mocný dar, abys zachránil chlapce, zasloužíš si jablko zdraví.“ Tak i Dilí měl dar pro krále.
Salim jel do města Rajek. Najednou ho chytil zahalený muž a ptal se, jestli by nechtěl koupit létající koberec. Salim se nerozmýšlel a hned si ho chtěl koupit. ,,Jsi blázen, že jej prodáváš jen za 53 zlatých“ podivil se Salim. ,,Právě že ne!“ odpověděl muž a poslal na Salima tři silné muže. Ale Salim neváhal, rychle naskočil na koberec a letěl. Doletěl až na místo, kde se měli všichni tři sejít. Všichni si navzájem ukazovali dary a Alibaba navrhl, že je všechny vyzkouší. ,,Chci vidět našeho otce!“ poručil dalekohledu. V dalekohledu se objevil otec, který ležel na smrtelné posteli a umíral. Bratři rychle nesedli na koberec a letěli do svého paláce. Dilí vyndal jablko zdraví a podal ho nemocnému otci. Otec byl rázem zdráv a rozhodl, že všechny dary jsou stejně cenné a kdyby chyběl jeden, jakýkoli, umřel by. Rozhodl, že trůn dá všem bratrům. A tři bratři vládli celý život moudře a spravedlivě.

Napsal/a: kataskotakova

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist