Tip na výlet: Ovčí farma Horní Dvorce

Rubrika: Cestování, Volnočasové aktivity

Dnes přicházím s tipem na trochu netradiční výlet. Není to výlet nijak časově náročný, dětem se ale jistě bude líbit a potěší i vaše chuťové buňky. Naše cesta totiž vedla na ovčí farmu v Horních Dvorcích

Ze Statku Horní Dvorce pochází mnoho chutných pokrmů – ovčí sýry, jehněčí klobásky apod. Když se sem ale vydáte pro nějakou dobrotu, určitě navštivte také farmu a naučnou stezku po okolí. Je to velmi příjemná procházka a dětem se jistě budou líbit zdejší ovečky.

Zdejší hospodářský dvůr byl postaven kolem dnes již neexistující středověké tvrze. Vznikl zde statek, který je nejen pro potěchu oka, ale také našich bříšek. Od roku 2012 je zde otevřena sýrárna určená pro ovčí a kravské sýry. Chovají zde ovečky plemene Lacaune, které patří mezi nejrozšířenější dojné ovce. Jejich chov patří mezi 5 čistokrevných chovů v ČR. Zdejší výrobky se pravidelně umísťují na předních místech v rámci ankety Regionální potravina.

Naučná stezka vede okolo pastvin pro ovečky, koníky a poníky směrem k lesu. Na informačních tabulích se dozvíte o fauně i floře, která zde žije – ať už volně v přírodě, nebo chovaných zvířátkách.

Po procházce vám jistě vyhládne. Zamiřte tedy zpět na farmu, kde si můžete posedět venku, děti si zde mohou hrát a všichni společně si můžete pochutnat na zdejších dobrotách. Ty si pak můžete také koupit s sebou nebo třeba také jako my – nechat si zabalit košíček dobrot jako dárek z dovolené.

Na posilněnou zde si můžete dát limonádu, kávu s ovčím mlékem, sýry, jehněčí klobásky, jehněčí párek v rohlíku nebo třeba degustační talíř plný zdejších dobrot. Pro návštěvu zde si vyhraďte cca 2 hodinky svého času.

Projdete se přírodou, pochutnáte si na skvělých dobrotách (my si je objednáváme i domů, protože jak jednou ochutnáte, už bez nich nelze být. 😀 ) a můžete i nahlédnout do zákulisí výroby poctivých produktů.
Statek Horní Dvorce s.r.o.
Horní Dvorce 22, 378 53 Strmilov

 

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Kyller

    Peťko, doporučuji. Je naprosto luxusní. I jogurty. V těch opravdu „stojí lžička“, jako ukazují v reklamách na jogurt.

  • Peťka

    Děkuji za tip. Ovčí sýr bych opravdu ráda ochutnala! Píšu si a až pojedu kolem zastavím se.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist