Tip na výlet: Fino Dino a Fina Mina Vás zvou na cestu do minulosti

Rubrika: Volnočasové aktivity

Zábava pro děti, relax pro rodiče – to je Dinopark. A že u nás není jen jeden, ale rovnou pět! A další jsou na Slovensku, v Polsku a dokonce i ve Španělsku. Je jen na vás, do kterého vaše kroky povedou. Každý je jiný, každý je jedinečný, každý je výjimečný. Ale jedno mají společné. Dinosaury, kteří vás uchvátí.

Naše toulky nás zavedly do Dinoparku Vyškov. Dinopark v Praze už známe, v Plzni jsme před pár roky také byli – tak jsme chtěli vidět zase něco nového. A tentokrát to bylo opravdu jiné. Vyškovský Dinopark je totiž „propojený“ se zdejší zoo. Zabili jsme tak – lidově řečeno – „dvě mouchy jednou ranou“ a navštívili Dinopark i Zoo.

Dinopark Vyškov

Parkoviště se nachází u vstupu do ZOO, proto si naplánujte cestu ne do Dinoparku, ale do ZOO. Cestou určitě potkáte DinoExpres. Vstupenku zakoupíte na pokladně zoo a vaše kroky by pak měly směřovat na zastávku DinoExpresu. Asi 10minutová projížďka městem je doprovázena mluveným slovem a písničkou. Rychle vám to uteče a vy pak můžete vstoupit do světa druhohor.

Projděte si lesopark na okraji Vyškova, prohlédněte si exponáty dinosaurů v životní velikosti. Zajděte si na 4D kino – pokud jdete s dětmi, tak doporučuji kino nechat na konec. Dcerka se pak totiž exponátů docela bála. Co kdyby se začaly pohybovat, létat nad námi a honit nás?

Zdejší největší atrakcí, kterou v jiném Dinoparku nenajdete, je DinoBike – visutá lanová dráha, která vám umožní pohled na Dinopark z ptačí perspektivy. Je to tak trochu adrenalinový zážitek, takže se na něj dobře připravte.

Letošní sezona končí 30.10. a tak je nejvyšší čas se do Dinoparku Vyškov podívat. Navíc teď můžete absolvovat také noční prohlídky.

ZOO Vyškov

Z Dinoparku vás DinoExpress zase zaveze zpět do ZOO.  Zde můžete obdivovat 82 druhů zvířat v celkovém počtu téměř 500 jedinců. To vše na rozloze 4 ha. Rozloha není nikterak veliká, součástí ale je také dobový statek a nádherná voliéra ptactva s malými vodopády a jeskyněmi, kde se schovávají klokánci. Nádherná podívaná.

Děti se dozví mnohé informace a zajímavosti o domácích a hospodářských zvířatech. Pokochat se můžete pohledem na lemury, želvy, velbloudy; podíváte se na holubník na Babiččině dvorečku.

Pokud nevíte, kam se s dětmi vydat na výlet, zvažte DinoPark ZOO Vyškov. Určitě neprohloupíte.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Křeček v utajení

Dětskou knížku od paní Zuzany Pospíšilové Křeček v utajení vydanou nakladatelstvím Grada jsem otevřela spíše z profesionální zvědavosti. Můj malý roční

Čtu dál →

Bezpečnost dětí na kole – bez přilby a brýlí dítě na kolo nepatří

Nastupující jarní počasí stále víc láká k vyjížďkám na jízdním kole, koloběžce nebo kolečkových bruslích. Tyto tři aktivity mají jedno

Čtu dál →

[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3

Čtu dál →
Sdílet
Sdílet
TOPlist