Soutěž pro všechny šikovné ručičky!

Rubrika: Volnočasové aktivity

Tvoříte rádi? Zajímáte se o pletení či háčkování, korálkování nebo raději zkoušíte vyrábět krásné věcičky z papíru? Pro všechny tu máme zajímavé tipy!

Všechny knihy, které vám představíme, věnovalo do soutěže nakladatelství Metafora. A právě a nejen pro šikulky vydává toto nakladatelství celou spoustu knížek nejen o klasických ručních pracích, jako je háčkování či pletení, ale také o korálkování a výrobě nejrůznějších půvabných drobností.

metafora

Tvořte z papíru!

Novinka s názvem Papírové tvoření v sobě skrývá 78 nádherných papírových sluníček, hvězd a vloček, vytvořených různými technikami – quilling, origami a kirigami…

papirove_tvoreni_titulkaPapír je snad nejlevnější a nejdostupnější materiál, jaký si na výrobu nejrůznějších ozdob, ale i praktických předmětů nebo dokonce bižuterie můžete zvolit. A budete překvapeni, jak půvabné a kouzelné kousky vám vzniknou pod rukama.

Rozzáří se veselá sluníčka, zasvítí celá galaxie hvězd a z nebe se začnou tiše snášet vločky sněhu.

Budete-li postupovat podle návodů v téhle knize, doprovázených názornými fotografiemi, nákresy a šablonami, nemůžete udělat chybu.
Začneme nástroji, materiály a technikami, které budeme při práci potřebovat, a pak už se můžeme rovnou pustit do díla.

papirove_tvoreni_ukazka1apapirove_tvoreni_ukazka1

Naučíte se hned třem úžasným technikám práce s papíremquillingu, zvanému též papírový filigrán, origami a kirigami – a ještě k tomu získáte spoustu inspirace.
Více o knize najdete tady.


Milujeme korálky!

Všechno, co potřebujete vědět o korálkování – od základů až po dokončení šperku vám přináší titul Korálky: 200 otázek a odpovědí.

koralky_titulkaNavlékáte korálky a narazili jste na problém, se kterým si nevíte rady? Rádi byste se něco dozvěděli o úplně nové technice? Hodilo by se vám pár rad ohledně nejrůznějších postupů? Snadná pomoc. Zeptali jsme se za vás.

Rovných 200 otázek v téhle knize přináší právě tolik odpovědí, takže nezůstane nic, v čem byste ještě tápali, co by vám bylo nejasné.

Najdete tu odpovědi, které se budou hodit začátečníkům, ale i rady pokročilým a zkušeným korálkářům. Otázky a odpovědi týkající se veškerých aspektů práce s korálky. Nezapomeneme ani na potřebné nástroje a materiály.

Krásné názorné ilustrace pak pomohou k pochopení všech postupů a metod.
Více o knize najdete tady.


Háčkujete? Je tady bible o této skvělé technice!

Postupy, vzory, nové nápadité techniky – encyklopedie háčkování pro začátečníky i pokročilé – to vše v sobě skrývá kniha s názvem Háčkování: vzory od A do Z.

hackovani_titulkaHáčkujete, a už vás trochu nudí staré, známé a obvyklé postupy?

Pak je tahle knížka pro vás přesně to pravé. Nasměruje vás na novou tvůrčí cestu a najdete v ní neuvěřitelné množství neotřelých nápadů, háčkovacích vzorů a technik.
Každý krok je ilustrován fotografiemi a samozřejmě nechybí ani podrobný popis práce doplněný názornými nákresy.

Najdete zde úplně všechno, nač si vzpomenete. Od klasických hladkých vzorů přes plastické až po překrásné jemné krajky, vzory pestré i jednobarevné, snadné i složitější.

Sarah Hazellová je nejen fenomenální pletařkou a tvůrkyní háčkovaných prací, ale i učitelkou těchto dovedností. Kromě toho je autorkou ukázkových děl pro časopis Knitting and Making a spoluautorkou dvou knih – I Love Crochet čili Miluju háčkování a Exploring Colour in Knitting, o kouzelném objevování barev při pletení.
Více o knize najdete tady.


Vyrobte si svůj vlastní stříbrný poklad…

Rádi byste měli spoustu krásných stříbrných přívěsků? Pro sebe, pro přátele, pro svoje blízké? Nabízíme pomoc v podobě titulu Přívěsky z modelovacího stříbra.

privesky_titulkaVyrobte si svůj malý poklad.
Že nejste žádní boháči, a už vůbec ne stříbrotepci? Ani tohle není na překážku. Stačí, když si je vymodelujete.

Modelovací stříbro je v porovnání se skutečným ryzím stříbrem levné, ale šperky, které z něj vytvoříte, budou od těch pravých k nerozeznání.

V této knize vám nabídneme podrobné návody i inspiraci – 50 různých projektů od tradičních podkov či srdíček až po nejmódnější kousky.

Nebudete potřebovat žádné složité vybavení. Většinou postačí to, co je běžně k dostání, nebo co už dokonce máte doma.

privesky_ukazka1privesky_ukazka2

Do tvorby se tak mohou směle pustit i úplní začátečníci, kteří to s modelovacím stříbrem zkoušejí poprvé.
Více o knize najdete tady.


Tvořte a hrajte si!

obrazek1Zaujaly vás naše tipy na knižky? Sice  jsou více určené tvořilkám, ale nepochybně se mohou stát odrazovým můstkem i pro ty, které teprve po očku nakukují. Tak co – vyzkoušíte? Pokud se nemůžete stále rozhodnout, jaké technice dáte přednost, můžete si s námi zkusit zahrát. Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát výše uvedené tituly. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s knížkami pro všechny tvořilky běží od 7. do 20. dubna 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist