Jarní novinky pro vás a vaše děti

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Konečně přichází jaro. Příroda, ač nepatrně zmatená ze „zimních“ teplot, se pomalu probouzí. Večerní teploty venkovním radovánkám nepřejí, ideální jsou však pro lenošení u pěkné knížky. Kterou vybrat?

Například nakladatelství Fragment v zimě nezahálelo, a tak nyní představuje čtenářům několik novinek.

            Nejmenší čtenáři

Mláďata a Na statku  – Interaktivní leporelo s kouzelnými obrázky. Stačí vytáhnout záložku a zvířátka ožijí veselými barvami.

mladata_titulkana_statku_titulka

Méďa a kamarádi na hřišti a na statku – Interaktivní leporelo pro děti již od jednoho roku. Pohyblivé obrázky rozvíjejí postřeh a podporují správnou koordinaci rukou.
Poznávej a hraj si  – Na Statku – Vzhůru na statek, kde se pořád děje spousta zábavných věcí! Pojďte nakrmit jablíčky koníky, kteří se pasou na louce. Strašáci ve starých roztrhaných šatech bedlivě hlídají každé pole. Sbírání slepičích vajíček je skvělou zábavou. Knížka obsahuje skládací mapu a 6 papírových figurek.
Poznávej a hraj si – Městečko – Vzhůru do městečka, kde se pořád děje spousta zábavných věcí! Navštívíš požární stanici s nablýskaným červeným hasičským vozem. V pekařství mají vždycky něco dobrého na zub. A v parku se dají hrát skvělé hry s kamarády! Knížka obsahuje skládací mapu a 6 papírových figurek.

Hravé tvoření s modelínou: O Berušce a O Štěňátku  – Hrajte si a modelujte společně s dětmi. Na každé stránce je vzor, podle kterého obrázek v knížce doplníte. Barevný příběh si pak převyprávějte společně. Modelování podporuje rozvoj tvořivosti a vnímání vašeho dítěte. Výhodou je možnost hmotu používat opakovaně.

hrave_tvoreni_s_modelinou_o_berusce_titulkahrave_tvoreni_s_modelinou_o_stenatku_titulka

KRTEK – Kreativní blok – Zkuste si vyzdobit celý pokojíček nebo připravit párty pro své kamarády. Originální ozdoby z papíru si vyrobíte snadno podle šablon a navíc si užijete spoustu zábavy s Krtkem a jeho kamarády!
Krtek a hodiny – Víš, co všechno Krtek prožívá během jediného dne? Každý den čeká Krtka i jeho kamarády spousta dobrodružství! Od samého rána až do večera se toho přece děje tolik zajímavého! Pojď se na to společně s kamarády podívat a na hodinách si ukazujte čas.

krtek_a_hodiny_titulka krtek_kreativni_blok_titulka

KRTEK – Napiš a smaž – Zábavná písmena – Nauč se s Krtkem a jeho kamarády psát. Jedno písmenko po druhém si pečlivě vyzkoušej. Můžeš psát rovnou do knížky a stírat tak dlouho, dokud ti to nepůjde.
KRTEK – Napiš a smaž – Zábavná číslice – Nauč se s Krtkem a jeho kamarády počítat. Číslice od jedné do deseti si zkoušej napsat a počítej s nimi v jednoduchých úkolech. Můžeš psát rovnou do knížky a stírat tak dlouho, dokud ti to nepůjde.

Školkoví posluchači a mladší školní čtenáři

zatoulane_stenatko_titulkaZatoulané štěňátko – Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal. Emily je pyšnou majitelkou roztomilého štěňátka Dareby.Jednou se s ním tatínek vydá na procházku do lesa, ale vrátí se bez něj. Celá rodina doufá, že se pejsek každou chvíli objeví u dveří – ale marně. Začne velké pátrání a události naberou rychlý spád. Dareba totiž spadl do jámy.

Krásný příběh o lidech s dobrým srdcem, kteří pomáhají zachraňovat zvířátka.

Prasátko Pigy a jeho kouzelný svět – Kouzelné vyprávění o prasátku Pigym a jeho kamarádech. Vydejte se s Pigym na pohádkové putování za nejlepším malířem map, zajícem Antonínem. Cestou poznáte nezbedného kocoura Vojtu, neposednou myšku Bibi, šikovnou kuchařku veverku Laskonku, moudrou sovu Hedu Okatou a spoustu dalších báječných kamarádů.

laskoncina_kuch_titulkaprasatko_pigy_titulka

Laskončina kuchařka – Je plná jednoduchých receptů a kreslených návodů. Podle nich si mohou děti samy připravit zdravou snídani, svačinky do školy, osvěžující limonády a spousty jiných dobrot.

Čtenáři na II. stupni

Narozen o půlnoci – Dračí znamení – Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci. Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky?

horror_school_titulkanarozen_o_pulnoci_draci_znameni_titulka

Šílený profesor – Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně. Robert Arthur věděl, že přestoupit na jinou školu nebude nic jednoduchého, ale tohle je na pováženou! S pomocí nových, poněkud neobvyklých kamarádů zjišťuje, že se toho ve škole děje víc, než je na první pohled patrné.Dokáže ta tajemství odhalit dřív, než bude pozdě?

Edice Young Adults

draci_oci_titulka_velkaDračí oči – Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy…

Dokáže princezna Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

HON – Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí.

Kronika Kambionů – Osudová přitažlivost – Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční. Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí.

bohove_olympu_titulkaBohové Olympu – Hádův chrám – Čas se krátí… Bránu Smrti, tajemný průchod mezi světem živých a mrtvých ovládla Gaia se svými pomocníky. Zástupy nestvůr proudí na zem a chystají se převzít vládu nad světem.

Přijdou Percy a jeho přátelé na to, jak bránu uzavřít? Dokáží se vrátit z hlubin Tartaru, nejtemnější části podsvětí, kterému vládne bůh mrtvých Hádes? Nebude to jednoduché! Řečtí a římští bohové nedokáží svým dětem pomoci. Sedm statečných hrdinů z proroctví musí znovu nasadit své životy za záchranu bohů, lidstva a celé civilizace.

Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok  – Snažíte se zhubnout? Tak zhubněte! Zapomeňte na pilulky, koktejly a jiné „zaručené“ metody! Autorka knihy trpěla silnou obezitou, rozhodla se ale změnit svůj život a za rok se jí podařilo shodit neuvěřitelných 45 kilogramů. Návod? Jednoduché cvičení a zdravé jídlo. Začtěte se do tohoto výjimečného vyprávění a především vyzkoušejte rady a tipy, které vám pomohou nejen ke štíhlé linii, ale i ke spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.

pisemna_a_elektronicka_komunikace_titulkaPísemná a elektronická komunikace  – Jak napsat obchodní dopis, životopis nebo plnou moc? Jaké oslovení užít v e-mailu? Jak správně zpracovat elektronický dokument?

Publikace Písemná a elektronická komunikace je určena studentům středních škol, ale i široké veřejnosti. Díky ní si poradíte s nejčastěji užívanými druhy obchodních písemností a s dokumenty, se kterými se běžně setkáváte. Zvládnete jejich elektronické zpracování, grafickou úpravu, pravopis i výběr vhodných slov.

 

Dospělí – 20 min četby denně není jen pro dětské čtenáře🙂

jiri_kajinek_muj_zivot_bez_mrizi_titulkaJiří Kajínek – Mimořádná a ojedinělá kniha, která vznikla ve specifických a pro běžného člověka nestandardních podmínkách.

Čas, strávený ve speciálních místnostech věznic Mírov a Rýnovice, byl pro nás i Jiřího Kajínka časem poznání. Autor zpoza mříží pootevřel dvířka do nitra své osobnosti a na malý okamžik nám do něj dovolil nahlédnout. Začtěte se, určitě to bude stát za to.

Autentické vyprávění nejznámějšího českého vězně o svém dětství, dospívání, o svých láskách, zálibách, ale i o umění otevřít každý zámek. O vztahu k lidem, k penězům, ke zbraním…

zakazana_pritazlivost_titulkaZakázaná přitažlivost  –  Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda.

Emily je rozhodnutá ho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec. Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?


Toulky pro Provence –
Provence – jeden z nejkrásnějších regionů Francie. Vydejte se na cestu krajem provoněným levandulí, tymiánem a mořem. Čeká vás jižní slunce, milí lidé, krásná příroda a bohatá historie. S tímto netradičním průvodcem se dostanete Provence pod kůži. Dozvíte se informace, které v běžných průvodcích nenajdete. Zajímavosti z oblasti historie, kultury, sportu nebo života slavných osobností. Průvodce, který vás bude bavit.

 

Dnešní nabídka je u konce, snad si v nabízených knížkách každý vybere. Já už mám několik pokladů doma a moc se těším na večerní chvíle, kdy se zabalím do deky, připravím si velký hrnek čaje a usadím se s některou z fantasy knížek. Pojďte se ke mně přidat, knížek je dost…

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • mojedeti

  Dětské jsou kouzelné všechny, určitě některou z nich vnučkám koupím.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Knížky pěkné a i Kájínek mě zaujal!

 • JanaK

  Ivčo, už mám Profesora a Dračí oči a jsou báječné, ještě pokukuju po Narozeném o půlnoci 😀 Z profesního hlediska mě zajímá Písemná a elektronická komunikace

 • Ivča a Domča

  Ty dětské jsou fakt krásné:-)Těžko vybrat:-)

  Kájínka nemusím, ale zpracování knihy by mě docela zajímalo. Na Mírově jsem byla kdysi (fakt jen v rámci výuky jako návštěva:-) a stačilo mi to. Objekt sice zajímavý, i když neskutečně zanedbaný, na to, že je to bývalý zámek či co.

 • JanaK

  Nuninko, po této také netoužím, osobně mě zajímá spíš proces vzniku knížky, autoři jako jediní byli vpuštěni do nejstřeženější věznice, dle jejich slov poct z těchto návštěv je také v knize zmíněn. Rozhodně tato kniha nezapadne v zapomnění.

 • bamiska

  dětské chci všechny 😀

 • Knížky se mi moc líbí, teda až na Kájínka. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist