Jak na narozeninovou párty

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině, Volnočasové aktivity

K 6. narozeninám jsme Natálce slíbili dětskou narozeninovou párty, na kterou si bude moct pozvat 6 kamarádek (někde jsem se dočetla, že dobrý kompromis pro zvolení počtu pozvaných přátel je dle oslavovaného věku). Zkoušela jsem na internetu hledat různé návody a nápady, jak takovou oslavu zorganizovat, ale nic moc jsem nenašla. Proto jsem se rozhodla sepsat svoje poznatky a nápady, že se třeba budou někomu hodit.

Téma oslavy

Protože Natálka si moc přála k narozeninám princeznovské šaty, tak téma bylo jasné – princeznovská párty.

Pozvánka

To už záleží na kreativitě každého. Já jsem zkombinovala Natálčiny fotky s textem pozvání a myslím, že se pozvánka docela zdařila. Možná bych příště ještě dopsala něco ve smyslu, že „maminky nechte doma“, aby bylo jasné, že je to jen a jen pro děti, i když u nás to víceméně všichni pochopili. Pozvánky jsme dětem rozdali zhruba 14 dní před oslavou.

 

Pohoštění

Neměli jsme vůbec představu, kolik toho může 7 holčiček sníst, takže jsme připravili jídla nadbytek. Měli jsme přichystané studené toastíky se šunkou a sýrem, pak jsme měli v troubě připravené na zapečení toastíky se šunkou, kečupem a sýrem (na ty vůbec nedošlo), byly obalené kuřecí řízečky (na ty také nedošlo), pak jsme měli připravenou ovocnou mísu a zeleninovou místu (obě zůstaly takřka netknuté). No a pak samozřejmě nějaké slané keksy, sladké piškoty v čokoládě, tyčinky, bonbóny a čokoládky. Také jsme koupili v kelímkách cukrovou vatu – která jediná měla největší úspěch a snědla se skoro všechna. K pití bylo samozřejmě dětské šampaňské – stačila nám dvě, pak se děti dopíjely jablečným džusem.

Pro příště tedy víme, že by stačil talířek s pár toasty, něco slaného a sladkého (od každého jeden balíček), nějaký ten bonbón, pro dobrý pocit i tu ovocnou a zeleninovou mísu a pak hodně cukrové vaty :o)

Narozeninový dort

Jsou dvě možnosti – nechat si udělat (koupit v cukrárně), nebo si ho vytvořit. Já, protože jsem poměrně tvůrčí člověk, tak jsem se nenechala zahanbit kupovaným dortem a dort jsem vytvořila. A jak jinak než na téma princezna. Když jsem byla malá, babička mi dělávala dort s panenkou – upekla bábovku, do dírky uprostřed strčila malou panenku a ozdobila šaty (bábovku) šlehačkou a lentilkami. Dneska, v době internetu, který nabízí spousty nápadů, jsem to vylepšila a bábovku potáhla domácím marcipánem a dovnitř strčila panenku barbie – u jedné se nám utrhly nohy, takže se na dort báječně hodila.

 

Program

Chtěla jsem, aby párty měla trošku nějaký spád, takže jsem chtěla nějaké soutěže o ceny. Nakoupili jsme pár samolepek, nějaké čokoládky, bonbónky, aby bylo o co soutěžit a pak jsme museli vymyslet ty soutěže. V tomhle mě internet poměrně zklamal – hledala jsem nějakou inspiraci a nic moc jsem nenašla. Protože šlo o 6-ti leté holčičky, chtěla jsem nějaké jednoduché soutěže, které nebudou dlouhé, aby je to bavilo a nebyly z toho spíš otrávené.

Takže vzniklo – královské soutěžní klání
– Popelky přebírají korálky (přebírání korálků dle barev – my jsme použili zažehlovací korálky, ale daly by se použít třeba i knoflíky, nebo i čočka s hrachem).
– Královská hra – kuželky (máme doma malé dětské kuželky, které bohatě postačily).
– Zámecká věž – holky stavěly dřevěné kostičky na sebe – vyhrála nejvyšší věž).
– Princezny si elegantně hází nafukovacím balónkem (komu vydrží balónek nejdéle ve vzduchu – trošku masakr, ale zase je to dost pobavilo).
– Házení míčkem na koš (komu se podaří vhodit co nejvíc míčů a míčků do koše).
– Balónek na raketě na čas (soft tenisová raketa, na ní položený míček a komu vydrží za chůze míček na raketě nejdéle).
– Kreslení dle předlohy (komu se nejlépe povede namalovat princeznu dle předlohy).
– Soutěž o nejkrásnější princeznu (každá z holčiček mi pošeptala dvě jména ostatních, které se jí jako princezny nejvíc líbí a ta která měla nejvíc hlasů, tak vyhrála).

Za soutěže dostávaly princezny kamínky (např. za 1. místo – 3 kamínky, 2. místo – 2 kamínky atp., nebo při stavění zámecké věže – podle počtu postavených kostiček – počet kamínků…). A nakonec ta, která měla nejvíc kamínků, tak si mohla z připravených odměn vybrat jako první atd.

Výzdoba

Nebyla by to dětská párty, kdyby nebyla výzdoba hodně barevná – my jsme natáhli u stropu provazy a pověsili na ně balónky, na stůl s jídlem jsem položila barevná světýlka, trošku přestavěla nábytek, aby byl prostor pro tanec a blbnutí. Balónky jsme při odchodu holčiček odstříhli a každá dostala trs sebou domů – maminky měly určitě velikou radost :o)

 

Samotná oslava

Po příchodu holčiček měly zhruba čtvrt hodinku, aby se rozkoukaly, poté samozřejmě proběhlo hromadné fotografování. Usadily se ke stolu, oslavenkyni jsme přinesli dort, který holky společnými silami sfoukly a pak si na něm pochutnaly (teda doufám…). Poté jsem princezny přesunula do dětského pokojíčku, kde předaly své dárky a pak se nad nimi společně bavily. Mezitím si odbíhaly dát si něco na posilněnou – kdy, jak jsem shora psala, vedla cukrová vata :o) Tak nám utekla první hodina oslavy. Protože jedna z holčiček potřebovala z oslavy odejít o hodinu dříve, tak jsme se pustily do soutěží, které nám zabraly hodinu druhou. Třetí hodinu jsem jim nechala volnou zábavu, kdy jsme pouštěli dětské písničky, takže princezny mohly tancovat, nebo si hrály s hračkami, některé si malovaly, vybarvovaly, prostě si užívaly.

No a pak už začal zvonit zvonek a maminky si postupně princezny odváděly a na mě čekal mega úklid… :o) Z celé oslavy mám ale moc dobrý pocit, jsem ráda, že se líbila holčičkám a že snad budou mít chvilku na co vzpomínat. Příští rok si ji třeba zase zopakujeme :oD

Napsal/a: Arabart

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Anonymní

  Dobrý den,
  děkuji za článek! Hledám na internetu inspiraci a jak píšete, moc toho není.
  Moc se mi líbí soutěže, které jste pro holky vymyslela. Určitě něco z toho použijeme. Oslavenkyni i pozvaným je sice o něco více, jistě se i tak dobře pobaví.

  S pozdravem,
  Daniela

 • Anonymní

  Děkuji za článek, pomohl mi 🙂 Připravuji pro dceru oslavu a na internetu toho opravdu moc není.

 • Arabart moc pěkný článek a určitě se oslava vydařila že jo?:-)

 • Peťka

  Ahoj Baruško.
  Koukám, jak ti malá už vyrosla!
  Hezký článek a je vidět, že si to holky moc užily. A co ten „chudák“ klučina na fotografii vzadu? Ten nedělal prince?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist