Cvičení v Macíčkovi

Rubrika: Volnočasové aktivity

814674_gymnasticsProtože je doma s Natálkou občas k nevydržení, tak chodíme cvičit. Ze základní školy, kam jsem chodila jako malá, je vytvořen Dům dětí a mládeže Praha 2 a jeho součástí je Mateřské centrum Macíček, kam docházíme. Udělám mu malou reklamu, protože si myslím, že je to tam opravdu fajn a moc se o něm ještě neví…

Cvičení Koťátka, které je pro děti od 1,5 roku je každé úterý a čtvrtek. No ano Natálce ještě není 1,5 roku, ale protože tam nechodí moc dětí, tak to tolik nevadí. Začaly jsme s tímto cvičením v listopadu 2006, kdy bylo Centrum otevřeno. Ze začátku Natálka vydržela tak 2 minutky, ale s postupem času je na ní vidět neuvěřitelný pokrok. Cvičení je cca půlhodinové a ona už vydrží přes 20 minut.

A jak cvičíme? Tak začínáme tím, že sedíme s dětmi v kroužku a pozdravíme se třeba máváním, pak teta Žofka, která vede cvičení, povídá pohádky a zpívá písničky a děti do toho tleskají, bouchají o zem nebo do bubínků, mávají nebo si vezmou plyšové pejsky a s nimi provádí různé cviky. Potom tancujeme v kolečku např. Kolo, kolo mlýnský, Pásla ovečky a další dětské písničky.

Jakmile cvičení skončí, děti mají volnou zábavu, kdy můžou dělat co chtějí. Mají k dispozici spoustu hraček, molitanové prolézačky a velkou matraci na válení.

Vřele všem doporučuji, protože i ceny jsou naprosto jedinečné:

Programy pro děti
koťátka 30,- Kč / program
kulička 30,- Kč / program
barvička 30,- Kč / program
cvičení 30,- Kč / program
školička 80,- Kč / dopoledne
herna 10,- Kč / dopoledne

Programy pro rodiče
P-class 50,- Kč / program
cvičení na míčích 50,- Kč / program
keramika 50,- Kč / program
možnost permanentky 10 h 450,- Kč
(počítají se skutečně navštívené hodiny)

Hlídání dětí
rodič se účastní programu centra 30,- Kč / h
rodič je mimo budovu 60,- Kč / h
možnost permanentky 10 h 250,- Kč popř. 550,- Kč

Programy pro děti

Školička
Ucelený dramaticko, hudebně, pohybový program pro děti od 3 (2,5) let, které z nejrůznějších důvodů nenavštěvují MŠ. Program je určen pro děti bez doprovodu. Rodič může přihlížet. Do školičky je nutné se předem zapsat. Maximální počet 10 dětí.

Koťátka
Pohybově zábavný program pro nejmenší od 1,5 roku v doprovodu rodičů.

Barvička
Malování, kreslení, modelování a skládačky z papíru. Program je určen pro děti bez doprovodu. Rodič může přihlížet.

Kulička
První keramické krůčky v doprovodu rodičů.

Cvičení
Cvičení, pohybové hry pro děti od 2 let v doprovodu rodičů.

Hlídání
Pro děti od 2 let (samostatné – bez plen), mladší děti pouze v případě, že se rodič účastní programu centra.

Herna
Pro děti všech věkových kategorií v doprovodu rodičů.

Napsal/a: Arabart

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

  • ahoj:) jsem tenisová trenérka. Mám velké zkusenosti s trenovanim deticek a nyní je dalsí nábor do tenisové skolicky i pro ty nejmensi. Vek doporucuji od peti let, pokud je dite vyspelejsi tak muze byt krapet driv prijato 🙂 trenuje se ve skupinkách, trénink probíhá zábavnou formou, takze se nebojte prihlasit! dite se hodinu zabavi zabavnou formou a jeste nauci zakladum tenisu. prihlasit se muzete na Kulova.Jana@seznam.cz

  • Tady je pak taky pro ty starší děti, že cvičí v tělocvičně na nářadí a s nářadím a na to se taky těšíme. To je tuším od dvou let, takže příští rok :o)

    Je to ale fakt super takhle moct někam chodit, kde to není moc drahé a dětem se tam líbí. Jsem za to neskonale vděčná a baví nás to tam čím dál tím víc.

  • Peťka

    Arabart, to je fajn, že máte blízko do takového centra . Také chodíme 1x v týdnu cvičit a 1x v týdnu do klubu ( dvou hodinový blok – jen pro uzavřenou skupinu 10ti mamin / 10ti dětí (předplatné na půl roku – jen 250,-Kč ) nejprve cvičení, pak hraní, výtvarná činnost, společná hra, básničky atd. )
    Na cvičení chodíme do tělocvičny . Půl hodiny se říkají básničky, běhá se a cvičí . Další půl hodinka je samostatné cvičení na nářadí . Mají tam i trampolínu, ta je super !

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist