Adventní kalendář České televize pro děti

Rubrika: Aktuality, Volnočasové aktivity

Česká televize spustí 1. prosince další ročník interaktivního kalendáře, který den po dni provede děti i jejich rodiče po vánočních tradicích a historii, jež stojí za nejkrásnějšími svátky roku.

Grafického konceptu se stejně jako v předchozích třech letech ujala výtvarnice Lucie Lomová. Scénu letošního kalendáře však přenesla ze svátečně naladěné ulice do pohodové rodinné atmosféry Vánoc.

Hlavní motiv se během adventních týdnů čtyřikrát promění a zasadí členy rodiny do různých svátečních situací. Hlasy dospělým členům rodiny propůjčí Jan Šťastný, Jan Vlasák, Dana Černá či Libuše Švormová.

Podobně jako v klasickém adventním kalendáři přinese i ten internetový každý den nový dárek. Vánoční koledy, komiks, pexeso nebo tradičník, kde se děti seznámí s vánočními zvyky, letos nově doplní také hra se sportovní tematikou.

V kalendáři nebudou chybět ani postavy z oblíbených pořadů. Děti si budou moci procvičit počítání s Michalem nebo angličtinu s Hurvínkem. Těsně před Vánoci na ně bude čekat hra spojená se štědrovečerní pohádkou Princezna a písař.

Adventní kalendář se na stránce www.decko.cz/advent otevře 1. prosince 2014 a přístupný bude až do 31. ledna 2015. Soutěžit bude možné až do Tří králů, tedy do 6. ledna 2015.

 adventni_kal_ct1

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Anonymní

  ahoj

 • gabulka73
  gabulka73

  Dneska je super úkol pro začínající angličtináře, koukněte:)

 • jé my taky každý rok s Moničkou rejdíme, docela se jí to líbí

 • Ježeček

  Některý rok byl obrázek na návsi s kostelíkem, hospodou, stánky, kádě s kapry i hádající se pár v okně. Bylo to úžasné a mě samotnou dospělou, to moc bavilo na to klikat. Tak už se těším na zítřek. No, vlastně, já to zkusím hned po půlnoci, ráno nevstávám, tak budu ponocovat :-p *

 • nica1

  jéjéj děkuji ua připomenutí úplně mi to vypadlo

 • fiserovam
  fiserovam

  Díky i letos se zúčastníme.

 • bokul

  Tento kalendář měla ČT i v loňském roce. A pokud nezapomeneme, určitě budeme jedno okénko po druhém otvírat….

 • mura

  už se těším

 • gabulka73
  gabulka73

  to je hezké,díky za tip

 • aladin10

  Adventní kalendář určitě zítra otevřeme

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist