Zahrajte si o příběhy plné lásky, tajemna i zrady…

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Knihami s tématikou fantasy se to dnes na knižních pultech jen hemží. Nás upoutaly dva tituly, které by mohly zaujmout hlavně starší děti – třeba jako skvělé dárky pod vánoční stromeček…

Knih, které se stanou hitem, není zase tak málo. Jenže, co když je autorce teprve třináct let!

A právě český knižní thriller Osm světů je jedním z nich! Děj se odehrává v současném New Yorku a vypráví příběh sedmnáctileté Ley Layerové, obyčejné středoškolačky, kterou kromě zvláštních temných snů nic netrápí.

osm_svetu_titulkaJedné noci se Lea vzbudí z noční můry a nechtěně vyslechne rozhovor své adoptivní rodiny, ze kterého pochopí, že její rodiče, bratr Fred i sestra Samantha jsou Osmisvěťané, což znamená, že pocházejí z úplně jiné galaxie.

Velká propast, která ji v tom okamžiku oddělí od jejího dosavadního života, se ještě prohloubí, když Leyin otec, policista Thomas, přivede zcela nečekaně do jejich navenek poklidné domácnosti tajemného mladíka Harryho, který k velké nelibosti Freda zabere pokoj pro hosty.

To vše by samo o sobě nebyla až taková katastrofa, kdyby se však sympatický a pohledný Harry neživil jako nájemný vrah…

Následující události změní veškeré dění kolem Ley na neskutečný akční film.

Záhy totiž Harry mizí z jejího života ještě dramatičtěji, než se objevil a k jeho nalezení musí Lea překonat překážky, o jakých se jí nezdálo ani v těch nejděsivějších snech.

První díl z připravované trilogie Osm světů. Oficiální stránku knihy najdete na www.osmsvetu.cz.

Zajímá vás, jak proběhl křest knihy a chcete si poslechnout ukázku z úst Matěje Hádka? Podívejte se sem.

Vydejte se do Ruska za Vlčí princeznou…

Příběh Cathryn Constableové Vlčí princezna potěší všechny teenagery svým zpracováním i atmosférou, ve které se odehrává.

Vlci_princezna_titullkaSofie je na světě sama a touží být něčím výjimečná. Ale to, co ji v životě čeká, by si nepomyslela ani ve snu… Školní výlet.

Zasněžené pláně Ruska. Sofie, Delphine a Mariana se náhle ocitnou samy ve vlaku uprostřed liduprázdné, mrazivé pustiny. Dočkají se však pohádkového vysvobození – princezna Anna Fjodorovna Volkonská je na saních tažených koněm odveze do svého zimního paláce, obleče do krásných šatů a připraví jim neobvyklé zážitky.

Když padne noc a z okolních lesů zavyjí vlci, zjišťuje Sofie, že tajuplný zchátralý palác obsahuje nejedno tajemství, které jí je vzdáleně povědomé. Začíná pátrat ve vzpomínkách na ztracené dětství, a z toho, co nakonec objeví, jí běhá mráz po zádech.

Je princezna Anna tou, za kterou se vydává? Pokud ne, kdo je skutečnou dědičkou šlechtického sídla? A proč Sofii tak přitahují ti bílí vlci?

Pozor, soutěž!

osm_svetu_perexZaujaly vás naše tipy? Chtěli byste udělat radost svým dětem pod vánočním stromečkem třeba jednou z těchto knížek? Pak si můžete zkusit zahrát v naší soutěži!Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta jsme pro vás připravili soutěž, ve které hned pět z vás vyhraje balíčky těchto skvělých titulů. Stačí jen správně zodpovědět soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.
Soutěž s fantasy příběhy pro mládež běží od 22.listopadu do 6.prosince 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist