Hry, které nejsou pro vaše děti zlem

Rubrika: Dětské hry, Volnočasové aktivity

Mnohdy se setkáváme s názorem, že vysedávání u počítače je pro vaše děti špatné a pouhým zlem. Tento názor, přestože je velmi extrémní, je ve společnosti obecně rozšířen. Nic ale není jen černobílé. Stejně tak, jako nemůžeme s čistým svědomím říci, že procházka venku je jen prospěšná, tak nemůžeme prohlásit všechny hry za škodlivé. Nebo je tomu snad jinak?

Podzimní procházka po Šumavě je určitě super, ale procházka na podzim v centru Ostravy nebude pro vaše dítě to pravé ořechové. A proto je tu pro vás tento článek, který vám ukáže, které hry jsou dobré, kterým se naopak vyhnout, při nejmenším v určitém věku dítěte.

Monkey Go Happy

monkey_go_happy_mini_monkeys_3Tak touto sérií her s opičkou v hlavní roli uděláte radost dětem v každém věku. Monkey Go Happy již tvoří 15 her, ve kterých na vaše děti čekají jednoduché logické hříčky, které když úspěšně vyřeší, tak rozveselí opičku.

Jedinou nevýhodou této hry je, že po pár dnech hraní bude vaše dítě vyžadovat koupi plyšáka Monkey Go Happy, který se bohužel v našich hračkářstvích neprodává a je tedy nutné jej zakoupit v zahraničním e-shopu.

Podobnými logickými hrami, které můžeme doporučit je série Bowja the Ninja, adventury s velmi jednoduchými úkoly, nebo Snail Bob, ve které doprovázíte šneka jménem Bob při jeho putování za láskou nebo při plnění vesmírné mise.

Youda hry

youda_farmer_3_seasonsPro starší děti jsou tu například hry ze série Youda. V těchto hrách je již nutná práce s penězi. Samozřejmě v naprosto základní podobě. Děti se díky těmto strategiím naučí hospodařit a zjistí, že pokud všechny vydělané peníze okamžitě utratí, tak se nikdy nikam nedopracují.

Hrami pro pokročilé hráče jsou pak Goodgame hry, které také naleznete na českém herním webu Hernibox.cz. Výhodou těchto her je česká lokalizace.

Kterým hrám se raději vyhnout?

Na uvedeném webu Hernibox.cz nenaleznete vysloveně špatné hry pro své děti, přesto pokud máte menší děti, které se teprve učí s počítačem, tak jim raději vytvořte na webu registraci, kde jim přidáte mezi oblíbené jen hry, které sami považujete za vhodné. Nebo jim do webového prohlížeče rovnou zazáložkujte odkazy z tohoto článku.

Nejvíce nejméně vhodných her pro malé děti najdete v kategorii akčních her. Některé z těchto her obsahují střelbu nebo krev (většinou lze v nastavení hry zobrazování krve vypnout). Nicméně nic není realistické, a tak pokud máte doma alespoň páťáka, tak se ničeho bát nemusíte. Na jiných herních webech na vaše děti ale mohu čekat vysloveně nevhodné hry. Tyto hry poznáte hned, protože jsou v 99,9% zařazeny do kategorií brutálních her nebo erotických her. Druhé zmíněné mohou být potenciálně nebezpečné i z důvodu dospělých individuí, které mohu v komentářích pod hrou s vaším dítětem komunikovat, a to může být vždy nebezpečné, i když riziko je velmi nízké. Tyto hry na naprosté většině herních webů nenaleznete a z uvedených důvodů se nenachází ani na webu, na který odkazuje náš článek.

Napsal/a: Hernibox.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Anonymní

  taková blbost.
  každý má jený mozek.
  jsou 3 tipy hráčů
  jedni hrají celý den a potom nevnímají realitu
  navíc když jsou ve škole nebo jinde tak neumí nic jiného než snít o hraní a se spolužákama neumí mluvit i ničem jiným než pc hry a pc a nemají kamarády protože když po nich spolužáci a tedy potencionální kamarádi chtějí chodit ven tak hráči místo toho si vymyslí výmluvu aby nemuseli ven a potom přijdou domů a hrajou pc do noci a nezajímá je škola práce kamarádi ale jenom další pc a další hry a jediný způsob kterým se přátelí je po internetu a většinou fb nebo multipayer
  jiní hrajou taky celej den ale na rozdíl od těch prvních poznají realitu.a třetí hry moc nehrajou a jsou normální jako ti druhý a nepřehnávají to.
  já bych to řešil jedině tak že bych je nechal hrát celej den hry ale zároveň bych chtěl aby se učili a naučili by se programovat hry protože oni by jednou mohli dělat za hodně peněz programátora a za každou vytvořenou dostávají procenta ze zisku.to pak z nich nevyroste rváč atp protože hrajou a programujou a programátoři v životě mají více přátel atp protože jsou zváni na nějaký tiskovky a oslavy atp.
  vim to.
  když nebudou chtít pracovat rukama tak at se živý programováním pc her a software a nejen je to bude bavit a budou více vnímat realitu navíc budou vydělávat a zúčastňovat se akcí ato.
  já to vim je to tak
  dětěm bych klidně dával hry neopovídající věku protože stejně dřív nebo později at už jim to dospělí zakážou tak oni budou hrát jinde.
  u kamarádech.a čim více je rodiče v hraní omezí tim více se budou snažit najít jiné cesty jak zase hrát hry celý den.když hrajou hry at je hrajou a vydělávají si tim to se dneska dá.nebo at programují hry nebo softwary atp

 • miney777

  jojo, opička je super 🙂

 • bamiska

  monkey go happy mám ráda sama 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist