Zahrajte si o balíčky pro všechny předškoláky!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Máte doma budoucího prvňáčka? Připravujete se s ním na vstup do školy nebo to plánujete?  Představujeme vám bezva tipy, které děti nadchnou i naučí!

V nakladatelství Fragment vychází zbrusu nový časopis Předškolák. Systematická příprava na zápis do první třídy je zpracována formou zábavných úkolů dle aktuálních požadavků učitelů. Rozvoj grafomotoriky, matematické schopnosti, zrakové vnímání a další dovednosti, které by měl každý budoucí prvňáček ovládat.

predskolak_4_5_2014_titulka2Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém budou postupně zpracovány všechny oblasti, které by děti měly znát a ovládat k zápisu do první třídy. V každém vydání je větší prostor vždy věnován jednomu okruhu, který je probrán podrobně. Hravá forma učení a zábavné úkoly potřebné dovednosti a schopnosti nejen procvičí, ale zároveň jejich znalost zdokonalí a upevní.

V časopise najdete vždy mimo zábavných úloh také komiks a dále pohádku nebo říkadla. Kamarádi, se kterými se děti budou pravidelně setkávat, jsou předškoláci Kuba a Terka, kterým pomáhají pes Kaňka a duch Zmizík.

Více informací o časopisu a možnosti předplatného naleznete na www.casopis-predskolak.cz.

První číslo časopisu se zaměřuje se na rozvoj grafomotoriky, obsahuje tedy úkoly na uvolnění ruky, kreslení, obtahování linií a vybarvování ploch.

V dalších číslech se postupně objeví následující okruhy:

Číslo 6–7/2014 – rozvoj matematických schopností a dovedností – úkoly na počítání, porovnávání počtu, řazení podle velikosti, třídění do skupin podle zadání, poznávání geometrických tvarů

Číslo 8–9/2014 – rozvoj zrakového vnímání – úkoly na poznávání barev, hledání rozdílů mezi obrázky, doplňování chybějících částí v obrázku, skládání puzzle

Číslo 10–11/2014 – vnímání prostoru a času – úkoly na poznávání odlišností nahoře x dole, vpředu x vzadu, vpravo x vlevo, první x poslední, dny v týdnu, roční období, dějová posloupnost

Číslo 12/2014–1/2015 – rozvoj sluchového vnímání a řeči – úkoly na vyhledávání určité hlásky na začátku slov, doplňování slov do věty ve správném tvaru, vyprávění příběhu (pohádky), tvorba slov podobného významu, tvorba dvojic slov opačného významu, vyhledávání nesmyslů v obrázku.

predskolak_4_5_2014_ukazka1predskolak_4_5_2014_ukazka2

TIP:
Pokud se chystáte na zápis do prvních tříd v únoru 2015, doporučujeme vám předplatné celého ročníku 2014.
S ukázkovými příklady vám příprava na zápis půjde snáz a ve škole u zápisu nebudete zaskočeni tím, co všechno budou učitelé po vašem předškolákovi chtít!


Poskládejte se svým prvňáčkem jedinečnou mozaiku vzpomínek na první rok ve školní lavici! Je tady jedinečné Album prvňáčka!

album prvnacka_muj_prvni_rok_ve_skolni_lavici_titulkaJaký byl první školní den…
Jak se jmenovali spolužáci a učitelé…
Jak dopadlo první vysvědčení…
Jaké to bylo na školním výletě…

…a mnoho dalších zážitků.

Více o titulu najdete tady.

Nalepujte fotografie, kreslete, zapisujte a vytvořte originální vzpomínkové album, které si s radostí prohlédne celá rodina.

album prvnacka_muj_prvni_rok_ve_skolni_lavici_ukazka1.


Znáte Báječnou školku?

bajecna_skolka_3_4_2014_titulka2Báječná školka je oblíbený časopis pro nejmenší děti ve věku od 3 do 7 let.
Knižní skřítci Matýsek a Majdalenka připravují každý druhý měsíc to nejlepší z knížek, které jsou určeny všem začínajícím čtenářům.

Každé dva měsíce na vás čekají hravé úkoly, básničky, písničky, komiksy nebo soutěže o báječné ceny. Pestrou paletu rubrik navíc pravidelně rozšiřujeme tak, aby byl časopis pro děti stále zajímavější a atraktivnější.

Proto neváhejte a staňte se malými detektivy nebo králem Říše pohádek, aktivně si namalujte svůj první diář a pobavte se u nových spojovaček či báječných lušťovek.

Všem dětem přejeme krásné počtení a spoustu zábavy s Matýskem a Majdalenkou, ať už si v časopise listují samy nebo společně s rodiči či kamarády v mateřské školce!

Vyhrajte balíčky krásných cen pro předškoláky!

predskola_perex_soutezMáte doma kluka nebo holčičku, kteří se nemůžou dočkat, až s taškou na zádech poprvé vstoupí do budovy s nápisem Škola? Chcete je ještě více inspirovat a zároveň je i něco dalšího naučit? Pak byste měli zkusit třeba zcela nový časopis Předškolák, který je již v prodeji. A nezapomenutelné chvíle prvního školního roku určitě stojí za to zvěčnit v nádherně zpracovaném albu. Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát balíčky bezva cen právě s našimi tipy! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž o balíčky pro předškoláky běží od 28. dubna do 10. května 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Králíček4

  Sice mám již školáka,ale přesto zkouším soutěžit,protože mám předškolačku vnučku a moc by se ji to líbilo.

 • janca.mas
  janca.mas

  Soutěžím a kéž bych vyhrála 🙂 Knížky se mi moc líbí a časopis si koupím nebo rovnou předplatím 🙂 Máme něco podobného sice doma (Velká kniha hádanek a doplňovaček)

 • Knížky se mi líbí 🙂 u nás by bylo aktuální Album prvňáčka 🙂

 • Časopis vypadá opravdu dobře, malá ráda vyplňuje, tak už jsem jí objednala předplatné 🙂

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Budu soutěžit.

 • aladin10

  Tak to by se nám hodilo,taky mám předškolačku.
  Určitě budu soutěžit!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist