Upíří legenda

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Sára si myslí, že vede nudný život a moc by si přála zažít něco opravdu dobrodružného. Jenomže, když se opravdu něco začne dít, zjistí, že ne každé přání by se mělo splnit, protože pak se mohou začít dít velice neuvěřitelné věci.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Alpress vyšla  knížka s názvem Upíří  žezlo. Autorkou je vysokoškolská studentka Monika Šnaiberková a tohle dílo je její prvotinou.

Sára doposud vedla naprosto obyčejný život. Jenomže jednoho dne ji napadne upír a o tom, že jde o upíra, ví s naprostou jistotou od prvního okamžiku. Proč ji chtějí upíři zabít, a jak je možné, že vůbec existují? Něco jiného je o nich číst, něco jiného zase být objektem jejich zájmů.

Naštěstí i tady se najdou ti dobří, a tak se Sára dočká záchrany a to hned několikrát. Postupně se dozvídá o existenci upírů, že jsou dobří a zlí a co je nejdůležitější, zjistí, že je součástí jedné velice staré legendy o upířím žezle, které svému majiteli dodává neuvěřitelnou sílu a moc. Právě tohle žezlo chce Jorik, zlý upír, a je ochoten pro to udělat úplně všechno.
Situace se zkomplikuje, když se Jorik a Sára do sebe zamilují a tak začně boj dobra se zlem. Bude Sára tak silná, aby uhájila dobro, nebo se z ní stane společně s Jorikem nejmocnější upírka na světě?

Co všechno bude ochotna obětovat, svoji lásku, svůj život nebo dokonce osud celého lidstva?

Ukázka z knihy:
Vyběhla jsem z pokoje. Řítila jsem se podzemními chodbami, odhodlaná přesvědčit Jorika, aby nechal žezlo plavat.
Cestou jsem potkala několik zmateně pobíhajících upírů a z dálky ke mně doléhal rachot, zcela očividně důvod horečnaté aktivity místních obyvatel.
Přemožena obavami o Jorika jsem vtrhla do jeho ložnice.
„Joriku?“ vykřikla jsem. Jenže jsem narazila na někoho úplně jiného. Na moment jsem zapomněla dýchat.
„Nathanaeli?“ Považovala jsem ho za mrtvého a on najednou stál přímo přede mnou.

„Ahoj, Sáro.“ Zářivě se usmál a já vběhla do připravené náruče.
„Ty žiješ. Jak se ti povedlo přežít? A kde se tu bereš? Co ostatní? Přežili ten upíří útok?“ mlela jsem jedno přes druhé.
„Uklidni se, na otázky bude času dost. Hlavně nebreč. Jsem naživu a to je dobrá věc. Musím tě utěšovat místo toho, abych se díval na tvůj úsměv.“ Zvedla jsem hlavu a otřela si slzy. „Kde je Amy s Andrewem?“ Na tuhle otázku jsem potřebovala odpověď okamžitě.

„Oba jsou v pořádku a snaží se sem dostat společně s ostatními. Mně se podařilo proklouznout před nimi. Měl jsem za úkol tě najít, než sem vtrhnou naši, aby tě náhodou neunesli jinam. Jsem hrozně rád, že jsi v pořádku. Chtěl jsem se pro tebe vydat hned, jak jsem se dal dohromady po útoku u motorestu. Jenže Andrew trval na propracovaném plánu.“ Zářil jako sluníčko a bedlivě mě pozoroval.
„Jak se ti podařilo přežít?“ Než mě od něj odtáhli, byl v beznadějné situaci.

Nejprve jsem si říkala, že čtu jenom jednu z mnoha upířích knížek. Protože začátek je opravdu velice podobný jako spousta jiných podobných titulů. Naštěstí se děj změní a vy zjistíte, že i tady se dá psát a hlavně číst ještě něco nového.

Sára je naprosto obyčejná holka, která zjistí, že upíři nejsou jenom ve filmech a v knížkách. Chvíli jí trvá, než se s tím vyrovná a co teprve, když zjistí, že je součástí upíří legendy o mocném žezle?
Bohužel, nebo naštěstí, je jediná, která tohle mocné žezlo dokáže a může najít. Na téhle nebezpečné cestě se zamiluje do Jorika, zlého upíra, a oba zjistí, že k sobě patří. Jsou to dvě spřízněné duše, dvě polovičky, které k sobě patří a vždycky patřit budou.

Sára se ocitá v situaci, kdy ví, že dobro musí zvítězit, ale je to pro ni těžké, protože Jorika miluje celým svým srdcem a duší. Co všechno bude muset obětovat  a jak se s tím pak dokáže vyrovnat?

Tahle kniha je docela osvěžující čtení. Myslíte si, že vás už nic nemůže překvapit a pak zjistíte, že děj čtete jedním dechem. Dokonce se octnete v situaci, kdy nevíte, na čí straně vlastně stojíte. Děj je na začátku trochu  nudný, ale pak se to rozjede. Nechybí zde akce, napětí ani romantika.

A jelikož jde o otevřený konec, je zřejmé, že se dočkáme také pokračování, na které se těším, protože jsem zvědavá, čím autorka ještě překvapí.


upiri_zezlo_snaiberkova_titulkaUpíří žezlo

Vydalo nakladatelství Alpress

Autorka: Monika Šnaiberková

Počet stran: 280
Vazba: pevná s přebalem
Formát: 205×135

Více o knížce najdete tady.
Více knih z edice Čtení pro dívky z nakladatelství Alpress najdete tady.


alpressNakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist