Světoví Češi – knižní novinka, o kterou soutěžíme

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

I tuto neděli vám chci představit knižní novinku pro děti, kterou vám zároveň nabízím i jako výhru v soutěži. Je sice primárně určená dětem, ale  jsem si jistá, že zaujme i dospělé. A to jak obsahem, tak zpracováním.

Různých slovníků a encyklopedií typu Kdo byl kdo jsou plné regály v knihovnách a knihkupectvích. Novinka z nakladatelství Mladá fronta Světoví Češi se přesto mezi nimi neztratí. Jednak je jako jedna z mála připravená pro dětské čtenáře, jednak zaujme atraktivním zpracováním. Každá osobnost je v ní přiblížená nejen klasickým textem, ale také v komiksovém příběhu.

svetovi-cesi-komiksAutoři vybrali 27 výjimečných osobností českých dějin, které vynikly ve svém oboru, nebo otevřely novou cestu vývoje. Najdete tu umělce, vynálezce, vědce i podnikatele. Nebudu vypisovat všechny, namátkou je to třeba Prokop Diviš, František Josef Gerstner, Jan Janský, Jan Kašpar, Magdalena Dobromila Rettigová, Toyen, Stanislav Bechyně…

Prostřednictvím textu i komiksu můžete spolu s dětmi nahlédnout do jejich osudů. Nečekejte suchá fakta o jejich objevech a dílech. Těšte se na příběhy lidí, na které může být každý Čech hrdý.

Dočtete se, jak plynuly jejich životy a kam je osud zavál, s jakými potížemi se potýkali a jak došli ke svému cíli. Jejich životní cesty byly různé, někteří se proslavili již za svého života, mnozí však byli zapomenuti a znovu objeveni až později.

Nejspíš i vy při četbě objevíte pro sebe nové osobnosti, o kterých jste neměli tušení, přestože přinesly světu něco, s čím se setkáváme dodnes. Mě zaujal třeba Jakub Kryštof Rad, který z lásky ke své manželce vymyslel kostkový cukr. Vůbec jsem netušila, že za tímto vynálezem, stojí Čech. Co vy?

Pozor, soutěž!

Jak jsem uvedla už v názvu článku, knihu Světoví Češi můžete vyhrát v další soutěži. Jako obvykle stačí odpověď na jednu soutěžní otázku a troška štěstí při tipování (když na to půjdete od lesa, šance bude mnohem vyšší).

Soutěž o 3 knihy Světoví Češi běží od 8. do 21. června 2015.

 

svetovi-cesiSvětoví Češi

autoři: Jiří Černý, Jiří Fixl, Jana Jůzlová

80 stran
pevná vazba

určeno pro děti od 8 let

Knihu si můžete objednat s 20% slevou na www.kniha.cz.

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

 • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
 • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
 • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
 • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Jarmuschka

  O českém vynálezu kostkového cukru vím už pár let.
  A jeho památník je v Dačicích.
  😉

 • Matali

  Já si hodně vzpomínám na reklamu “ mi to Evropě osladíme “ kde byl kostkový cukr a celebrity …Jágr atd. tenkrát jsem si uvědomila, že jsme dali světu kostkový cukr 🙂

 • Moc pěkná knížka.

 • endlisek
  endlisek

  Super knížka. Tu bych si sama přečetla. 🙂

 • nica1

  Moc pěkná knížka.Určitě by se holkám do školy hodila

 • snany

  Naučných knih pro děti není nikdy dost. Kniha na mě působí velmi pozitivně.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist