Zdolali jsme Ještěd!

Rubrika: Z našich cest

Protože je za námi prodloužený víkend, tak jsem se s vámi rozhodla podělit o naše zážitky a tipy na výlety. Tentokrát jsme si ve škole vyprosili ještě jeden volný den, protože jsme se rozhodli odjet na druhý konec republiky a to do Liberce. Od našeho bydliště náš cíl výletu dělilo přes 300 km, a proto jsme vyrazili už ve čtvrtek brzo ráno.

Po příjezdu do Brna jsme si našli autobus, který nás v 7 h ráno odvážel směr Praha, kde jsme se svezli i metrem a dalším autobusem pokračovali do Liberce. Tam jsme dorazili ve 12. 15 h a po ubytování jsme vyrazili na nákup.

Když jsme vystoupili u obchodního centra, tak bylo rozhodnuto co dál, protože ze střechy na nás koukal dinosaur. No a kdo z dětí by je nechtěl vidět?Takže jsme se vydali do dinoparku, který byl sice v budově, ale moc se nám líbil. Ani nám nevadilo, že dinopark není venku v přírodě. Dominik byl spokojený, protože dinosaury má rád.

jested_vylet_1jested_vylet_2

Po návštěvě dinoparku jsme uviděli upoutávku na muzeum lega a vypravili jsme se i tam. Sice to nebylo obrovské, ale Domča zde objevil i tablety, kde si mohl pohrát a paní mi i nabídla kávu. Na hraní je zde i spousta lego kostek, takže jsme prožili super odpoledne.

V pátek jsme se vydali na konec Liberce a pak pěšky lesem k lanovce. Ano, vyrazili jsme na Ještěd. Protože se Dominik těšil na lanovku, kterou u nás nemáme, tak se s ní jelo nahoru a pak i dolů. Koupili jsme zde pár pohledů, které si sám orazítkoval a poslal je babičce a kamarádům. Vyfotil se s mimozemšťanem, který tu na nás čekal a pohled z Ještědu do okolí, no krása. Jen zde docela hodně foukal vítr, takže přibalená bunda a čepice se hodila.

Až jsme dostatečně vymrzli, tak se lanovkou sjelo dolů a tramvají jsme přejeli celý Liberec a šli se podívat na zvířátka do zoo. Zde jsem se svezli i vláčkem. Nejvíce se nám líbil slon, žirafy a hlavně bílí tygři, ty třeba u nás vůbec nemáme. Při cestě ze zoo jsme využili jízdu historickou tramvají.

jested_vylet_5 jested_vylet_3

Poslední den pro zážitky byla sobota, to si Dominik i mohl vybrat, kam by chtěl jít, protože jsme vyrazili do cetra Babylon. Z možnosti jako je IQ park a lunapark si zvolil ten lunapark. Takže jsme prožili část dne na atrakcích, jako je autodrom, rodeo na býku, kolotoče, houpačky, prolézačky, trampolíny a třeba i golf nebo herní automaty. Domča byl jak v Jiříkově vidění, nevěděl, co dřív, a docela se vyřádil. Najdete zde i občerstvení, nebo si ho můžete sebou i přinést.

Po lunaparku nás zlákala svíčkárna, kde je možnost si vybrat bílou svíčku a vyrobit si ji barevnou podle své inspirace. Taky jsme si udělali do skleničky na víno svíčku ze sypaného vosku, i zde si můžeme vybrat jaké barvy chceme. Nakonec si Dominik do lahvičky nasypal různě barevné a voňavé vrstvy koupelové soli a hned po příjezdu domů ji vyzkoušel. Dají se tu vyrobit i voskovky. Platíte až podle toho, co si vyberete.

jested_vylet_6 jested_vylet_7

A pokud chcete vědět, jaké je vstupné do dinoparku nebo do zoo a za kolik vás sveze lanovka, tady jsou i základní ceníky.

Třeba do dinoparku zaplatí dospělí 120-150 Kč a děti 80-100 Kč, podle toho zda se tam vypravíte v týdnu nebo o víkendu.

Muzeum lega po vás bude chtít z adospělé 120 Kč a děti 50 a 80 Kč, levnější varianta je do 120 cm výšky.

Na Ještěd a zpět vás lanovka odveze za 120 Kč a děti za 60 Kč, ale můžete si koupit i jednu cestu a druhou jít třeba pěšky.

V zoo je to za dospělého taky 120 Kč a děti 70 Kč, vláček v zoo se platí zvlášť.

A v lunaparku platí děti do výšky 100 cm jen 20 Kč, ale musí mít dospělý doprovod a od výšky 100 cm se platí 120 Kč. Využití atrakcí je již v ceně vstupného.

Víkend uběhl jako voda, zažili jsme toho spoustu. Co jsme nestihli, nám neuteče, a máme důvod se zase někdy do Liberce vrátit. V neděli ráno jsme opět odjížděli směrem domů se spoustou zážitků.

Tento článek byl zařazen do červnové pisatelské soutěže na téma Akce pro děti. Nezapomeňte proto na hvězdičkové hodnocení. Chcete-li i vy vyhrát jednu z knih pro děti, pošlete nám do 30. 6. 2015 svůj soutěžní příspěvek.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Králíček4

  Děvčata,jste moc hodné,děkuji vám moc za pochvalu,moc si toho cením.Řeknu vám,že je to někdy hodně náročné,ale nadšení Domči mi za to stojí.
  Jsou místa v našem dosahu,kam jezdíme několikrát ročně,např.dinopark ve Vyškove,ale o tom všem jsem už psala a nechci se každoročně opakovat a psát to samé.Třeba tuto sobotu se rádi vracíme v rámci výletu do zoo ve Vídni,poprve jsme jeli lonI,ale o této zoo jsem již také psala.Snad vymyslím něco co tu ode mě ještě nebylo 🙂

 • mura

  Super článek.

 • endlisek

  Super nabitý víkend. Souhlasím s Meggí, že takovou akční mamku by si přál asi každý 🙂 Synek opravdu jen září.

 • meggi41

  Pisnu tedy jeste i sem 😉
  Vyraz a usmev Domusky,mluvi za vse a ty jsi skvela mama a budu se opakovat,chtela bych byt tvoje dite 😀 😀
  A vase fotky miluju a casto se na ne divam..i terapie po praci,ve skole***

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist