Recenze: Zázračná příroda – Řeky a jezera

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Interaktivní kniha? Živé obrázky? Ale ano! Nakladatelství Fragment vydalo další publikaci z cyklu Zázračná příroda – Řeky a jezera. Úžasným doplňkem knihy je aplikace s názvem Cycle of Life. Pokud máte chytrý telefon či tablet a nainstalujete si do svého zařízení tuto aplikaci, některé stránky knihy Vám doslova ožijí před očima.

Kniha je rozdělena do několika kapitol. Nejprve se čtenář seznámí se sladkovodními ekosystémy jako celkem, následně se podrobně dozví něco o řekách, záplavových územích a mokřadech a rozmanitém světě jezer. Následují kapitoly Amazonie, Řeka Murray, Záplavové území Dunaje, Everglades, Obojživelné lesy, Jezero Tanganjika a Jezero Bajkal. Na závěr je zde ještě slovníček použitých pojmů.

lenovo_a1000_img_20161004_1509441

Kniha je doplněna o krásné obrázky daného prostředí. Jsou zde vyobrazeny rostliny i zvířata. Obrázek v knize označený zvláštním symbolem skrz kameru na Vašem zařízení načtete na obrazovku, aplikace jej rozpozná a připraví Vám krásný zážitek. Na displeji se Vám objeví obrázek prostředí s několika „zázračnými boxy“. Pokud na ně poklepete, promění se v živočicha, který plave ve vodě, létá, houpe se na liáně apod. Ovládání aplikace není nijak složité a zvládne to opravdu každý.

screenshot_2016-10-04-15-54-161  screenshot_2016-10-04-16-00-361

 Mami, můžu to zkusit? Jé, to je super jak tu létají ptáci, opice se houpe a ryby plavou. Myslíš, že ožije i ten tygr? Bude tam vidět i ta vydra? Nedočkavě prozkoumával možnosti aplikace osmiletý Tomášek.

To je velmi příjemné oživení publikace a děti jistě zaujme. O to lépe si jistě zapamatují, jaká fauna je pro danou oblast typická. Nejtypičtějším živočichům je také věnováno pár řádků, kde se dozvíme o jejich životě. Encyklopedie se ale nevěnuje jen zvířatům, ale také prostředí jako celku. Dozvíme se tak, jaké v oblasti panuje počasí, jaké ohrožené druhy zde žijí, co zde můžeme očekávat apod.

 img_20161004_1552081  lenovo_a1000_img_20161004_1509581

Encyklopedie je určena čtenářům od 11 let, jsem ale přesvědčena, že si ji oblíbí i ti menší. Sama za sebe musím říct, že jsem byla velmi zvědavá, jak je kniha zpracována a jak se z ní stane ta „interaktivní encykloedie“. Musím konstatovat, že mě velmi překvapily obrázky, které jsou opravdu nádherné a to oživení – no prostě úžasné. Jediné, co při té „oživené scéně“ chybí jsou autentické zvuky. S nimi by byl prožitek asi ještě silnější, nicméně i takto je to opravdu skvělý zážitek.

img_20161004_1552191

Děti si knihu dokáží prohlížet dokola a vždy si chtějí spustit i aplikaci. Pokud se Vaše děti zajímají o přírodu a rádi byste jim udělali radost opravdu krásnou a nevšední knihou, pořiďte jim knihu z cyklu Zázračná příroda. Věřte, že budou nadšené.

1c82fa9eeee099021d6b7b042b7fc7faZázračná příroda – Řeky a jezera

Interaktivní encyklopedie

Pro děti od 11 let

Vydalo nakladatelství Fragment v září 2016.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Marci55

  Moc zajímavá kniha.

 • aladin10

  Krásná kniha,ty živé obrázky. Určitě koupím dceři k narozeninám.

 • Peťka

  Skvělý tip, tohle je opravdu hodně netradiční kniha! Moc hezká recenze. Díky.

 • Kyller

  Přesně tak:-) . Už jsme si museli pořídit i další díl. Strašně je baví si to prohlížet a spouštět v aplikaci.

 • endlisek

  Knížka vypadá moc zajímavě, takovou jsem ještě žádnou neviděla. Věřím, že z ní děcka musí být celý vedle 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist